Shiko Postimin Tek
Vjetėr 22-01-19, 17:59   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 283
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kryeministri i Kosoves : Nuk ka ndryshim, taksa mund tė mbetet pėrgjithmonė

Haradinaj pas takimit me ambasadorin amerikan: Nuk ka ndryshim, taksa mund tė mbetet pėrgjithmonė

Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj nė konferencėn pėr media pas mbledhjes sė Qeverisė, ka komentuar takimin me ambasadorin amerikan nė Kosovė, Philip Kosnett dhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.
Haradinaj e vlerėsoi takimin si mjaft tė frytshėm, por bėri tė ditur se sa i pėrket taksės nuk ka ndonjė ndryshim tė madh.
Shefi i ekzekutivit kosovar tha se taksa do tė hiqej sot, nėse ka njė marrėveshje pėr njohje reciproke ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė, raporton Telegrafi.
“Ne kemi mbajtur njė takim tė thirrur nga Veseli. Ka qenė prezentė edhe ambasadori i Amerikės, biseda ka qenė dialogu dhe zhvillimet rreth dialogut, tė ndėrlidhura edhe me taksėn e vendosur nga Kosova. Edhe me mundėsitė qė nė tė ardhmen tė arjimė njė avancim nė dialog. Nuk ka ndonjė ndryshim tė madh, por ka qenė bisedė e mirė”, ka thėnė Haradinaj.
Ai ka thėnė se do tė ishte shumė i lumtur ta tėrheqė taksėn, por tha se kjo e fundit do tė pezullohej vetėm me njė vendim tė Qeverisė.
Haradinaj theksoi se pėr kėtė vendim, duhet tė ketė garanci pėr njohje.
______________________________________
https://telegrafi.com/haradinaj-pas-...-pergjithmone/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante