Tema: Lajme - risi
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 26-05-13, 14:42   #142
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme - risi

Shitet 666 mijė $ kompjuteri i parė i Apple

26.05.2013

Njėri nga kompjuterėt e parė tė prodhuar nga gjiganti teknologjik Apple ėshtė shitur nė njė ankand nė Gjermani, me njė ēmim prej 666 000 $.

Shtėpia gjermane e Ankandeve Breker tha tė shtunėn se kompjuteri ishte blerė nga njė blerės anonim nė Azi.

I ashtuquajturi Apple 1 u ndėrtua nga themeluesit e Apple, Steve Jobs dhe Steve Wozniak, nė garazhin e njė shtėpie familjare.

Ai ėshtė ndėrtuar nė vitin 1976 dhe ėshtė njė nga gjashtė kompjuterėt e tillė nė botė, qė ende funksionojnė.

Kompjuteri pėrbėhet nga njė motherboard dhe nuk ka as monitor e as tastierė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė