Shiko Postimin Tek
Vjetėr 18-06-11, 16:46   #2
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mistere te Atlantisit!!

Edhe ne Librat hyjnor dhe thenjet profetike spjegohet se ne lashtesi njerzit kane qene shume me te medhenje sa sa qe jane tash, sidomos me Atlantiden ku besohet se aty ishte Nuhi a.s/Noa Biblik i cili me ndertimin e Anijes shpetoje ata qe nuk e merituan ndeshkimin pasi qe ishin prej besimtareve...
Sot shkenctaret nuk jane me ne dileme per egzistencen e nje kontinenti ishull te quajtur Atlantis ose Atlantida por dilema me e madhe qendron tek vendndodhja e saj. Deri me tash shkenctaret kane paraqitur 10 versione per vendodhjen e saj kurse 2 me te besuarat mendohet te jene ishujt Binimi (Bahamas) dhe tjetra ne Malte...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė