Shiko Postimin Tek
Vjetėr 02-04-06, 20:11   #22
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

DUA TE TE DUA
Tashme gjithcka po tingllon
si deshtim
qetesia jehon.

Ne keshtjellen e vetmise
nje person
dhe kjo me frigon.

Vetem vetja ne kete terr
me lendon
asgjeja sundon.

I dashur nga te gjithe
e askush s'me do
s'me do,se une jam ky.


Mbret pa mbreteri
sundoj kete vetmi
s'ka njeri
ti pa mua.

Perandor pa gjithesi
asgje nuk kerkoj
une dhuroj
dua te te dua.


Marr nga nje liber i harruar !
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė