Shiko Postimin Tek
Vjetėr 19-06-11, 15:00   #6
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mistere te Atlantisit!!

Pas shum studimeve te ndryshe mbi njeriun e sotem, teologjia dhe shkenca gjurmuese nuk e mohojne se permbytja ka ndodhur me permasa globale pas ndryshimit te kohes dhe shkrirjes se akullnajave ne toke. Permbytja globale tekstualish tregohet ne epin me te vjeter ne bote ate te gilgameshit dhe me te njejten menyre e spiegojne edhe matjet ne pole te sasis se ajrit dhe avullit ne shtresa te akullit polare . 13000 deri 11000 vjet me pare ndodhi permbytja.
me qe jemi ne kohen e permbyjes qytetrimi i vjeter sumer ishte ne ate kohe ne zenitin e zhvillimit andaj edhe NOA -NUHU si dhe qyetet me te vjetra te civilizimit ishin ne ate zone dhe mendimi ime eshte se pasi te gjitha gjuhet e botes rrjedhin prej tre djemve te Noa -se pra i gjith njerzimi ateher lokaliteti i Atlantides duhet te kerkohet ne jug perendim te Araratit pra ne Babiloni Asiri Akadi dhe ne Egjipte. Nje pjes shum e madhe e njerzimit mendojn se Atlantida edhete dikun nen uje, mirpo per shum studiues te kesaj natyre duke analizuar studimet geoagronomike dhe perbersit e dheut shum te plleshem te rajoneve ne fjale qe mendohet se edhte rezultat i grryerjes se madhe dhe bartjes se lymit nga rajone te ndyshme ne ato ultesira, qytete shum te njohura jan mbuluar me rere ose me lym, po me nje trashsi dikun 1500 deri 2500 m ne thellsi te tokes.
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė