Shiko Postimin Tek
Vjetėr 12-12-18, 18:19   #1
tron
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 11-12-18
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 14
tron i vlerėsuar jo keq
Gabim UEFA kėrkon qė Champions League tė luhet nė fundjavė

Champions League nė tė ardhmen mund tė zhvillojė ndeshjet tė shtunėn dhe tė dlenė, duke spostuar ndeshjet e kampionatit pėr nė mesjavė. Lajmi jepet nga e pėrditshmja gjermane SportBild”, qė konfirmon planet e presidentit tė UEFA-s, Aleksandėr Ceferin si dhe nga konfederata e klueve europiane e udhėhequr nga Andrea Agnelli.

Ideja, sipas kėsaj mediaje, ėshtė pėr t’i spostuar ndeshjet e kėtij kompeticioni nga mesjava nė fundjavė, me qėllim qė tė rritet audienca televizive nė mbarė botėn. Nė disa vende, diferenca kohore e bėn tė vėshtirė ndjekjen e ndeshjeve tė Ligės sė Kampionėve, tė martėn dhe tė mėrkurėn.

Reforma do tė nėnkuptonte qė ligat kombėtare duhet tė luajnė mė shpesh, gjatė javės. Agnelli, gjithnjė sipas revistės gjermane, pretendon njė reduktim tė numrit tė ekipeve, qė luajnė ligat europiane, pėr tė lehtėsuar reformat. Sipas “Sport Bild”, Liga Gjermane e Futbollit (DFL) i njeh kėto plane dhe ėshtė kundėr tyre.


tron Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante