Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   PAVARESIA KOSOVĖS (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=176)
-   -   Tonga njeh Republikėn e Kosovėn (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=34013)

Zero Cool 17-01-14 16:10

Tonga njeh Republikėn e Kosovėn
 
[B]Tonga njeh Republikėn e Kosovėn[/B][IMG]http://knninfo.com/repository/images/17_01_14_33171_njohje.jpg[/IMG]17.01.2014 11:36
Nė vazhdėn e shteteve qė kanė njohur Republikėn e Kosovės, sot u shtua edhe Tonga. Kjo ėshtė njohja e parė e shtetit nė kėtė vit.

Tonga njihet si shtet sovran dhe ėshtė i pėrbėrė nga 176 ishuj me sipėrfaqe prej rreth 750 kolometra katrorė, si dhe me 103,036 banor 139km/2./


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.