Shiko Postimin Tek
Vjetėr 23-06-13, 09:57   #84
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Anglia publikon dokumentet sekrete pėr UFO-t


Londėr, 23.06.2013

Ministria e Mbrojtjes nė Britaninė e madhe ka publikuar dokumentet e fundit sekrete nė lidhje me jashtėtokėsorėt. Bėhet fjalė pėr materiale qė pėrmbledhin punėn e kėsaj ministrie gjatė 50 viteve, por nė qė fakt arrijnė nė pėrfundimin se nuk ka prova pėr ekzistencėn e UFO-ve. Sipas dokumenteve, Ministria ka ndaluar hetimin dhe projektet e mėtejshme pėr UFO-t dhe ka mbyllur zyrėn pėrkatėse pėr kėtė ēėshtje qė nė vitin 2009.

Dokumentet qė pėrfshijnė tė dhėnat pėr pesė vitet e fundit, 2005-2009, pėrmbledhin dėshmi qė duhet tė shėrbenin pėr njohjen e objekteve dhe jetės jashtėtokėsore. Por dokumentet konfirmojnė se nuk ka pasur asnjė tė dhėnė tjetėr veē dėshmive tė qytetarėve tė ndryshėm qė janė tė paverifikueshme. “Tė gjitha tė dhėnat qė janė mbledhur deri mė sot nuk flasin se kemi tė bėjmė me kėrcėnim tė sigurisė se jetės sė qytetarėve, apo tė territorit tė Mbretėrisė sė Bashkuar”,- shkruan ministri i atėhershėm i Mbrojtjes nė Angli, Bob Ainsuorth, shkruan noa.

Zyra e specializuar pėr kėtė ēėshtje mblidhte mesatarisht 150 dėshmi nė vit. Por sipas raportit, nė shumicėn e rasteve, ato ishin deklarata tė paverifikueshme. Mediat i cilėsojnė si qesharake disa prej “fakteve” tė klasifikuara top-sekret me tė cilat janė marrė agjentėt e Ministrisė sė Mbrojtjes.

Disa prej tyre janė: “Njė burrė nė qytetin Kardif pretendon se UFO-t i kanė rrėmbyer qenin”.

“Njė grua nė qytetin Dorset thotė se ka parė njė UFO, nė formėn e njė topi tė zjarrtė. Sipas saj, UFO-ja ka hyrė nė kuzhinė nga dritarja dhe mė pas ka dalė nga ballkoni me shpejtėsi”.

“Njė numėr i madh njerėzish pretendojnė se janė bezdisur nga drita shumėngjyrshme gjatė natės. Ka rezultuar se bėhej fjalė pėr llambadarė nė njė lagje kineze”.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė