Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diaspora Shqiptare (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=135)
-   -   Pse jetojm ne gyrbet??? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=28573)

ritaaa 03-11-09 12:44

Pse jetojm ne gyrbet???
 
sikur se shum njerz ashtu edhe une gjithmon me shpres se do te kthehem nje dit po pse nuk vendosum me u kthy ???

Une per veti jetoj ktu deri sa femijet e mi te prfundojn shkollimin
edhe kemi vendosur ateher te kthehem po gjithmon thom pak von
por edhe po te kthehem tash ku te kthehemi
kurse qeveria jon kurgju ska ba per rinin e popllin per gjith kto vite pas lufte


me respekt ritaaa

AlbaSoft 03-11-09 12:45

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
Dikur per zor tani per qeff.

Breshka 03-11-09 12:49

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=AlbaSoft]Dikur per zor tani per qeff.[/quote]

dikur per marka tash per euro

ritaaa 03-11-09 12:54

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=AlbaSoft]Dikur per zor tani per qeff.[/quote]

Po sa je i lumtur si rrin per qef mu nuk ma merr mendja se ka shqiptar se ndjihen ma te lumtur ne gyrbet se ne vendin e tyre me vjne mir neqoftse ti qenka i lumtur e rrin per qef

AlbaSoft 03-11-09 13:45

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=ritaaa]Po sa je i lumtur si rrin per qef mu nuk ma merr mendja se ka shqiptar se ndjihen ma te lumtur ne gyrbet se ne vendin e tyre me vjne mir neqoftse ti qenka i lumtur e rrin per qef[/quote]

Nuk e di flas per gjeneratat e reja ka fillu t`ju pelqen ajo jete ashtu po thon se un vet nu e di se s`kam jetu n`gurbet nuk di qka te them vetem e dhash nje mendim , po edhe mos me kan te lumtur nuk rrin bre kthehen ne vendlindje po ashtu ju pelqen ashtu jetojne.

premium 03-11-09 13:57

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
Ritaaaa ... a' po mi shet letrat ?? :biggrin:

Makresh 03-11-09 14:07

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[QUOTE=ritaaa]sikur se shum njerz ashtu edhe une gjithmon me shpres se do te kthehem nje dit po pse nuk vendosum me u kthy ???

Une per veti jetoj ktu deri sa femijet e mi te prfundojn shkollimin
edhe kemi vendosur ateher te kthehem po gjithmon thom pak von
por edhe po te kthehem tash ku te kthehemi
kurse qeveria jon kurgju ska ba per rinin e popllin per gjith kto vite pas lufte


me respekt ritaaa[/QUOTE]


Nese jeton ne Amerik, franc, spanj, angli, kanada apo australi,.. ke te drejt : Kthehu sa me shpejt !

AlbaSoft 03-11-09 14:14

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=ritaaa]sikur se shum njerz ashtu edhe une gjithmon me shpres se do te kthehem nje dit po pse nuk vendosum me u kthy ???

Une per veti jetoj ktu deri sa femijet e mi te prfundojn shkollimin
edhe kemi vendosur ateher te kthehem po gjithmon thom pak von
por edhe po te kthehem tash ku te kthehemi
kurse qeveria jon kurgju ska ba per rinin e popllin per gjith kto vite pas lufte


me respekt ritaaa[/quote]

Ti nese pret qe qeveria t`ben dicka paske me u kthy ndonjeher cka do qe ben qeveria nuk ta ofron ate luks qe ke atje ku je ka jeton dhe pse s`jam ka e di se ku je ka jeton ti po si do qoft Guri rend peshon n`vend t`vet .. Ti numerojm 50 vitet e ardheshme keta femi qe po lindin andej ne evrop e ku di un nuk do te jen 100% shqiptar.

Peja-Boy 03-11-09 14:22

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=ritaaa]sikur se shum njerz ashtu edhe une gjithmon me shpres se do te kthehem nje dit po pse nuk vendosum me u kthy ???

Une per veti jetoj ktu deri sa femijet e mi te prfundojn shkollimin
edhe kemi vendosur ateher te kthehem po gjithmon thom pak von
por edhe po te kthehem tash ku te kthehemi
kurse qeveria jon kurgju ska ba per rinin e popllin per gjith kto vite pas lufte


me respekt ritaaa[/quote]

Bash eshte heret per tu kthyer ne Kosove per juve Ritaaa...Nese ke nje Pension te shtetit ku jeton ateher nuk je e Varune nga askush ... po nese mendon se do e kesh jeten ne Kosove sikur ne vendin ku je tu jetuar ateher duhet edhe nje koh te presesh e jo te kthehesh tash !!!

romansa 03-11-09 14:24

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
per pare...

Peja-Boy 03-11-09 14:25

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=AlbaSoft]Ti nese pret qe qeveria t`ben dicka paske me u kthy ndonjeher cka do qe ben qeveria nuk ta ofron ate luks qe ke atje ku je ka jeton dhe pse s`jam ka e di se ku je ka jeton ti po si do qoft Guri rend peshon n`vend t`vet .. Ti numerojm 50 vitet e ardheshme keta femi qe po lindin andej ne evrop e ku di un nuk do te jen 100% shqiptar.[/quote]

E sakt eshte se nuk do te jene 100% shqipetar po edhe nuk do te mund te adoptohen me jeten ne kosove !!! Nga Populli pritet te jen Tatim pagues te rregullt ndersa nga qeveria pritet Pension i siguruar per tatim paguesit !!

Vet Populli nuk Paguan sigurim shendetsor, nuk paguan taksa shtetit, nukl paguan rrymen , nuk paguan ujin ateher Qeveria nuk ka pare me i dhon secilit ne te gatshem me honger !!!

AlbaSoft 03-11-09 14:28

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=Peja-Boy]E sakt eshte se nuk do te jene 100% shqipetar po edhe nuk do te mund te adoptohen me jeten ne kosove !!! Nga Populli pritet te jen Tatim pagues te rregullt ndersa nga qeveria pritet Pension i siguruar per tatim paguesit !!

Vet Populli nuk Paguan sigurim shendetsor, nuk paguan taksa shtetit, nukl paguan rrymen , nuk paguan ujin ateher Qeveria nuk ka pare me i dhon secilit ne te gatshem me honger !!![/quote]

Mir pajtohem me ty por shtepia ndertohet duke fillu nga themelet e jo nga Pullazi.

Peja-Boy 03-11-09 14:37

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=AlbaSoft]Mir pajtohem me ty por shtepia ndertohet duke fillu nga themelet e jo nga Pullazi.[/quote]

Shtepia ndertohet nga Populli vet e jo nga shteti !! Nuk shume raste shoh se fajin e gjuajn tek Qeveria,amo qeveria nuk eshte Fajtore kurse e mbaj mend se prej vitit 2,000shume Firma kan punuar pa paguar Tatime ne Peje kam fjalen afer 80% te firmave prej 2000 deri 2005 kan punuar ne menyr Ilegale ku thuaja ne te gjith Kosoven Firmat te kishin paguar Taksat etyre Bugjeti i Kosoves do te ishte me i fort po ashtu edhe Sigurimet do te ishin ne nivel ... sot merr hiq me shume se 50euro pension nje i moshuar ne Kosove ?? Po ata qe jan duke ju afruar Pensionit qfar mendimesh kan ??

Peja-Boy 03-11-09 14:38

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=AlbaSoft]Mir pajtohem me ty por shtepia ndertohet duke fillu nga themelet e jo nga Pullazi.[/quote]
Edhe nje duhet ta kesh parasysh ne ne vitin 1999 kemi qen ZERO si popull e Zero si Shtet,e Zero si Qeveri ,dmth prej Vitit 99 eshte filluar prej Zero-s !!

AlbaSoft 03-11-09 14:42

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=Peja-Boy]Shtepia ndertohet nga Populli vet e jo nga shteti !! Nuk shume raste shoh se fajin e gjuajn tek Qeveria,amo qeveria nuk eshte Fajtore kurse e mbaj mend se prej vitit 2,000shume Firma kan punuar pa paguar Tatime ne Peje kam fjalen afer 80% te firmave prej 2000 deri 2005 kan punuar ne menyr Ilegale ku thuaja ne te gjith Kosoven Firmat te kishin paguar Taksat etyre Bugjeti i Kosoves do te ishte me i fort po ashtu edhe Sigurimet do te ishin ne nivel ... sot merr hiq me shume se 50euro pension nje i moshuar ne Kosove ?? Po ata qe jan duke ju afruar Pensionit qfar mendimesh kan ??[/quote]

Eh kjo esht dobsi e jona e dojm shtetin kur jem n`veshtirsi sa pare jan dhan per ket kosov qe esht sot, e tash askush tatime s`paguan po neyse s`paguajn se tani jan n`liri por duhet mu keqkuptu dhe keqperdor kjo liri besoj qe shteti do te fillon te funksionon pak me rrept ...

premium 03-11-09 14:50

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
Bani gajret edhe pak ju gurbetqaret .... dotė bahet mirė nė Kosovė mbas 50 viteve ??? ... atėhere ktheheni ... sepse ende qeveritarėt tonė kanė telashe me siguru pasurinė pėr nipave tė veta . :mad:

Peja-Boy 03-11-09 15:04

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=premium]Bani gajret edhe pak ju gurbetqaret .... dotė bahet mirė nė Kosovė mbas 50 viteve ??? ... atėhere ktheheni ... sepse ende qeveritarėt tonė kanė telashe me siguru pasurinė pėr nipave tė veta . :mad:[/quote]

Po te Paramendoj nje Mbremje ne Lokal tu pi kafe edhe tu shajt qeverin qe spo ke pare per me shume se Kafe,nuk e mendon askush me gjet nje zgjidhje me punu po flasin e mendet i kan krejt te Qeveria mos po ju jap diqka !!

ritaaa 03-11-09 15:18

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=premium]Ritaaaa ... a' po mi shet letrat ?? :biggrin:[/quote]

hahahahah tregom si se nuk kom ndegju si shiten

ritaaa

ritaaa 03-11-09 15:21

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=AlbaSoft]Nuk e di flas per gjeneratat e reja ka fillu t`ju pelqen ajo jete ashtu po thon se un vet nu e di se s`kam jetu n`gurbet nuk di qka te them vetem e dhash nje mendim , po edhe mos me kan te lumtur nuk rrin bre kthehen ne vendlindje po ashtu ju pelqen ashtu jetojne.[/quote]

Une kam femij beso ma deshir kan kta me u kthy se une vet
se une mendoj ma tutje a kta veq dojn me u kthy se thojn atje knaqum e jemi te lir
ktu femijet e kan jeten lloksoze por mbrenda si ne burg nen kontroll te prindrit deri rriten diku 20 vjeqar a ma shum se jeta ktu ka shum rrezike

ritaaa

ritaaa 03-11-09 15:23

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=AlbaSoft]Ti nese pret qe qeveria t`ben dicka paske me u kthy ndonjeher cka do qe ben qeveria nuk ta ofron ate luks qe ke atje ku je ka jeton dhe pse s`jam ka e di se ku je ka jeton ti po si do qoft Guri rend peshon n`vend t`vet .. Ti numerojm 50 vitet e ardheshme keta femi qe po lindin andej ne evrop e ku di un nuk do te jen 100% shqiptar.[/quote]

per ata garantoj se shqiptar 100% i kemi femijet hahahahahah

premium 03-11-09 15:30

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
Peja-boj

Ti nuk po njef statistikėn e Kosovės fare ...
nuk ėshtė interesante 80% tė popullatės tė vuanin nga papunsia apo tė kenė njė para mujore rreth 200 eu dhe tė mbajnė ma shumė se 6-7 antar familjar.
dhe fjalėn e dytė direkt kam pėr ty ... unė nuk jam parazit tė jetoj nėn socialin e njė shtetit , por ne kėtu jemi puntorė ngase sociali ynė nuk jep para as pėr qat kafe.
-Une pėr veti nuk frigona as punės as jetės , sadoqoft elhamdulilah them se kam arit tė kem dyqanin time tė pavarur dhe ate zanatin private.

- Pėr bindjen tande , kisha preferu tė mer telekomente direkte nga popullata Kosovare pėr qėshtet e tyre financiale . (athere bisedojm ma gjėrė).


QUOTE=Peja-Boy]Po te Paramendoj nje Mbremje ne Lokal tu pi kafe edhe tu shajt qeverin qe spo ke pare per me shume se Kafe,nuk e mendon askush me gjet nje zgjidhje me punu po flasin e mendet i kan krejt te Qeveria mos po ju jap diqka !![/quote]

Peja-Boy 03-11-09 15:33

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=premium]Ti nuk po njef statistikėn e Kosovės fare ...
nuk ėshtė interesante 80% tė popullatės tė vuanin nga papunsia apo tė kenė njė para mujore rreth 200 eu dhe tė mbajnė ma shumė se 6-7 antar familjar.
dhe fjalėn e dytė direkt kam pėr ty ... unė nuk jam parazit tė jetoj nėn socialin e njė shtetit , por ne kėtu jemi puntorė ngase sociali ynė nuk jep para as pėr qat kafe.
-Une pėr veti nuk frigona as punės as jetės , sadoqoft elhamdulilah them se kam arit tė kem dyqanin time tė pavarur dhe ate zanatin private.

- Pėr bindjen tande , kisha preferu tė mer telekomente direkte nga popullata Kosovare pėr qėshtet e tyre financiale . (athere bisedojm ma gjėrė).
[quote=Peja-Boy]Po te Paramendoj nje Mbremje ne Lokal tu pi kafe edhe tu shajt qeverin qe spo ke pare per me shume se Kafe,nuk e mendon askush me gjet nje zgjidhje me punu po flasin e mendet i kan krejt te Qeveria mos po ju jap diqka !![/quote][/quote]
Mire qe nuk Ankohesh amo nuk e di krejt qeto fjal kunder qeveris pse i thua ateher ?? e pse nje antar mbas 7a8 ateher Kur te Asishni asishni me Kondoma e mo boni femi qdo 9 muaj kur skeni kushte e hekni per vete mos i bjerni as ata ne kete Bote per te hekur !!

E Paraziot do jesh dikur ne Moshen 65 vjeqare,qe ki me ndejt en der te komunes dite e nate per Pension !!

Edhe Gjinin Femrore qitni me Punu se Fanatizmu i ben keto gjera Gruja en shpi e burri N“Pune ...jo se po fol kojshija keshtu se po flet aj ashtu ... Kushtet ne shtepi shikoj e mos mendo kush qka flet ...

~AnnA~ 03-11-09 15:33

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
Ca nga qejfi, shumica nga halli, pasi resurset e vendit ku u lindem jan mjaft te kufizuara, keshtu qe fillojme te zhvendosemi, duke shpresuar per nje jete qe te afron pak me shume...

panta_rhei 03-11-09 15:35

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
Ju sot jetoni nė gurbet sepse mendoni se atdheu juaj ėshtė njė vend i keq nė tė cilin nuk ia vlen tė jetohet. Pikė.

Tė gjitha arsyetimet tjera vetėmsa e vėrtetojnė se sa tė mjerė jeni si njerėz.

Peja-Boy 03-11-09 15:36

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=panta_rhei]Ju sot jetoni nė gurbet sepse mendoni se atdheu juaj ėshtė njė vend i keq nė tė cilin nuk ia vlen tė jetohet. Pikė.

Tė gjitha arsyetimet tjera vetėmsa e vėrtetojnė se sa tė mjerė jeni si njerėz.[/quote]
Nuk eshte ashtu,Nuk themi per atedheun qe eshte i keqsht por Njeher per njeher Kushtet Ekonomike nuk jan ne Nivel !!

Shqiptaret e kan Inat nje qe Ka edhe mundohen ta rrezojn asnjeher nuk mendojn pse ky ka shume qka kam une qe nuk mundem te bej sa ky apo ma shume se ky ... Nuk Mundohet me pas ma shume se aj qe ka po mundohet ate qe ka me rrezu e me pru ne Skamje !!

~AnnA~ 03-11-09 15:47

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=panta_rhei]Ju sot jetoni nė gurbet sepse mendoni se atdheu juaj ėshtė njė vend i keq nė tė cilin nuk ia vlen tė jetohet. Pikė.

Tė gjitha arsyetimet tjera vetėmsa e vėrtetojnė se sa tė mjerė jeni si njerėz.[/quote]
Po te flas per Maqedonin, do them qe s'eshte vend qe do me lejonte te arri aty ku dua.S'doja te behem skllave e pjellave nomade sllave, por doja te arri suksesin e merituar.Shkaku i studimeve ishte largimi im nga vendlindja.Nuk e kam pasur fare te lehte te jetoj larg prinderve dhe te afermve, nuk e kam pasur fare te lehte te studjoj jashte vendit ne nje gjuhe qe per mua ishte komplet e huaj, por ishte e veshtire te korrish suksese me meritat e tua ne vendin tim.
Per te arrit suksese atje, duhej te jesh ose me mbiemerin -OSKI apo -IC, ose te besh gati nja 10.000 euro ne vit per t'u mbush xhepin profesoreve per te marre vitin.
Nuk doja te bleje diplomen, por doja t'a fitoj...
Ja se sa i bukur ishte vendi im...me imponoj te largohem!!!

Peja-Boy 03-11-09 16:01

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=~AnnA~]Po te flas per Maqedonin, do them qe s'eshte vend qe do me lejonte te arri aty ku dua.S'doja te behem skllave e pjellave nomade sllave, por doja te arri suksesin e merituar.Shkaku i studimeve ishte largimi im nga vendlindja.Nuk e kam pasur fare te lehte te jetoj larg prinderve dhe te afermve, nuk e kam pasur fare te lehte te studjoj jashte vendit ne nje gjuhe qe per mua ishte komplet e huaj, por ishte e veshtire te korrish suksese me meritat e tua ne vendin tim.
Per te arrit suksese atje, duhej te jesh ose me mbiemerin -OSKI apo -IC, ose te besh gati nja 10.000 euro ne vit per t'u mbush xhepin profesoreve per te marre vitin.
Nuk doja te bleje diplomen, por doja t'a fitoj...
Ja se sa i bukur ishte vendi im...me imponoj te largohem!!![/quote]

Eminja ka dergu nje Thenje qe ju pershtatet disave qe rrin duar kryq [B]"[COLOR=red][COLOR=black]Nese puna eshte shendet atehere Rrofte Semundja ".[/COLOR] [/COLOR][/B]

panta_rhei 03-11-09 16:02

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
O badihava e ki oj Anna :tongue: se tashmo jam idhnu keq me juve shqiptarėt e gurbetit.

Sjelljet e juaja janė tepėr tepėr tė papėrgjegjshme dhe tė mjera. Thjeshtė jeni mjerimi i njerėzimit dhe i njerėzisė.
Ani tha "nuk janė kushtet ekonomike".
Vini njėherė nė dy vjet nė vendlindje, i ndrtoni vilat 100000 e 200000 euro, i leni thatė, e leni pasuritė e takot batall, djerrina... tė gjithė sa po t'u krijohet mundėsia bleni shtėpi e troje nė perėndim pre 200000 deri 500000 euro... vini nė Kosovė i harxhoni 50000 euro pėr dasma e syneti... shkoni nė bregdetet e botės e i hargjoni nga 3000 euro pėr ēdo familje...
Kėto sjellje janėshumė tė papėrgjegjshme saqė jeni duke e dėmtuar seriozisht edhe tė ardhmen e atdheut tuaj dhe tė atyre qė jetojnė nė atdhe... tuj ju pa juve, shumica e tė mjeruarve tė mendjes po qohen e po shkojnė e e lėnė kokėn nė lloqin e hungarisė...

Definitivisht, ēdo tentim pėr arsyetime tė tjera vetėmsa e tregon mjerimin tuaj njerėzorė.

panta_rhei 03-11-09 16:03

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
O badihava e ki oj Anna :tongue: se tashmo jam idhnu keq juve shqiptarėt e gurbetit.

Sjelljet e juaja janė tepėr tepėr tė papėrgjegjshme dhe tė mjera. Thjeshtė jeni mjerimi i njerėzimit dhe i njerėzisė.
Ani tha "nuk janė kushtet ekonomike".
Vini njėherė nė dy vjet nė vendlindje, i ndrtoni vilat 100000 e 200000 euro, i leni thatė, e leni pasuritė e takot batall, djerrina... tė gjithė sa po t'u krijohet mundėsia bleni shtėpi e troje nė perėndim pre 200000 deri 500000 euro... vini nė Kosovė i harxhoni 50000 euro pėr dasma e syneti... shkoni nė bregdetet e botės e i hargjoni nga 3000 euro pėr ēdo familje...
Kėto sjellje janėshumė tė papėrgjegjshme saqė jeni duke e dėmtuar seriozisht edhe tė ardhmen e atdheut tuaj dhe tė atyre qė jetojnė nė atdhe... tuj ju pa juve, shumica e tė mjeruarve tė mendjes po qohen e po shkojnė e e lėnė kokėn nė lloqin e hungarisė...

Definitivisht, ēdo tentim pėr arsyetime tė tjera vetėmsa e tregon mjerimin tuaj njerėzorė.

Peja-Boy 03-11-09 16:04

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=panta_rhei]O badihava e ki oj Anna :tongue: se tashmo jam idhnu keq juve shqiptarėt e gurbetit.

Sjelljet e juaja janė tepėr tepėr tė papėrgjegjshme dhe tė mjera. Thjeshtė jeni mjerimi i njerėzimit dhe i njerėzisė.
Ani tha "nuk janė kushtet ekonomike".
Vini njėherė nė dy vjet nė vendlindje, i ndrtoni vilat 100000 e 200000 euro, i leni thatė, e leni pasuritė e takot batall, djerrina... tė gjithė sa po t'u krijohet mundėsia bleni shtėpi e troje nė perėndim pre 200000 deri 500000 euro... vini nė Kosovė i harxhoni 50000 euro pėr dasma e syneti... shkoni nė bregdetet e botės e i hargjoni nga 3000 euro pėr ēdo familje...
Kėto sjellje janėshumė tė papėrgjegjshme saqė jeni duke e dėmtuar seriozisht edhe tė ardhmen e atdheut tuaj dhe tė atyre qė jetojnė nė atdhe... tuj ju pa juve, shumica e tė mjeruarve tė mendjes po qohen e po shkojnė e e lėnė kokėn nė lloqin e hungarisė...

Definitivisht, ēdo tentim pėr arsyetime tė tjera vetėmsa e tregon mjerimin tuaj njerėzorė.[/quote]

Hahahahahahahahaha....

jadore 03-11-09 16:11

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=panta_rhei]Ju sot jetoni nė gurbet sepse mendoni se atdheu juaj ėshtė njė vend i keq nė tė cilin nuk ia vlen tė jetohet. Pikė.

Tė gjitha arsyetimet tjera vetėmsa e vėrtetojnė se sa tė mjerė jeni si njerėz.[/quote]

[FONT=Century Gothic][SIZE=3]mendim i gabimshem , qe po ta demantoj ..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=3]une kam ardhe ne gyrrbet edhe shume mire po ndihem ..[/SIZE][/FONT]

panta_rhei 03-11-09 16:17

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[QUOTE=jadore][FONT=Century Gothic][SIZE=3]mendim i gabimshem , qe po ta demantoj ..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=3]une kam ardhe ne gyrrbet edhe shume mire po ndihem ..[/SIZE][/FONT][/QUOTE]
qysh bre shume mire :tongue: ... a hiē spo t'kallet zemra per vendlindjen a?!

jadore 03-11-09 16:22

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=panta_rhei]qysh bre shume mire :tongue: ... a hiē spo t'kallet zemra per vendlindjen a?![/quote]

[FONT=Century Gothic][SIZE=3]prandaj une them de , qe mu kall zerma morra rruge gyrrbeti e erdha ne vatan , a di sa mire po me presin si gurbetqare edhe probleme asimilimi e gjuhe nuk po kam ..kete ta deshmova[/SIZE][/FONT]

LOJETARI 03-11-09 16:26

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
Jetoj ne gurbet per inati te panta_rheit .Pike .

panta_rhei 03-11-09 16:28

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
ok,
po i tėrheq pra tė gjitha ato qė i thashė kėtu...
m'falni

jadore 03-11-09 16:28

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=LOJETARI]Jetoj ne gurbet per inati te panta_rheit .Pike .[/quote]

[FONT=Century Gothic][SIZE=3]tradhetar, hahahah .. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=3](per krihsh kemi me te sjell , perndryshe te morri lumi me Astritin )[/SIZE][/FONT]

panta_rhei 03-11-09 16:29

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[QUOTE=panta_rhei]ok,
po i tėrheq pra tė gjitha ato qė i thashė kėtu...
m'falni[/QUOTE]
Nuk e pashė ma heret ēka ka shkru lojetari... bash qitash kurr nuk i bij pishman ēka kom shkru. Pikė!

LOJETARI 03-11-09 16:36

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[quote=panta_rhei]Nuk e pashė ma heret ēka ka shkru lojetari... bash qitash kurr nuk i bij pishman ēka kom shkru. Pikė![/quote]
Po mos i bir pishman , plas ! Xhelozi !Pikecuditese.

emine 03-11-09 16:44

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
se s'kam letra tu kosoves,veq ne gjetsha nja me mi ba letrat se sune jetoi atje:tongue:

panta_rhei 03-11-09 16:47

Titulli: Pse jetojm ne gyrbet???
 
[QUOTE=LOJETARI]Po mos i bir pishman , plas ! Xhelozi !Pikecuditese.[/QUOTE]
po ku mos me plas more???
na i kallet barkin kur po vini me bmwja e me mercedesa bre juve toka ju lshoft hooo


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.