Tema: Rregullorja
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 02-06-05, 23:55   #1
Bond
 
Avatari i Bond
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 269
Bond i pazėvėndėsueshėmBond i pazėvėndėsueshėmBond i pazėvėndėsueshėmBond i pazėvėndėsueshėmBond i pazėvėndėsueshėmBond i pazėvėndėsueshėmBond i pazėvėndėsueshėmBond i pazėvėndėsueshėm
Gabim Rregullorja

Stafi drejtues i faqes Dardania nxjerr ketė rregullore.

Forumi Dardania si njė faqe neutrale ndaj bindjeve politike, krahinore e fetare, ju ofron tė gjithė diskutuesve qasje tė lirė nė diskutime pa i cenuar asnjėrit tė drejtėn e lirisė sė mendimit e tė shprehurit lirshėm tė mendimit, ndėrgjegjes dhe besimit, por tė limituar nė kufijtė, tė cilėt anėtarėve tjerė tė kuvendit u sigurojnė gėzimin e tė drejtave tė barabarta.

- Secili diskutues pa marr parasysh seksin, bindjen politike e krahinore, besimin; ėshtė i lirė tė shprehė mendimet dhe idetė e tij pa u penguar.

- Ēdo anėtar ėshtė i pėrgjegjshėm vetė pėr atė qė shkruan, e kurrsesi stafi drejtues.

- Gjuha e kėtij komuniteti ėshtė shqipja zyrtare, pėrjashtim bėjnė rubrikat e caktuara si "tė flasim nė gjuhėt e huaja".

- Nuk lejohet fyerja, ofendimi, sharja, nėnēmimi dhe tallja nė llogari tė diskutuesve tjerė dhe stafit drejtues, pėrdorimi i fjalėve fyese, ofenduese e banalizmave.

- Nuk lejohen fyerjet dhe ofendimet nė llogari tė liderėve dhe pėrfaqėsuesve tė institucioneve shtetėrore e fetare.

- Nuk lejohen shkrimet abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse etj.

- Rreptėsisht ndalohet lakimi i emrave (nofkave) tė diskutuesve apo IP adresave si p. sh. ky shkruan edhe me ketė nofkė, paraqitet nga kėtu, e ngjashėm.

- Nuk lejohen shkrimet me germa tė mėdha, zmadhuara, trasha, pjerrėta, nėnvizuara me ngjyra, pos nė raste tė rralla kur paraqitet ndonjė fjalė e veēantė, ndonjė titull apo edhe far citimi i shkurtė e jo kurrsesi i terė shkrimi.

- Tė gjitha shkrimet duhet tė kenė madhėsinė dhe formėn standarde tė forumit.

- Firma apo nėnshkrimi duhet tė jetė si shkruan nė rregullore (njė thėnie ose grup fjalėsh qė i bashkėngjitet ēdo mesazhi. Njė limit prej 255 karakteresh).

- Nuk lejohen imazhe nė firmė.

- Nuk lejohet reklamimi i faqeve tjera pa pėlqimin e stafit.

- Nuk lejohet hapja e mė shumė se njė temė me pėrmbajtje tė njėjtė, si edhe temat tė hapen nė kapitullin pėrkatės.

- Administratoret e moderatorėt janė tė angazhuar fuqimisht nė kryerjen e detyrės se moderimit me korrektėsi, e nė raste tė mosrespektimit tė rregullores do tė lėvizin, modifikojnė, bėjnė bartjen e shkrimeve tė cilat dalin jashtė kornizave tė rregullores ne koshin e forumit pa paralajmėrim, si edhe nė raste ekstreme largimin nga forumi, gjithnjė duke qen neutral nė tė gjitha rastet ku mund tė sjellė pabarazi ndaj diskutuesve.

- Nėse konstatoni njė shkelje tė drejtave tuaja nga ndonjė moderues mund tė shkruani tek rubrika pėrkatėse apo edhe mesazh privat tek admin.

Ftojmė tė gjithė diskutuesit qe tė respektojnė rregulloren duke ju dėshiruar diskutime cilėsore e ēaste sa mė tė kėndshme nė Dardania.

Stafi drejtues
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 26-11-09 nė 17:45
Bond Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante