Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 21-02-07, 10:41   #11
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,566
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vallja
shkruan xhelal ferizi
nGA MITROVICA


vallja,eshst valle,nese,e lakmon,qielli
nese ,e lakmon rryma elastike
nese me lakmojnė ato rreze dielli
e arti ,i melodisė,ritmike

o vallja vallzohet,kur ,edhe nen dhe argjili
e mbi tok karajfili
e ne degė bilbili
e lakmojnė,
e shijojne
dridhrueshem,dridhrojnė,
simbas saj te gjith shkojnė

kur dridhen lulet ne kercyell,
e
fjera ne pyllė
e, ne per qiell qdo yllė

vallja ,qe lakmohet ne hapa,
qe freskohet vapa,
kur e sheh,me,endje
kur e ndjekė me vemendje
o vallja
luhet si ajo gurzallja
me atė te dridhrueshmen optikė
te ujė kulluarit qe pikė
qe rrathet,ne hark,qe,kur,ylli galaktikė
me drite,t shartimit, me eren
i cikė
e ato pastaj me flladin ,si rrrathore
duken,si valle,
ne qark, syprinash
te valve te lehta ujore
si valle ,ylberash n e,pasqyrė uji
te kapur,me drit dor per dore
vallja esht ai art
qe ,diillin qe rrin lart
,e bjen me zbritė nder ne
me hjedhė valle me ne
mbi te emblin glob e,dhe
vallja duhet ,me shkollė
me nje mendje te hollė
si art i gjall,iamgjinorė
me u ecė si rryma e atletit
si shtati e leht i baletit
ajo duhet jet me mahnitė
vallen keshtu
vetem keshtu,
qdo komb duhet me ditė
e shqiptari qe e ka mbi dhe
ma te bukuren nder kombe e fe

SHKRUAR NGA XHELAL FERIZI
ME TITUL VALLJA
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.