Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-05-04, 11:13   #16
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
...Mbesa ime e vogel Gentiana,qe emrin ia kisha vene ne shenje rrespekti per Gentianen e forumit tone,me luti:
-Gjyshe,a me tregon pse ma ke vene kete emer :?:
-Ah moj mbesa ime,emrin ta kam vene ne baze te shoqes sime te forumit Gentianes,perndryshe nuses se kusheririt tone.Kemi qene shoqe te mira ne forum me te dhe me shume tjera.
-Gjyshe,a nuk me tregon edhe diqka rreth atij forumit qe paskeni shkruar ne rini dhe per te cilin shpesh flisni me gjyshin :?:
-Ah moj mbesa ime,e dashura ime.Vertete ishin kohera te arta ato vite te rinise.Por sot dua te tregoj per dashuriqkat qe i kam pas me disa djem aty.
-Uaaaaa gjyshe,edhe ti paske bere dashuriqka a :?:
-Po gjyshes,edhe une, sepse isha e re dhe te rinjte dashurohen me afsh dhe pasion ashtu siq u pata dashuruar une.
-Gjyshe,me shpejt,se me humbi durimi-po me thoshte Gentiana.
-Po,njehere,derisa isha duke shfletuar ne forum pashe nje titull qe ma terhoqi vemendjen.Behej fjale per nje djale qe quhej RRUSHI dhe anetaret e forumit kishin vendosur te na martonin pasi qe atij i kishin ikur dy nuse dhe i kishin lene 10 femije dhe pasi une isha me zemermira nga vajzat aty,vendosem qe per hir te femijeve,une te flijoja jeten time te rinise.U martova me te,por nuk na shkoi gjate.Ai kish filluar te takohej fshehurazi me to.Nje dite e zura dhe gjithcka mori fund....

Vazhdon me nje rrefim tjeter!

:( :( :(
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-05-04, 13:19   #17
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Qysh ate dite qe e pash se eshte hape kjo ekspozite pjesen me te madhe te kohes po e kaloj ketu.
Po takohem me shume anetare te nderuar qe kane shkruar, takimi me mallengjyes ishte me Barbarozen. Une kam menduar se ajo eshte larguar pergjithnje, mirepo kishte qene e kunderta. Me tregoi per burrin e saj per niperit e mbesat. Shume kemi qare kur u takuam.
Por shyqyr me shendet ishte mire. Kish nje martese te lu,tur. Ishte dardania ajo qe e bashkoi me njeriun e enderrave te saja. Me tregoi ne vesh se me kend ishte martuar por mu lut te mos e baj publike. Une si gjithnji nostalgjike bahem nostalgjike kur hyj ne ket ekspozite.
Sa mire kane bere disa anetare qe e kan hap ket ekspozite.
Daradnia kishte shume anetare, dhe ciceroni me tha se cdo dite bahen shume vizita ketu. Kjo ekspozite ka ngjalle kurreshtjen edhe te qytetareve qe nuk kane shkruar ketu. Kane marre vesh se une jam nje prej mbretereshav te ketij forumi. Cdo dite me takojne, me pergezojne dhe me pyesin per kohen e ateherit. Nuk cuditen por na i kan lakmi brezit tone qe ja kemi arriturr te kontaktojme e te dojme njeri tjetrin ne ket menyre. Sot ciceroni me tha se kane paralajmeruar viziten disa anetare “nga USA. Mua nuk mu kujtuan por ciceroni me tha se ata jane anetare me te rinj te cilet kane shkruar pasi qe une jam larguar nga Dardania.
Rinia sidomos e kane marre shume me entuziazem ket Ekspozite. Jane vene ne pune qe te hapin nje forum me po te njejtin emer. Bile siq me thane ka disa nga ta kane menduar te identifikohen me nikat e moqem te dardanise.
Une e pershendes iniciativen e tyre e ju uroj nga zemra qe t“bahen edhe ata si gjenerata jone. Te komunikojne ne menyre paqesore e te dashur mes vete.
Per sot po e le me kaq. Do te vazhdoj tjeter here te shkruaj per pershtypjet e mia.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-04, 10:46   #18
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Sot u zgjova heret,disi do endrra me bene merake dhe vendosa sot te vije ne ekspozite...Sapo hyra ne Ekspoziten e Dardanise kur ja disa Antare te forumit ishin Aty!!!Oh Zot ah eshte e mundur sot qenkan vetem qiftat e Dardanise.Miredita Zonja dhe Zoteri pershendetja te gjithe.Miredita Mbreti i Dardanise me pershendeti Flori dhe pas nja 5 sekonda filluan duarte trokitje :oops: Mu be Qefi shume per respektin e tyre ndaj meje.Fillova qe qdo njerin nga keta personalisht ta pershendeti.Fillova nga ana e mbajte ...Mirdita Lazdrani,Mirdita Flori nga Tropoja,Hanna.Mire se keni ardhure.Mirdita Honesty Mbreteresha Barbaroza.Mire se ju gjeje...RRUSHI nga Prizereni&Genta Mbreteresha..Mire se ju gjeta....Nga ana e djathte ishte Cool Boy dhe Mickoja miredita juve Zonjushe Mbret i II tungjatjeta me tutje ishte Zana dhe ARATAIBBI.....Urdheroni te ulemi ne Kafen tone....Mickoja u ngrite dhe mu drejtua .I nderuari Mbrete po ku e keni Murgeshen Mbretereshen..Ne ate moment nje ze i larte u ndie :Te nderuarit Musafire kam nderin ta pershendes Mbretereshen Dardane MURGESHA ishte zeri i Nakit qe ne kete moment hyri ne Ekspozite se bashku me Murgeshen time.Filluam te pinim dhe bisedojem per gjthe ato vite te bukura qe kaluam kety.Ne fund vendosem qe me shpeshe te takohemi kety edhe me shume antare te keti Forumi.... :arrow: vazhdone
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-04, 17:33   #19
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Oha sa me ka marre malli te vizitoje kete Ekspozite....Sot eshte nje dite shume e nxehte,malli me ka marre per ju dhe ndalngadal kam vendosure te vije prape kety se shpirti po me ligesohet nga malli.Jam ne sallen e madhe te kesaj Ekspozite,shume fetyra te ngjofshem qenka sot.Ana,Hana,Vera,Aferdita,Vushtrria,Fisniku,Micko ja,Drenousha, Engjulleshja,RRushi,Albanam,Honesty, Naki,Barbaroza,Uliksi,Dr.Leone,Gentiana, Jehona,Zana,Floriani,Cool_Boy,Sheta,Artibb,Bond,Dr ejtesia,Murgesha.....e shume e shume te tjere ....Athua kemi ndonje Festim sot e nga Pleqeria kam harruar!!!Nje Duartrokitje ushtoi te gjithe Sallen...
Kjo dite ishte ajo dite qe kishim kerkuar te gjithe qe nje dite te organizojme e te takohemi Live.... Oh zot pase shume vitesh me ne funde arritem ta realizojme kete Deshire te flaket Qaja si femiu nga gezimi dhe hareja... Ishte kjo ide e zonjushes sime Legjendea Mbreteresha Murgesha qe kishte organizuar kete dite vetem e vetem per Mua pasi ditet e mija po afrohen dhe gjithmone mendoja po shkoje ne ate Dynje pa i takuar Dashamiret e mi te Jetes... Gezuar Lazdran,ishte ky ze i Honesty i cili mu afrua me nje gote Vere... Gezuar Honesty vella i im Besnike gezuar edhe per shume vite... Perqafimet e mija me Honestyn nuk perfunduan pa u shprase ne Vaje,lotet tone pikoni si shiu.... Ishin keto qaste me te lumtura qe erdhi dita e te takojme njerin -tjetrin.... Per nje moment Murgesha mu afrua Lazdran-Kam nje befasi per ju.... Kengen Say you Will be mine do te kendoje live vetem per ty.... :cry: :cry: :cry: :cry: ....
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-07-04, 20:25   #20
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kish filluar te bije nje shi i imte sa qe me zgjoi shume kujtime ashtu siq me zgjoi neveri.Mora albumin e fotografive dhe po shikoja me mall fotot e te gjithe anetareve te Dardanise se rinise sime.Sa te bukura ishin vajzat dhe djemat qe shkruanin dhe tani nga pleqeria s'mund t'i shohesh dy here ne fytyre -thashe me vete.
Po shikoja Murgeshen me ato floke te gjata dhe te lidhura fjongo,me ata sy te zi e trup si selvi dhe po e beja dallimin me Murgeshen e pleqerise,te zvogeluar,te kerrusur e te thinjur.
Genta,nje bukuroshe e pashoqe...O Zot...pleqeri moj pleqeri,s'po mundja te mendoja me tutje.Gjithashtu edhe vajzat tjera,Vera,Aferdita,Shejtonka,IceGirl dhe shume te tjera tani ishin shemtuar aq shume sa trembej njeriu :roll: Disa edhe kishin vdekur,ndjese paqin... :cry: :cry:
Shikova edhe veten ne pasqyre.Cfare te shoh,askund ajo Barbaroza e rinise,tani nje plake e thinjur,me balle plot rrudha-rudha sado qe po mundohesha me kot te veja kremera te ndryshme.Kot e ke-i them vetes dhe dy pika loti me rreshqasin tinez nga syte... :cry:
Leshoj veshtrimin nga djemat.Lazdrani,nje djale shume i bukur,tani pothuaj pa asnje fije floku,i kerrusur dyfish dhe me shkop mbajtes ne dore te bente te qaje per te kur e shikoje ne rruge.
Naki,poeti i forumit,gjithashtu kish marre pamje 100% ndryshe sa asnje element i fytyres se tij nuk te ngjante me Nakin e rinise.
Honesty...ah Honesty,nje djale pothuaj 2 metra i gjate te behej 1.55,po kjo te bente te mbaje koken me duar nga habia.Pa floke, por me nje kapele franceze ne koke( :lol: )sigurisht per te fshehur koken tullace,Honesty cdo dite merr nipat dhe mbesat dhe del ne sheti.Sa mire qe i ka ata nipa e mbesa se perndryshe s'do te mund te ecte aspak pa e ndihmuar ata
Mbylla albumin,syte po me mbylleshin sepse me ishin ajur shume nga lotet e mallit.
Kur te pushoje shiu,do te nisem drejt Ekspozites....
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-07-04, 23:31   #21
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Ah, mos e pritsha kėtė ditė! Si duket unė veē ia kisha mbathė qė kur pėr atė botė, se nuk ishin fare as eksponatet e mia kėtu dhe veē me u qu "vampir" pėr tė thėnė dicka, sepse edhe kėshtu pas 12-ve u ba, po mė mirė hiq valla, se ēka pash kėtu mos pasha ma as nė atė dynja! Mė mirė po i bie nga kafja e po e pi pak xeher, nė mė bėftė exheli sabėr. Edhe ju, bani pak gajret bre se boll qė keni hy nė histori a!
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 17:36   #22
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

2050,une do te behem kryesori ketu,ju do te festoni ne HOLLYWOOD. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-09-04, 00:06   #23
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Eh kohė tė arta e tė vėshtira ishin vitet kur shkruaja nė Dardani.
Ishte kohė kur shumė nga anėtarėt argėtoheshim tek kafja e forumit, kishim temat pėr dashuri e diskutime shoqėrore, dhe poetėt qė mė vonė u bėnė tė famshėm pikėrisht nė Dardani filluan tė hjedhin vargjet e para. Shumė prej kėtyre poezive bėnin fjalė pėr dashuri, vuajtje e shpresa pėr njė tė ardhme mė tė mirė.
Mė kujtohen poashtu forumet pėr Diskutime Fetare e Forumi i Politikės.
Bo-bo skuqem edhe sot kur e kujtoj se sa zėnkat e fyrjet i baheshin partive tė ndryshme politike, religjioneve tjera, e besa edhe njėri tjetrit. Ishin disa qė shfrenin ndjenjat e tyre mė shoveniste pa pasė rrespekt pėr asgjė as pėr komb e as pėr fe.
Mirėpo kjo nuk vazhdoi gjatė. Diku kah fundi i 10 vjetēarit tė dytė, vetėdija e popullit u ngrit nė nivel shumė tė lartė. Brezi i ri duke e parė se tė vjetrit po e dėrgojnė nė humnerė popullin shqiptar u revoltuan njė ditė dhe e morrėn pushtetin nė duart e veta.
Ata pėrmbysėn ēdo mendim antishqiptar, pastruan kokat e mykura tė cilat mendonin vetėm pėr pushtet, filluan tė ndėrtojnė shtetin. Brezi mė pėrparimtar qė ndonjėherė ka pasė Kosova, lanė kisha e gjamija, lanė partitė dhe organizuan popullin qė tė kenė besim vetėm te pėrparimi i vetėdijės dhe moralit shqiptar. Organizuan kurse tė ndryshme pėr moralin e rėnė shumė poshtė tė qytetarėve, duke u thirrurr nė emėr tė stėrgjyshėrve shqiptar tė cilėt gjithnjė ja kanė dashtė tė mirėn kėtij vendi.
Populli i pėrqafoi tė gjitha progreset e brezit tė ri. Nuk u dasht shumė kohė qė sytė tė hapen, tė pėrqafohet vėllau me vėlla tė shtrėngojnė grushtet deri nė pėrgjakje dhe ja arritėn, ja arritėn qė mė nė fund diku kah mesi i viteve tė 20-ta, Kosova ti ngjajė parajsės. Parajsė tė cilėn sot e kėsaj dite e gėzojmė. Sot Kosova ėshtė qendėr botėrore, me tė mira materiale dhe shpirtėrore. Populli jeton nė paqė, i qetė e nė liri. Ėshtė vigjilent dhe punėtor. Sejcili shikon punėn e vet, ka standard tė lartė tė jetės e tė vetėdijės qytetare.
E strukur nė njė nga sallat e Ekspozitės madhėshtore po kujtoja kėto gjėra.
Eh sa tragjedi kemi pėrjetuar, por sa e mirė ėshtė sot jeta jonė.
Dikur shkruaja nga Mėrgimi, e tani mė ska mėrgimtar shqiptar tė shpėrndarė nė ēdo cep tė botės. Ska nevojė mė se Kosova-Parajsė ka tė mira materiale dhe pasuri pėr ēdo qytetar tė vetin.
Sot 26.09.50 ėshtė ora 1 e natės. Nesėr nė sheshin e qytetit do tė bahet njė manifastim madhėshtor pėr nder tė qytetarėve. Hyrja do tė jetė gratis, se qėllimi i manifestimit ėshtė qė qytetarėt tė argėtohen e tė pushojnė pėr vikend. Kėto argėtime bėhen nė emėr tė shtetit pėr falendėrim qytetarėve punėtor tė Shtetit Kosovar. I pari do e heq vallėn e gezimit Kryetari i Kosovės i cili e pret me gėzim kėtė manifestim. I gėzuar se do tė jetė nė mesin e qytetarėve tė shtetit mė demokratik nė botė.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 22:16   #24
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Eh sa me paska marre malli te vije prape kety,nuk ikam besuar kembeve te mija por ja ndal ngadal me shtagen tem erdha.Ufaaa te ulem pake se fryme nuk po ngihem.Mbasi eshte vone po i dhezi dritat e te qmallem me Ekspoziten 2050.
Ku tja nisi hajt se po hy pake nga pake ne te gjitha dhomat e ketij Ekspozite.
Cka po shkruan kety,besa jam plake e nuk po shohe mire,po ti marre syzat.Ah Poezia,sa shpeshe here kam lexuar kety poezit e Nakit, Florianit, Shejtonkes, Albanam, Psigologu, Dr.Leone, Barbarozes, Honesty, Zanes, Cakit, Engjulleshja, Cicrrima.... Shpirti po me pushon duke lexuar gjithe keto poezi te bukura.
Dale nga kjo dhome e afrohem ne disa Albume me Foto te Antareve,ah po po pi njohe te gjithe.Murgesha ime eshte kjo :P Ja Gentiana, Barbaroza, Shejtonka, Aferdita, Zana, Mickoja, Anna, Hanna, Miss Peja, Diana007, Gjumashja, DEA, Maca, Kaltrushi, Yllka, Brikenda, Vera, Engjulleshja, Luana, Erita, Drita, Paolina.... e shume te tjera,me kujtohet si sot po shpeshe here kemi pire se bashku kafe e jemi argetuar,nuk mundem ti harroje keto fetyra si princesa....
Afrohem ngadal te dhoma e Shokeve te mi ku edhe ketu jane nuk mungojne fotot e tyre:Honesty nga Londra(vllaqko im)syte me lotojne, Albanam Poet dhe Besimtar i Madhe me kujtohet shpeshe here Fjalet e Urta te tije, Naki njeriu me i dashure ne Jeten time, Floriani Tropojani jone qe me poezit e tije dinte gjithmone te na Argetonte, RRUSHI ah RRUSHI Artist i madhe, Loloku nje Persone me nje shprehje te bukure, intelegjent besa edhe terheqes ate kohe per shume vajza... Mafiozi&Turisti ishin dy persona qe ne nje kohe te shkurte sillen nej Atmosfere te mrekullshem, Qeshjet e tyre ikam ende ne vesh(hahahahahahahah), Kercovari njeri simpatik, Ulliksi gjentelmenti i Forumit, ARMANI Avanturisti, Agroni i Dashuruari, Blusky nje djalosh modern me kultur te pastert, Ah Cool Boy koheve te fundit nuk dukej shpeshe, Bond Gjithmone i sinqert dhe korrekt...... Dhe shume e shume tjere qe nuk po mundem te rrije me se jam plake e qenka bere vone e me duhej te shkoje ne Shtrate se Mjeku im me ka udhezua mos ta mundoje veten shume shpirtnisht...Naten e mire te dashurit e mi e ishallah shihemi ne Boten tjeter, Ejvallah.... Lazdrani i juaj
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 23:45   #25
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Viti 2050 une nuk jam me ne mesin tuaj ,megjithate trupi nuk po me pushon se di se qfare kerkon, edhe nga bota e amshuar mundohem te lidhe kontakte me miqt e vjeter te dardanis po fatkeqesisht teknika nuk ka arritur deri atje dhe me siguri se nuk do te arrije kurr. Po dhe nga bota jo shume e deshiruar dergoj pershendetje ne miqt e para 50 viteve , jetoni te qete se kur te mbaroni se jetuari dhe te vini tek une do vazhdojme prap me forumin e perjetshem. Ketu parapergatitjet kane filluar per te gjitha kujdesem une. JU mirepret DEA

p.s. mos ma merrni inati se veq imagjinat eshte
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-05, 16:05   #26
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dite Janari shume e bukur.Burri me te cilin isha martuar dhe kisha krijuar familje,me ftoi te dilnim pak ne sheti.Tani kishim shkelur ne te 60-tat por ende po mbaheshim vital.
Pranova me kenaqesi.Bulavardit te qytetit,tek po kalonim,me ra ne mend diqka nga mosha e rinise.
-Darling,ma bej nje te mire.
-Si jo e dashur-me tha ai,veq thuaje.
-Kam deshire qe te shkojme ne expoziten e Dardanise ku kam kaluar nje pjese te jetes sime.
-Mire,e dashur,cfare nuk bej une per ty-me tha dhe me puthi fort…..
Shpejt u gjendem ne Expozite.Po shikonim me kujdes dhe po lexonim te gjitha temat qe po ruheshin me aq xhelozi nga rojet e Expozites.
Une hyra te rubrika e Diskutimeve shoqerore sepse ajo rubrike,jo veq qe me terhiqte ta lexoja me shume,por edhe i pergjigjej deshires dhe karakterit tim.
Ndersa,burri ishte ndalur te Ciftet me te mira ne forum.
-E dashurrrrrrrrrrrrr?Me trego diqka,shpejt,shpejt….
-Me gjithe deshire i dashur,veq thuaje cfare do te te tregoj.
-Me thuaj shpejt,kush eshte RRUSHI,kush eshte Honesty,me thuaj shpejt,po lemeritej ai dhe ishte nxire shume ne fytyre!!!
Hahahahahahahaahahahahahahahahahhahahahaaahahah-po qeshja une.
-Mos qesh,po thuaje shpejt,shpejt….
Une vazhdoja te qeshja me te madhe,ndersa i dashuri im ishte nxehur aq shume nga xhelozia sa veq nuk pelciste.
-Ok,po te tregoj por s’ke asnje arsye te behesh xheloz.Keta jane ish-burrat e mi.
-Ish-burrat e tuuuuuuu,a je ne mend moj cfare thua?????????
-Po de-i thashe,une kam pas dy burra para teje.
I dashuri im po behej nervoz tani me te madhe.
-Qetesohu i dashur,se te gjitha do ti sqaroj-e merrja tani me te mire.
-Me sqaro pra,me trego se kush kane qene ata,cfare ke patur ti me ta?????
-Degjo,RRUSHI ka qene burri im i pare qe kam pas ne jete por me te cilin u ndame sepse me tradhetoi me te tjera,edhe Honesty ishte sikur ai-i thosha.
-Po mire,me trego tani si mbete virgjereshe me dy burra para meje???
-Hahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa,hahahahahahahahaha haaaaaa,o i dashur po ja qe kjo ka qene vetem virtualisht,do te thote martese virtuale qe jane denuar te deshtojne 99% dhe nuk do te thote se une kam pas diqka intime me ta nese jemi pare ne camera,i kemi buzeqeshur njeri-tjetrit e besa kemi shkembyer edhe mpuqa ne telefonata.
Tani i dashur im po cmendej fare.
-Po a???Po a s’mi jep numrat e tyre te telefonit??
Tani u zura ngusht por vendosa t’ia jap,pasi i kisha patur dikund ne arkiv.
Kur shkuam ne shtepi,ai mori se pari nr e tel te RRUSHIT dhe vendosi te bisedonte me te.
-Alo,me duhet zoteri RRUSHI.
-Une jam zoteri- u degjua nje ze mashkulli.
-Ju lutem me duhet nje sqarim nga ti.
-Siurdheroni zoteri,nese mundem te ju ndihmoj.
-Mos keni degjuar ndonjehere emrin BARBAROZA?
-RRUSHi u degjua te thoshte se po.
-Atehere zoteri,une desha te dija cfare te ka lidhur me te,sepse me duhet urgjentisht kjo gje.
-Zoteri,Barbaroza eshte mikesha ime e vjeter nga expozita e Dardanise dhe per te cilen kam pas nje rrespekt te madh.Tjeter cfare ju duhet te dini?
_Desha ta dija mos keni patur diqka intime me te?
Ai zoteri,kjo eshte e tepert-po thoshte RRUSHI derisa une po turperohesha nga ajo qe po degjoja!
-Kaq desha te dija zoteri-i tha i dashuri im dhe u pershendeten.
Tani mori numrin e Honesty-s dhe e thirri edhe ate.
-Me thoni zoteri,nese keni degjuar emrin Barbaroza ndonjehere?
Honesty heshti per nje cast dhe pastaj tha:-Po kam degjuar?Pse?
-Desha te dija me gjeresisht si e njihni ju ate?
-Me falni zoteri por s’kam kohe,me duhet ta mashrtroj femijen tim qe po qan.
-Zoteri,me duhet vetem nje sqarim,nese mundesh shpejt e shpejt.
A mos keni patur diqka intime me te?
-Si?Intime?Ah.jo,jo .Barbarozen e njoh permes shkrimeve te Dardanise dhe asgje tjeter.
-Po a e ke pare ndonjehere live?
-Jo,zoteri,veq ne cam dhe ndonje mpuq te rastit.
-Aha-tha i dashuri im dhe mjekrra po i dridhej nga xhelozia.
Per dreq,gjithmone kam pas te beje me tipa xheloz,te pakuptuar dhe ne fund e maora te tille-po mendoja me vete
U pershendeten,ndersa une po e ndjeja se isha skuqur tejmase nga fjalet e te dashurit tim….Vijon
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-05, 16:47   #27
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa mė erdhi keq kur e pashė kėtė skenė mes Barbarozės dhe burrit tė saj.
Po sa u lumturova kur e mendova se me kend jam ende.
Me Lazdranin tim.
Njėmend tė lodhur e tė rraskapitur nga pleqėria por tė qetė shpirtėrisht e emocionalisht, pa asnjė aferė nė tė kaluarėn tonė.
Eh Barbaroza sa po mė dhimbsesh pėr kėto mosmarrėveshje tė rinisė. :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-05, 18:53   #28
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

2050 :!: kushedi kush do te jeme deri atehere :?: :cry: Ndoshta nipat dhe mbesat e mija do te gjejne disketat e FD e do te knaqen me muhabetet e gjyshes
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-05, 12:31   #29
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Hahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahah..... ...,viti 2050,nuk muj te besoj,por e vertete eshte.


Ne emer te faleminderimit per anetaret,qe kan postuar duke mos kursyer as kohen,jeten private dhe shendet,te cilet kan merita me te medha per perparimin e vendi,ideve dhe te arriturat,qeveria e Kosoves ,ka nderttuar nje quteze te emeruar DARDAJETE,ne te cilin jetojne forumistat me te njofshem si edhe forumistat te cilet nuk e kan arritur pallatin Mbreteror,por jan pjesa e jone sepse kan merituar jete te perbashket me Mbreterine per te cilen kan sakrifikuar, edhe femijet e tyre te cilet e kan shkollimin gratis ,si jetesen.

DARDAJETE eshte e rrethekuar me gjelberim,e regulluar me parqet,pishinat,rruget e mira dhe te pasterta si ne ender duke ju faleminderuar vetedies se larte te qytetareve,deshires per ta mirembajtur ēdo send te mire,natyren pa prekur dhe mbi te gjithave vizionin i cili ka ekzistuar gjithmone per gjeneratat e ardhshme. Qytezja eshte e vendosur ne lugine,e rrethekuar me kodra. Neper cilen kalojne dy lumej - uji se silave eshte i paster si loti. Qendra e DARDAJETES eshte e madhe dhe e mirembajtur ne stilin e vjeter me duqanet e ndertuara ne stilin e asaj kohe te jeteses kur kan dominue zanatlit. Qarshia e vjeter me kallderm,qebaptoret nga oxhaqet e cilave dimrit ,ngadale, po ngjitet tymi i parahatshem kah qielli i " Kaltrushit " te paster si fetyra e femijve. Ne tjeter ane te qarshise ndegjohet ēekiqi i farkararit ( dekorim sa per ambient),zhurma e femijve duke u zavitur neper rrugicat romantike dhe ashtu duke i penguar qytetaret ne jeten e perditshme ja blerjen ne njerin prej duqaneve te shumta te firmes ARMANI. Forumistat neper rruge,pershendesin njeri tjetrin,ndalen te bisedojne ,ja ulen ne njeren prej kafeneve ku edhe ashtu eshte gratis siq ka qene ne enderrat e forumit. Era e kendshme e bukes posa pjekur nga bukepjekat e shumte,e mbush qarshien dhe e miremban atmosferen e vjeter.
Veres,anbijenti nostallgjik.Burrat qohen heret,dalin deri te ēajtorja ne mengjes,shkojne ne rrojtore ose per buke.Grat i kryejne obligimet e regullta me saballek dhe pergatiten per kerkim gjate dites. Ne qytezen tone,mbreteron gezimi,disponimi dhe qetesia relative. Shyqyr,te gjithe ish forumistat jane akona " ne gjendje te mire,- hecin,bisedojne,qeshin,besa dhe po xhelozojne. Ēdo pas dite,i shof duke shatitur plot forumistat.Ne kondicion te mire jan qifti me aristokrat i forumit DARDAN :arrow: LAZDRANI & MURGESHA,qifti me tingellueshem per veshe :arrow: HONESTY & BARBAROZA,vetem qift me te kerkueshem :arrow: TURISTI & LUANA nuk funksionon sepse Luana e ka braktisur Turistin i cilit ja ka dhene ultimatum: Une ose DARDANIA. TURISTI i vetmi POSTON AKOMA,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahah.

Ju pershendes. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-05, 21:35   #30
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Jame moshuar 82 vjeqar,spo mundem te eci me shume se 2000 metra ne kembe,forca me ka humbur mende me mirren tensioni i ulte i gjakut,dhe syte me jane dobsuar,biri im tani 54 vjeqar me pyet baba kohrat kane ndryshuar para 46 viteve duhej te mbahen syza tani ti mbane nje laps digital qe zmadhone profilet e shkronjave dhe objektet dhe keni mundesi te lexoni pa probleme.
bashkeshortja ime bashkangjitet bisedes dhe shfletone kujtimet rinore dhe hobet ,ate kujtohet naki forumi i dardanise sa shume me endje lexoje dhe postoje shkrime.
duke qeshur nga mallengjimi kujtoja pseodonimet e shume forumisteve
mu kujtua kafja e forumit aty pinim qdo dite kaffe dhe shkembejshim mendime,pastaj mire mengjesi dardanie,fjale te urta,dhe mbreteria dardane Murgesha dhe lazdrani qe kishin simpatine me te madhe nga forumi ata ishin promotori dhe truri i forumit argetues.
jame rralluar pake vajza ime me sjelle ndermende me pyet sa anetare ka pasur forumi une pergjigjem nuk me kujtohet numri po ishin me mija,nuk mundem pa i permendur disa miqe te mi BARBAROZA;GENTA;MICKOJA ;JEHONA;VERA ;ANNA;AFERDITA;BRIKENDA;YLLKA ;PASTAJ FLORIANI ;ALBANAM ;HONESTY;COOL BOY ,DR LEONE ;FISNIKU ;QIKA E PR ,Psikologun, turistin,Vushtrrin dhe shume te tjere.
me rrodhen lotet ,vajza ime me ofrone faculeten e une i jape nje porosi
jeto jeten ashtu siq ti deshiron japi jetes vite e jo vitete te japin pleqerin.

e nderuar autore e ekspozites ju falenderoje per inovacionet qe keni ofruar forumit ju pershendes ku do qe jeni-Naki


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.