Shiko Postimin Tek
Vjetėr 23-05-12, 22:11   #15
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: FFK pranohet nė FIFA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Ti mund ta kesh shtetesine e Kosoves dhe te kesh te drejte te jetosh e punosh ne Zvicer.

Nėse lionel messi ose cristiano ronaldo nesėr e marrin shtetesine e Kosoves, ose te gjermanise , kane te drejte te luajne pėr kombetaret e reja.

Ne champions lige edhe brenda njė kampionati nderkombetar, nuk lejohet qe njė lojetare te luaje pėr me shumė se njė ekip. Ama nuk lejohet vetem brenda SEZONIT ose edicionit aktual.

Pėr ata qė kuptojnė gjuhėn gjermane....lexoni faqet 59 deri 61 tė statusit tė FIFAs....sidomos artikullin 8 nė faqen 61....artikulli 8/2 ėshtė nė lidhje me humbjen e shtetėsisė dhe atė me vendimin e njė instuticioni shtetėror pa ose kundėr dėshirės sė lojėtarit, qė do tė thotė humbja e shtetėsisė nė mėnyre vullnetare nuk vlenė:

http://www.fifa.com/mm/document/affe...uten2011_d.pdf
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė