Shiko Postimin Tek
Vjetėr 18-11-10, 08:45   #8
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova, gjeniu qė nuk u pėrkul kurrė

"ATE" une e njoha!...

Pa e takuare,pa e pare "Ate" une e njoha qe ishte per neve nje clirimtar-

per vendin t'one nje Idol,per gjithe njerzin nje shembelltyr,fisnik, qe kishte lindur per te cuare ne Boten e Drites turmat e hutuara e te zhytura ne thellsirat e erresires se jetes.

Mose valle e kisha pare ne enderr kur fillonte mosha e rinis s'ime?...Mose valle ma kishin treguar prinderit e mije ne mes te prrallave shqiptare te njemij-e-nje-netve qe perftyrimi i vehtjes se Tij me rrinte gjithmone parasysh i pashem
, i hieshem e porsi nje engjell i zbritur nga Qielli?....

Nuk e di si te them !...por me gjithe kete une e kisha kuptuar fare mire se,
ne mes t'Atij dhe meje,ekzistonte nje lidhje shpirterore,nje dashuri hyjnore,
..te cilat kalonin cdo kufij adhurimi e tej cdo interesi vetanak!...

si kuptohet une "ate" e dashuronja, e respektonja thellesisht duke qene
i shtytur drejt per drejt prej nje fuqie te brenshme dhe nje faktori te jashtzakonshem!....

A nuk kisha valle te drejte?!..
Kure do here qe ziheshin ne goje njerzit e shquare te Botes diplomatike,ne cdo mbledhje te vendit t'one, nuk qe e mundur te mos permendej me respekt emri i Tij i degjuar e fame-madhe.

Ballkani,po as Europa nuk e kishin shokun e tije ; shtetet e medha i benin vend ne radhet e personaliteteve politike me te shquar; nje bote e qytetruare,nga linde e ke perendon,e kishte ndjere zerin e madhe,e kishte njohur edhe pa e pa me sy....
BIRIN E vlefshem te Kosoves SHqipetare: Dr,- IBRAHIM RUGOVEN
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė