Tema: Allahu, nje!
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 01-11-12, 15:17   #79
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Allahu, nje!

Kurani e pėrcakton allahun kėshtu:

(22) Ai ėshtė zoti, pėrveē tė cilit nuk ka asnjė zot tjetėr. (Ai ėshtė) ai qė ka dijeni pėr tė fshehtat (enigmat) dhe pėr ato qė dihen nga tė gjithė. Ai ėshtė ai i mėshirėshmi dhe i dhembshuri.
(23) Ai ėshtė zoti, pėrveē tė cilit nuk ka asnjė zot tjetėr. (Ai ėshtė) mbreti i shenjtė, (nė tė cilin ėshtė) mirėsia. (Ai ėshtė ai qė) jep siguri dhe qartėsi, i fuqishmi, i madhi dhe krenari. Zotit i qoftė i lavdi! (Ai ėshtė i lartė) mbi ata (dmth. tė pafetė) qė i vėnė atij pėrbri (perėndi tė tjera).
(24) Ai ėshtė zoti (i vetėm), krijuesi dhe formuesi. Atij i takojnė tė gjithė emrat e bukur. Atij i thur lavdi (gjithshka) qė ėshtė nė qiell dhe nė tokė. Ai ėshtė i fuqishmi dhe i urti (i dituri).
— (59:22-24)
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Dardanesha : 01-11-12 nė 15:17
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė