Shiko Postimin Tek
Vjetėr 10-06-19, 23:56   #3521
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Anglo amerika duhet te ndihmoj shqiptaret nepermes shum shteteve
1 shqiptaret duhet te behen 20 miljon banor me qdo kusht dhe kjo duhet te jet nje detyre
e shejte macionale e anglo amerikanve dhe eshqiptarve bahsk ne strategji
5 miljon banor shqiptar duhet ti ket kosova menjiher
2 qytetet shqiptare duhet te jen ndryshe krejt ndryshe
te zvoglohen qytetet shqiptare dhe te kthehen banoret ne fshatra

qytetet duhet te rrenohen duke liruar hapsira per gjelbrim
rruge speciale ndertim i qytetit ndryshe per hapsira rrugore speciale
rruge per bicikleta dhe depertim automobilash
rregullim te rrugve per kalim special me plan te qyteteve shqiptare
3 shqiptaret duhet te jen shum te avamsuar dhe shum perpara te tjerve sidomos para serbve
4 automobilat e shqiptarve duhet te jen te gjith elektrik te nderetuar special per levizje pa shpenzime
fshatrat shqiptare duhet te jen te ndertuara me milimetra katror
qdo hapsire shtepi planimetri
me atraksion
me gjithqka ne fshatra te duken si q yteza
dhe ne fshatra duhet me pase fusha sporti tenisi dhe atraksione tjera

kazerma ushtarake me arme superspeciale
nen dhe me armatim special per tu mbrojte kunde r bishave kunder serbve kanibal
kunder rusve kinezve

dhe duhet me pase kushte speciale per jetese dhe fabrika
te forta prodhuese pe rpunsimin e banorve

duhet aftesim special i fuqishem i fshatit
shqiptar me plan per banor te fuqishem ne bujqesi supe rmoderne


5 te gjith shqwiptaret duhet te jen luftarakisht ne qdo aspekt
me te forte shum her me te forte se serbet kanibal shoven

6 nji shqiptar i aftesuar me boks karate xhudo duhet me ken trim qofte femer apo mashkull shqiptar i gatshem me i rrahe 30 shkie luftarakisht
7 shqiptari nuk guxon a ste mendoj s e qka ehst humbja
8rroga me evogel e nji shqiptari nuk guxon te mbetet nen 7000 euro kursesi
8 ne boks karate xhudo futboll kik boks dhe tjera disciplina shqiptaret duhet te jen te paret as q eguxojn te mendoijn se qka ehst humbja

9ushtarakisht shqiptaret duhet te jen me te persosur me te forte me qindra her me shum se serbet e ruset e kinezet te gatshem per ti shuar ata ,sepse ruset dhe kinezet e shkiet mendojn vazhdimisht se si ti shuajn shqiptaret
10 qdo shqiptar q e nuk i kontakton anglo amerikanet dhe gjermanet pe rte biseduar bashk per fatin tone te perbashket gabon
11 shqiptaret duhet te mendojn gjithnji forcimin e anglo amerikes gjermanise dhe vetvetes
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė