Shiko Postimin Tek
Vjetėr 28-01-08, 08:44   #92
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka pengesa mosha ne Dashuri?

Mendim imi sikur dy bashkeshortet te mos ishin larg me moshe nga njeri tjetri do te ishte recepti me i mire per nje lumturi te gjate martesore, se kur nje qift ka interesat e perbashketa, deshirat, idet, vullnetin,punen,mendimet, kane botekuptime te njejta e kjo mund te jet vetem tek ai qift me moshe te njejt ose me se largu deri tek mosha3-4 vjeq gjithqka me shume do te paraqiste pengesa ne jete, ai qift qe ka nga 5 vjet e me shume diferenc moshe, sa kam pa e kam ni deri me tani gjithe kohen duhen me tejkalu veshtiresi te ndryshme,ku mosmarrveshjet fillojne ne imtesira e vazhdojne gjer me larg.............dhe kush e di se ku mbarojne!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė