Shiko Postimin Tek
Vjetėr 14-01-11, 16:22   #1
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim promovohet filozofia politike e Ibrahim Rugoves

Njerėz si Rugova* fatkeqėsisht lindin rrallėPrishtinė* 14 janar 2011 – Nė sallėn e Bibliotekės Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės* tė premten* nė Prishtinė* u promovua libri ”Filozofia politike dhe nacionale e Ibrahim Rugovės”.
Nė kėtė promovim folėn rreth librit dhe vlerave tė tij* Prof. Dr. Jusuf Bajraktari-drejtor i Institutit te Historisė nė Kosovė* Dr. Imzot Don Lush Gjergji* ambasadori Lauka autori i librit dhe shkrimtari e botuesi i njohur* Nazmi Rrahmani.
Folėsit thanė se njerėzit si Ibrahim Rugova* fatkeqėsisht lindin rrallė* por fatbardhėsisht nuk vdesin kurrė* dhe se Ibrahim Rugova i duhet Kosovės* jo pėr ta nderuar Rugovėn* por pėr ta nderuar Kosovėn.
Nė fund z. Ibrahim Rugova iu nda ēmimi “Faik Konica”* nga Qendra Shqiptare e Studimeve Amerikane e Britanike.
Nė promovim morėn pjesė personalitetet mė tė larta tė shtetit* politikės* kulturės dhe shkencės nė Kosovė. /KI/


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante