Shiko Postimin Tek
Vjetėr 30-03-11, 03:58   #33
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Gjykata ndėrkombėtare e HAGĖS

burgosja e fatmir limes dhe lirimi i tij perseri
burgosja pse don karla del ponte dhe dick marty -
a po nuk jan keto ndikime politike -
q 'autoritet mund te ket nje gjykatė qe te liron e te kthen prap burgjeve
ky nuk esht asgje tjeter per veq nji maltretim mjaft qnjerzorė
loj ė rrezikshme shpirtrore maltretuese me viktimen -
autoriteti i gjxykates s e hages ka humbur po thuajse vlerat
dhe per mua nuk esht gjykate serioze - ka barazuar viktimen me kasapin

Por edhe ne rastin e fatmir limajt kur e liroj nga pergjegjgjsitė
e tash perseri e akuzon
keto jan lojra qe nje jete te tallen me luftaret e lirise
lojra te pa kufi qe ka nje qellim politik me prapavija ketu pa dyshim.
Kjo do te thot mesazh per shqiptaret
qe nese luftoni kundr serbve ne te ardhmen do te burgoseni si shqiptar nga europa
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė