Shiko Postimin Tek
Vjetėr 01-07-13, 17:23   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Iris Shala, shqiptarja e parė nė Playboy

Vlerėsone vetė!!!


Irisi, shqiptarja e parė nė Playboy


Shqiptarėt kanė prekur tė gjitha sfeat e jetės kulturore dhe sportive, ndėrsa vajza nga Prishtina e cila njihet pėr bukurinė dhe linjat e saj tė pėrkryera trupore ka thyer edhe njė barrierė tjetėr – ajo ka pozuar pėr revistėn Playboy tė edicionit gjerman.


Iris Shala, e cila jeton nė Graz tė Austrisė nga viti 1999, ka treguar pėr Shekullin detajet e karrierės sė saj prej modeleje dhe aktoreje, vėshtirėsitė dhe tė ardhmen e saj.

Iris, u zgjodh pak kohė mė parė si ‘playmate’ e edicionit tė revistės Playboy pėr muajin korrik. Ajo tregon pėr vėshtirėsitė qė ka pasur, pasi edhe familja e saj nuk e ka pėrkrahur njė ide tė tillė.

“Eksperienca me revistėn Playboy ishte shumė e vlefshme dhe mė bėri tė qartė se sa seriozisht punohet nė atė revistė. Revista mė zgjodhi mua pėrmes menaxherit tim dhe mė kontraktoi pėr njė set fotografish. Gjatė realizimit tė fotografive, ėshtė punuar me shumė seriozitet dhe revista i respektoi tė gjitha dėshira e mia, aq sa, edhe kur i shikoj fotot e publikuara, mund tė them se ndihem e kenaqur dhe ndihem mirė kur i shoh, pa ndjenjėn se ėshtė cėnuar sfera ime private”.

“Unė vij nga njė familje konservatore dhe akademike. Kuptohet, gjithė kjo qė kam arritur deri mė tani nė fushėn e modės dhe modelimit, tani edhe me fotot, nuk kishte pėrkrahje tė plotė tė familjes time. Por, unė e doja dhe me kokfrotėsinė time ia dola tė jem aty ku jam tani. Por, me siguri, po ua them me bindje tė plotė se ende nuk kam arritur aty ku dua tė jem. Unė tentoj tė mbes nė kufijtė e shijes sė mirė, nėse mė kuptoni atė qė dua tė them. Nuk do tė mė shihni kurrė nė ndonjė film apo nė ndonjė situatė tė palakmueshme. Ju premtoj”, ka deklaruar Iris pėr Shekulli.

Ajo shtoi se bukuria nuk ėshtė faktor kryesor pėr tė arritur sukses, pasi bukuria ka nevojė pėr sharm dhe personalitet, teksa e konsideron tė vėshtirė arritjen e suksesit pa kėto komponente.

Bukuroshja shqiptare ėshtė mbesa e aktorit tė njohur shqiptar, Abdurrahman Shala, i cili i takon gjeneratės sė artė tė aktorėve tė Kosovės.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante