Shiko Postimin Tek
Vjetėr 03-10-13, 18:13   #64
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Ani ani, por tė pėrjetshme dhe tė pėrhershme zaten po del qe spaska gjė.
U kan thėnė t'folme bashka burrave, e ēfar nuk u kanė thėnė, e ua qiten lakun nė fyt e pėr ti tėrhjekur si qelbėsira.
Mundė tė jetė diēka e pėrjetshme pėr mua ta zėmė, por kjo nuk do tė thotė qė edhe pėr tjetrin, pėr historin jo se jo, sepse historia di tė jetė e pamėshirshme edhe mė vetė vlerat mė tė mėdha tė dikujt.

Mirpor meqė jemi te vler-simet,
Sinqerisht e paskan marr njeriunn nė qaf sė koti, ne erdhėm prap aty te ajo pikė ku ai e kishte lėnė dikur me serbin, po de po, te bisedimet de.po de ne fatkeqsisht vlersimet realisht siq duhet me i bae i bajna pas psimeve ,kur i ndjeri dialogonte nuk i kishim 13,000 viktima e 25,000 femra te dhunura e solla vetem nji gjysem artikull pasi qe videot nuk hapen


Rrefimet e femrave tė dhunuara gjatė luftės nė Kosovė – video
Gjėrat qė nuk duhet harruar
Pjesė nga Libri i Luljeta Selimit i plotėsur me video
Pse u detyrova qė t’i botoj rrėfimet e femrave tė dhunuara?
Njėra nga arsyet kryesore ėshtė se e vėrteta mbi kėtė kapitull mbase mė tė dhėmbshmin dhe mė tė ndjeshmin nė tėrė periudhėn e luftės sė fundit nė Kosovė, po mbetet nėn hije dhe se kjo e vėrtetė duhet tė plasohet nė opinion sado e
dhimbshme dhe e rėndė tė jetė ajo. Zaten e vėrteta gjithmonė ėshtė e dhimbshme dhe e rėndė, e posaēėisht kur flitet pėr plagėn mė tė madhe tė ēdo lufte, pėr dhunimet. Dhunimet ndodhin nė ēdo luftė dhe ēdokund konsiderohen si krimi mė i rėndė i saj. Edhe nė te tri luftėrat e fundit qė ndodhen ne rajon, barbarėt serbė ushtruan dhunime tė papara, nė Kroaci, Bosnje dhe sė fundi edhe nė Kosovė.Pra edhe nė Kosovė pėrveq vrasjeve, dėbimeve, djegieve, rrėnimeve,plackitjeve,kidnapimeve e burgosjeve ata bėnė edhe dhunime.Dhunimet janė tė rėnda pėr ēdo popull nė botė e posaēerisht pėr popullin tonė sepse
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė