Shiko Postimin Tek
Vjetėr 15-05-11, 09:57   #52
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Knoi bylbyli o shoke,ni kang t`mallit.
Masi e kreu,u nal me pushue.
- O bylbyl,bre bier,knoma njo t`zarit,
M`u ka mushe menja,loto due me lue.
N`um rafte gjashqe,po ta jep fjalen,
T`marr me veti,kie me ba sefa.
Due me qel kafeteri t`madhe;
Ty ni kafaz,dhe `i bazen me u la.

Kafeterine veq per shoqni.
Ti n`bazen laju,dil me fluturue;
Me hi mrena,veq kush s`o n`parti,
Se m`vine me dy emna,s`muj me i dallue.

Allahile,krejt kane me bo qef;
T`jene kah t`jene,kon jashte nuk e lam;
Edhe pleqt e lagjes kemi me i nerue,
Veq mos t`shesin pordhe,kur s`kane qka me thane.
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė