Shiko Postimin Tek
Vjetėr 25-05-14, 19:09   #800
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

“Zyra e Kosovės” e quan cinike ofertėn pėr ndihmė tė FSK-sė nė Serbi







25.05.2014

E ashtuquajtura zyrė pėr Kosovėn ka kumtuar se ėshtė tmerruar me, siē ka thėnė ajo, me cinizmin e autoriteteve tė Prishtinės,qė Beogradit i kanė ofruar ndihmėn e njėsive speciale tė FSK-sė.

"Zyra pėr Kosovėn ėshtė tmerruar me cinizmin dhe me pa korrektėsinė e pushtetit tė Prishtinės,i cili, pėrmes tė tė ashtuquajturit ministėr Agima Ēeku i ofroi Beogradit ndihmė tė njėsive speciale pėr mbrojtje nga katastrofat natyrore nga Forcat e Sigurisė sė Kosovės me theksimin se ato kanė vullnet tė shkojnė me pajisje nė Serbi nėse kėtė e kėrkon Qeveria e Serbisė”, thotė kumtesa qė e publikon B92, transmeton Koha.net.

Nė kohėn kur nė Serbi numėrohen viktimat dhe evidentohen dėmet e bėra nga vėrshimet e pa mbajtura ndėr mend deri mė tash, kryeministri i Kosovės Hashim Thaēi ofron ndihmė tė atyre forcave tė cilat, siē thotė kumtesa, populli serb nė Kosovė i mban nė mend vetėm pėr tė keq.

"Tė dala nga mėngėt e famėkeqes tė tė ashtuquajturės Ushtri Ēlirimtare e Kosovė, Forcat e Sigurisė sė Kosovės asociojnė nė shumė krime pėr tė cilat heshtet, e tė cilat, me formimin e Gjyqit Special

Ndėrkombėtar pėr Krime Lufte, mė nė fund, shpresojmė se do tė zbardhen", thotė kumtesa dhe shton se ėshtė e “palejueshme qė derisa gjithė bota e qytetėruar nė kėtė moment bashkėndjen me Serbinė dhe dėrgon ndihma tė pakursyera, Hashim Thaēi shfrytėzon ditės e zisė qė pėrmes medieve, me qėllime parazgjedhor, tė promovojė tė ashtuquajturėn Ushtri tė Kosovės”, thotė kumtesa e kėsaj Zyre.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė