Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-02-12, 15:43   #16
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Nė Gjermani nuk qėndrojm keq,edhe pse disa raste individuale e kanė zbehur imigjin.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-02-12, 16:52   #17
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Nuk eshte e vertet kjo qe thua ti, pasi ti po e shpreh vetem pikėpamjen tende ndaj shqiptareve te besimit Islam, duke i quajtur edhe hajdut edhe te papun.

Ne Zvicerr, ketu ku jetoj, shqiptaret njihen si puntor, te sincert dhe jo-vehabista (pasiqe me te vertet, s'egziston vehabizmi nder shqiptar e as nder arab, kjo eshte shpifje e ekstremisteve anti-musliman i llojit tend).

Njihemi si gjak-nxeht, po kjo ndoshta shpjegohet me mungesen e lirise qe kishim. E tani qe jemi te lire, kemi tendec te fluturojm me lart se gjithe popujt e civilizuar.

... megjithate, na kan lakmi per disa gjana si psh ; ruajtja e vlerave familjare, mos-harresa e vendlindjes dhe shpreses per tu kthyer ndonjehere atje (edhe pse e din te gjithe, qe asnjeri s'do te kthehet), lidhjet farefisnore qe i ruajm me Kosoven, gatishmeria per ti ndihmuar gjithmon te defavorizuarit e vendlindjes etj,..ejt,.. me nje fjal : Njerez human !

Po pla, vazhdo dhe bėjani vetes fushė, sa tė doni.
Ruajtja e vlerave familjare? Ku burri e mbyt gruan, vet shkon nė burg dhe fėmijėt mbesin rrugėve apo familjeve kujdesore?
Kjo po qė ėshtė ruajtje e vlerave familjare!

Falė humanitetit tonė, kemi sot me mijėra parazitė nė Republikėn e tu Kosovės!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 17:09   #18
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Po pla, vazhdo dhe bėjani vetes fushė, sa tė doni.
Ruajtja e vlerave familjare? Ku burri e mbyt gruan, vet shkon nė burg dhe fėmijėt mbesin rrugėve apo familjeve kujdesore?
Kjo po qė ėshtė ruajtje e vlerave familjare!

Falė humanitetit tonė, kemi sot me mijėra parazitė nė Republikėn e tu Kosovės!
300 mije shqiptar jetojn ne Zvicerr, 1, hajde 100 dulen dhe e vran gruan e tyre sa i bie kjo ? 0.033% tė shqiptarėve kriminela (nėse e egzagjerojm ne 100 numrin e vrasėsve shqiptar) !!!

Per ty, e per sojin tend, jo 0.033%. por rrafsh 99% jan parazit-terrorista !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 17:36   #19
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Une mendoj qe Shqiptaret ekzistojne me keq se komunitetet tjera neper Europe. Mirepo kjo nik dmth qe Shqiptaret nuk jand punetor apo shume punetor. Mirepo Shqiptaret qendrojne shume keq.

Ketu i perfshi edhe shqiptaret e shqiperise dhe te gjitha trojeve.

Ne si shqiptar jemi ne ballinat e gazetave, barazim me Turqit, Kinezet, polaket apo Ruset. Kjo nik dmth se ne jemi barazim me ta, sepse ata jane miliona miliona me shume se ne neper europe.

Kjo qe thuhet Shqiptaret jane punetor..! Per mua as kjo nuk qendron. Me shume i thurim lavde njeri tjetrit se sa jemi. Nuk jemi te deshmuar shume si puntor. Vec mund te ndaleni dhe ta shikoni token batall ne Kosove dhe kaq mjafton.

Une ju them se tregu Kosovar eshte i mbushur me hudhra dhe qepe nga maqedonia, ndersa nje gje e till lehtesisht mund te behet ne Kosove dhe tregu i ketyre dy profukteve eshte i sigurt..

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zanzi/M : 06-02-12 nė 17:37
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 17:50   #20
Llapjani_HH
 
Avatari i Llapjani_HH
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Thashė ashtu, sepse ashtu na shohin kėta.

Dhe nė fund, pėr t`a zbutur situatėn pak, shtojnė;

Por, sigurisht nuk jeni tė gjithė njėsoj!


- Na shohin ashtu, sepse u kemi dhėnė arsye dhe fakte me dhjetėra herė!
Kėta, si zakonisht, mbajn mend vetėm tė kėqiat! Pikė.

Ti thuaju c`tė duash, veprat flasin vet.

Turqeta!
shkiet na kan than qė jena njerz t'egėr dhe me bishta, e tash a duhet me than qka mendojn ata a?

Kta duhet ta shohin mas pari vehten se qfar t'zezash bajn duke filluar prej familjes t'vet si psh. duke dhunue fėmijt e vet, fėmijėt e t'afėrmve, t'kojshis e deri te fėmijėt e panjohur. Besoj se kto qė i thash mjaftojn mirpo ka edhe shumė raste tjera tė tmerrshme qė kėta i bėjnė.

Prandaj mos i merr shembull kta qka thojn e qka mendojn pėr neve, ngase me kėtė ata vetėm mundohen ti largojn syt e tjerve nga t'zezat e tyre.

Kqyre popullin tėnd me syt e tu e jo me syt e tjerve ngase nėse popullin tėnd e sheh vetėm me syt e tjerve dhe e vlerson vetėm se si e vlersojn tė huajt atėher nuk ja vlen ti thuash vetes Shqiptare.
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 23:04   #21
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

.......kur po e shoh qe nuk po na done po me vjen shume inat, por kur po me kujtohet qe keta as veten nuk e done, po me kalon menjeher.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 09:15   #22
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapjani_HH Shiko postimin
shkiet na kan than qė jena njerz t'egėr dhe me bishta, e tash a duhet me than qka mendojn ata a?

Kta duhet ta shohin mas pari vehten se qfar t'zezash bajn duke filluar prej familjes t'vet si psh. duke dhunue fėmijt e vet, fėmijėt e t'afėrmve, t'kojshis e deri te fėmijėt e panjohur. Besoj se kto qė i thash mjaftojn mirpo ka edhe shumė raste tjera tė tmerrshme qė kėta i bėjnė.

Prandaj mos i merr shembull kta qka thojn e qka mendojn pėr neve, ngase me kėtė ata vetėm mundohen ti largojn syt e tjerve nga t'zezat e tyre.

Kqyre popullin tėnd me syt e tu e jo me syt e tjerve ngase nėse popullin tėnd e sheh vetėm me syt e tjerve dhe e vlerson vetėm se si e vlersojn tė huajt atėher nuk ja vlen ti thuash vetes Shqiptare.

Hajde Llap hajde! Ua qite faqen e zezė Llapjanėve.

Reputacion do tė thotė si tė shohin tė tjerėt, fama e shqiptarėve nėpėr botė/diasporė.
Tema ėshtė; Reputacioni i shqiptarėve nėpėr diasporė.

Tė huajt tė pyesin;
-Cka je?
-Shqiptar.
-Cfarė religjioni ke?
-Musliman.
-...
__________________

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e-uritura : 07-02-12 nė 09:15
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 09:17   #23
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajra Shiko postimin
.......kur po e shoh qe nuk po na done po me vjen shume inat, por kur po me kujtohet qe keta as veten nuk e done, po me kalon menjeher.

Gabim je, veten e duan.

Edhe pse nuk i duan tė tjerėt, meritat nuk t`i humbin, dhe nėse e meriton, t`a jep dorėn!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 16:44   #24
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Hajde Llap hajde! Ua qite faqen e zezė Llapjanėve.

Reputacion do tė thotė si tė shohin tė tjerėt, fama e shqiptarėve nėpėr botė/diasporė.
Tema ėshtė; Reputacioni i shqiptarėve nėpėr diasporė.

Tė huajt tė pyesin;
-Cka je?
-Shqiptar.
-Cfarė religjioni ke?
-Musliman.
-...
... ps ;;;;; Ke harru me shenu : - Musliman, elhamdulilah

Po ti ēka je ?
-Shqiptare
-ēfar religjioni ke ?
-Katolike.
-Te kan persekutuar muslimanet ?
-Jo.
-Pse i urren atėher ?
-Sepse jan ber musliman.
- ...
- ... sniff, snifff !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Makresh : 07-02-12 nė 16:54
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 17:03   #25
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
... ps ;;;;; Ke harru me shenu : - Musliman, elhamdulilah

Po ti ēka je ?
-Shqiptare
-ēfar religjioni ke ?
-Katolike.
-Te kan persekutuar muslimanet ?
-Jo.
-Pse i urren atėher ?
-Sepse jan ber musliman.
-Je raciste kunder bashkombaseve tu ?
-Po,
-Pse ?
-Sepse sun i shoh me sy ! Aq teper qe i urrej !!
...qetesohu e u_ritur, ketu ke gjetur veten, mir se erdhe ne Vatikan :))...motėr nderi !

-Unė cka jam?
-Shqiptare!
-Cfarė religjioni ke?
-Muslimane.
-....
-Pse?
-Kot pyeta.
-Pse hesht?
-Nuk kam c`tė them mė tepėr.
-Si mendon nuk ke c`tė thua mė tepėr? Do tė kishe dicka pėr tė thėnė sikur tė isha e besimit katolik?
-Ndoshta.
-Cka tė prish punė qė jam muslimane?
-Asgjė. Nuk mė duket e arsyeshme tė flas me njė muslimane pėr gjėra tė tilla.
-Kur tė thuash A thuaj edhe B.
-....
-Jam duke pritur.
-Nė rregull. Asnjėherė nė jetė nuk kam kuptuar njerėzit e besimit muslimanė.
-Nuk i ke kuptuar?
-Jo, psh;
*pse kryejnė aksione vetvrasėse?
*pse tė mėdhenjtė vjedhin popullin?
*populli i tyre vdes nga uria, gjersa kėta tė parėt, nuk e dijnė as vet sa pasurinė e kanė?
*pse...
-Prit pak tė lutem, tė tillėt qė kryejnė veprime tė tilla, nuk e bėjnė kėtė gjė nė bazė tė fesė.
-o? Sepse ata betohen se po i bėjnė nder Allahut, gjersa vrasin veten dhe me dhjetėra rreth tyre.
-Kėta janė tė sėmurė mendėrisht, tė cilėt keqinterpretojnė fenė dhe bėjnė gjėra tė tmerrshme nė emėr tė fesė.
-E quajnė veten muslimanė tė devotshėm.
-Mund ta quajnė veten si tė duan.
-Unė kam frikė nga ta. Sincerisht, nuk ėshtė qėllimi im tė flas keq pėr ta, por ata njerėz mė fusin frikėn. Vetėm kur i shoh, tmerrohem.
-Atėherė , problemi qėndron tek ty.
-Jo jo, nuk ka ditė qė nuk dėgjon ndonjė akt krimi tė kryer nga ta, nė tv.
-A po e mbyll gojėn, a tė shava 900 000 nėna?
-Tirqeta!
-Nėntė qind mijė nėna t`i lufsha!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 17:18   #26
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

...

.....
....
...
..
.
-Jo jo, nuk ka ditė qė nuk dėgjon ndonjė akt krimi tė kryer nga ta, nė tv.
-Ato jane te gjitha spekulime , propaganda dhe perqarje nga me te ligat , te ja leme kohes , ajo eshte deshmitare per ēdo gje !
- Ju faleminderit !
-Gjithashtu !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 17:29   #27
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Intervencioni i Mc'Reshi
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
-Unė cka jam?
-Shqiptare!
-Cfarė religjioni ke?
-Muslimane.
-....
-Pse?
-Kot pyeta.
-Pse hesht?
-Nuk kam c`tė them mė tepėr.
-Si mendon nuk ke c`tė thua mė tepėr? Do tė kishe dicka pėr tė thėnė sikur tė isha e besimit katolik?
-Ndoshta.
-Cka tė prish punė qė jam muslimane?
-Asgjė. Nuk mė duket e arsyeshme tė flas me njė muslimane pėr gjėra tė tilla.
-Kur tė thuash A thuaj edhe B.
-....
-Jam duke pritur.
-Nė rregull. Asnjėherė nė jetė nuk kam kuptuar njerėzit e besimit muslimanė.
-Nuk i ke kuptuar?
-Jo, psh;
*pse kryejnė aksione vetvrasėse?
*pse tė mėdhenjtė vjedhin popullin?
*populli i tyre vdes nga uria, gjersa kėta tė parėt, nuk e dijnė as vet sa pasurinė e kanė?
*pse...
-Sepse njerėzit si ti, ua djegin shtėpit, ua vrasin fėmijėt, gruan, motrat, nene dhe baba, fqinje e dashamir, ua rrenojn themelėt e shtėpis, themelet e shtetit, kėta jan njerez te pashpres qe s'kan asgje per te humbur me shume, e gjithe kjo u bėhet muslimanėve qe ti, si katolike te jetosh ne nivele te larta !... Pra ta kuptosh e ndershme, qe sa here qe shtrihėsh ne krevatin tend, diku felll ne vetedijen tende kuptoje, qe edhe ti i ke duart e lyera me gjak tė pafajshėm !

-o? Sepse ata betohen se po i bėjnė nder Allahut, gjersa vrasin veten dhe me dhjetėra rreth tyre.
- o ? Sepse rraca yte shkon dhe u thot, ja kjo eshte demokracia : Tė vras ne prag tendin ! Tė dhunoj ! Tė perseketuoj ! Tė plaēkiti e tė rrėnojė deri tė mos egzistosh mė ! Pra thuama, cila eshte porta e shpetimit nese jo vete-bombardimi ?????
-E quajnė veten muslimanė tė devotshėm.
- Ata jan musliman te devotshem ! Dhe e kan per obligim ta largojn perdhunuesin nga trojet e tyre, ose, ose ta vrasin ne troje te veta pamvaresisht ēmimit !

-Mund ta quajnė veten si tė duan.
-Unė kam frikė nga ta. Sincerisht, nuk ėshtė qėllimi im tė flas keq pėr ta, por ata njerėz mė fusin frikėn. Vetėm kur i shoh, tmerrohem.
-Atėherė , problemi qėndron tek ty.
-Jo jo, nuk ka ditė qė nuk dėgjon ndonjė akt krimi tė kryer nga ta, nė tv.
-... a thua pse ?
-Tirqeta!
-Nėntė qind mijė nėna t`i lufsha!
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 17:52   #28
Llapjani_HH
 
Avatari i Llapjani_HH
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Hajde Llap hajde! Ua qite faqen e zezė Llapjanėve.

Reputacion do tė thotė si tė shohin tė tjerėt, fama e shqiptarėve nėpėr botė/diasporė.
Tema ėshtė; Reputacioni i shqiptarėve nėpėr diasporė.

Tė huajt tė pyesin;
-Cka je?
-Shqiptar.
-Cfarė religjioni ke?
-Musliman.
-...
Mos ja u baj gajlen ti Llapjanve.

E ti kunaj po ja qet faqen e zezė me kto shkrimet tuaja?
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 21:14   #29
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Haj diqa tuj lexu qetu.

Qka kane more do gjin qetu?Ku permenet shqiptari,kta kane me fole zi!
A ini lodhe?Po,po m`doket.
Nrrone more kombsine.Bonu shkije,a gjerman,a qka t`ju vjen ma kollaj.
Lena neve shqiptarve me qito zakone qe i kemi.Pse,a na s`kem qef me kane ma mire a?Kemi qef,si s`kemi.
Pse more s`folni kurre per sene t`mira t`shqiptarit?
Kua murrizi?
O murriz,a nive qe e mur FC Bajerni Sheqirin?!Sheqiri shqiptar more o`.
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-12, 21:28   #30
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gega 1 Shiko postimin
Haj diqa tuj lexu qetu.

Qka kane more do gjin qetu?Ku permenet shqiptari,kta kane me fole zi!
A ini lodhe?Po,po m`doket.
Nrrone more kombsine.Bonu shkije,a gjerman,a qka t`ju vjen ma kollaj.
Lena neve shqiptarve me qito zakone qe i kemi.Pse,a na s`kem qef me kane ma mire a?Kemi qef,si s`kemi.
Pse more s`folni kurre per sene t`mira t`shqiptarit?
Kua murrizi?
O murriz,a nive qe e mur FC Bajerni Sheqirin?!Sheqiri shqiptar more o`.
Dost,mire jane ka folin veq ne menyre tjeter,,kto jan vec lavde :P

qyshdo me kan prap se prap kena tmira bolle,per sa kaqik kena mirebolle jena:P


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 07-02-12 nė 21:29
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.