Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Astronomia (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=180)
-   -   UFO-te..po- jo? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=32079)

Zero Cool 27-07-11 20:12

Kili – Ufo para termetit
 
[B]Kili – Ufo para termetit[/B]


[IMG]http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/UFO682_414380a.jpg[/IMG]


[I]Para disa javėsh, Kilin e goditi njėri prej tėrmeteve mė tė fortė nė histori, ndėrsa tash banorėt lokalė pėr ēdo ditė flasin pėr objektet e paidentifikuara tė para njė natė para katastrofės.
Pas tėrmeteve tė mėdha shpesh janė parė UFO-t, vetėm natėn qė ka ndodhur tragjedia nė Kili janė raportuar 16 raste. Shumica e kėtyre dukurive tė ēuditshme janė dėshmuar me video-incizime.

Ufologu Rodrigo Fuenzali thotė se koncentrimi mė i madh i raporteve vjen nga Las Condes, Penalolena, Providenca dhe Colina, ndėrsa ka dėshmi tė ndryshme tė atyre qė kanė parė njė objekt nė formė tė hėnės, por nė anėn e kundėrt tė qiellit, deri tek objekti i paidentifikuar i cili doli nga deti pak para se tė ndodhte tėrmeti.

Udhėtarėt e njė autobusi nė Iquique thonė se kanė parė njė humanoid tė paidentifikuar, ndėrsa Rodrigo Fuenzalida thotė se ka gjithnjė e mė shumė dėshmi, por njerėzit kanė frikė t’i raportojnė, sepse e dinė qė askush s’do t’u besonte.[/I]


[YOUTUBE]Rsgp3Zk2zy8&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

Zero Cool 27-07-11 22:11

Titulli: Kili – Ufo para termetit
 
[B]Nje UFO ‘kapet rob’ ne Google Earth[/B]


[B][I]Software i hartave 3 dimensionale duket se ka fiksuar ne objektiv mbi qiellin jugafrikan nje disk fluturues.[/I][/B]


[IMG]http://www.infoalbania.org/thumbnail.php?file=arkiva/Teknologji/googlearthufo_136742943.jpg&size=article_medium[/IMG]


[I] Nese here pas here e keni pyetur veten nese jemi te vetem ne univers dhe a ekzistonin vertet ufo-t , mbase nje pergjigje mund te vije per ju nga interneti. Google Earth (vetem ne versionin e tij te fundit, 6) duket se ka zgjidhjen per shume dyshime, fale nje imazhi ne te cilin shfaqet nje “ekzemplar tipik” i nje disku fluturues, i cili rrotullohej ne qiejt e Kejp Town ne Afriken e Jugut.

Pra, mjafton te shtypni ne Google Earth koordinatat qe tregojne farin e qytetit jugafrikan (34°21'12.68"S 18°29'23.97"E), te spostohemi paksa ne te djathte…dhe para jush ne horizont do te shfaqet nje UFO prej verteti.

Per ata qe po therrasin se ky mister tashme u zbuluar, ka edhe nje por… Ekspertet e paralajmerimit ndaj objekteve te paidentifikuara shprehen te ndare. Mbase jane te shqetesuar nga rreziku i imazheve ‘fallco’ qe ofron ndonjehere interneti apo jane te bindur se “nese ka nje fotografi, nuk do te thote me domosdoshmeri qe imazhi eshte autentik apo real”.[/I][YOUTUBE]3CHy9zH3jXM&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

Dallandyshja_718 27-07-11 22:29

Titulli: Kili – Ufo para termetit
 
Kur isha fmi m'thojshin "rri urt se tash t'merr gogoli"...se ujkut e arushes nuk u'a kisha friken:biggrin:
Qysh ēi u rrit e po plakem "kujdes prej UFO-ve",,, askurr me u rahatua...:biggrin::wink:

Hajra 23-08-11 23:34

UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE]vtjbPBraoHU[/YOUTUBE]

uck_aksh 24-08-11 00:14

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
gjithmon kam then se nuk jemi planet i vetem qe ka jetes

Hajra 24-08-11 21:26

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE]d114TQ0ed8o[/YOUTUBE]

Hajra 24-08-11 21:43

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE]dm146T4gH1g&feature=related[/YOUTUBE]

Hajra 24-08-11 21:47

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE]IWki-xl_ZtU&NR=1&feature=fvwp[/YOUTUBE]

Hajra 27-08-11 19:59

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE]2W9CDz9c9vQ&feature=fvsr[/YOUTUBE]

Hajra 27-08-11 20:02

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE]BTPTrOfaN0U&feature=related[/YOUTUBE]

Hajra 27-08-11 20:04

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE]xsUPEGQEWzY&feature=related[/YOUTUBE]

adi_pe 27-08-11 21:20

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[YOUTUBE][url]http://www.youtube.com/watch?v=8gpbtNNl6lM&feature=related[/url][/YOUTUBE]

Zero Cool 12-11-11 15:02

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[B]Ufot, 90 per qind e shfaqjeve jane fallso[/B][IMG]http://www.infoalbania.org/images/stories/Teknologji/ufo.jpg[/IMG]


Mijera shikime te ufove ne vit ne Itali, por 90 per qind te ketyre pamjeve jane false: “Objekte fluturues te paidentifikuar”, ne fakt shpesh nuk jane gje tjeter vecse, meteore, planete, ose objekte te bera nga qenia njerezore si eroplanet apo satelitet.

Keto jane te dhena te Qendres italiane te studimeve ufologjike ku te shtunen ne Torino, do te hape kongresin e saj.
“Ka njerez qe tregojne se kane darkuar me alienet, tregon Gian Paolo Garassino, president i Qendres, ata qe shkembjen feneret kinez me anije fluturuese. Edhe pse shumica e rasteve eshte krejtesisht e kuptueshme, ka disa qe mbeten te pazgjidhura”.
Arsyeja eshte e thjeshte; shpesh ufologet duhet te merren me sekrete ushtarake qe shpesh ruhen per vite.
Ne konferencen e Torinos nuk do te mungojne edhe takimet e vecanta, Paolo Toselli do te tregoje 15 pamjet me te cuditshme te bashkimit te italise (Unitą d’Italia), si pamja e nje “objekti ne forme disku, ne forme te pjatave te mbivendosura” ne afersi te selise presidenciale te Castel Porziano, ne Rome.
Ufo eshte raportuar nga shoferi i Antonio Segni, atehere kreu i shtetit, ne 1963, dhe angazhuar per shume vite ne sherbimet sekrete italiane.

Nje tjeter episod kurioz ndodhi me 27 nentor te vitit 1871 ne Rome, ate dite ingurohej Parlamenti i ri, dhe mbi kryeqytet ne drejtim te jugut, u shfaq nje objekt i ndritshem i paidentifikuar.
Ekspertet, ne ate kohe, e identifikuan me Venusin. Per kete, Osservatore Romano shkruan:”Parlamenti i ri lind nen mbikqyrjen e paganeve”.
Kongresi i Qendres italiane te studimeve ufologjike kthehet ne Torino, pas 25 vitesh, per te festuar 150 vjetorin e bashkimit te Italise. Pikerisht ne Torino, ne 1949 u krijua grupi i pare i ufologeve italiane, qe coi me 1965 ne krijimin e qendres se pare kombetare, nga e cila ne 1985 ne Torino, krijohet qendra aktuale.

Skyfter 14-11-11 12:08

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
Pa qellim te dh..:biggrin: ket teme amo me duhet te ju informoj qe para pak dite Shtepia e Bardhe zyrtarisht tha qe S'KA UFO.

Hajra 14-11-11 13:40

Titulli: UFO-te..po- jo?
 
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=luo_skHrNLc&feature=related[/URL]


[url]http://www.youtube.com/watch?v=qiSmdhQ88Ts&feature=fvwrel[/url]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:13.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.