Shiko Postimin Tek
Vjetėr 13-05-11, 19:25   #47
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Mire Idile qe s`ke harrue,
Vje ka i here na bo shoqni.
Kurre mos prit tane me t`kuptue,
Tane s`te kuptojne,as kur je n`shpi.


U`qit pune e kom lane krejt,
Masi edhe vet do s`i kuptoj.
Kur krise shpulla,a marr naj rep,
Sot n`u idhnofsha,prap harroj.


M`doket Syla ka ba be,
Masi n`parti s`jem aktiv,
Krejt qit sport me na e lane ne,
Ja po pret me shkue me e thirre.


Me e thirre po,po Kalimeri…
Mas bjondinave,kurre s`pushoi!
I thashe dje : o ti njeri,
Zgidhe njo se po t`fejoj.


Ja bac,s`due njo me marre.
Kur t`i marr,kom me i marre dy !
Kur t`um shkon njana n`gjini,
E kom tjetren, vet s`muj rri.


Qe de…ec e bjeri n`fije,
Pishpirik,e nuk po ngon.
Thashe ta qoj,le ta thrret Sylen,
E kah t`kthehet,m`bje duhan….

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Gega 1 : 13-05-11 nė 19:26
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė