Tema: lirik
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 27-10-19, 06:09   #713
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

Forcimi i shqiptarėve modernist
te kuptohemi pra modernist dhe proamerikan
ky forcim patriotik , do tė shkatėrronte Rusinė
dhe kinen ndikimin e issisit dhe te tjerve si ndikim nė Ballkan

Filozofia e politikes amerikane duhet te bazohet ne shqiptarin modernist me idaelae moderniste ndihma amerikane te jepet ne eknomi e ushtri shqiptare
duhet te behet si filozofia e re amerikane pas rėnies sė komunizmit.
shqiptaret do ti shuajn te gjith tradhtaret mbeturinat antimoernistet
dhe proserbet shqipfls e mbeturinat
ne menyr q e kombi te duket brilant dhe aleat i vertet i amerikanve
shqiptaret ne maqedoni duhet te fuqizohen por vetem si modernist
e jo me fe si fetarist
poashtu kjo vlene edhe per shqiptaret ne mal t e zi e ku do q e jan shqiptaret
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė