Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-01-16, 09:41   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 237
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Shkon ivica te bushati

Ivica ​Daēiq sot nė Shqipėri, ja agjenda
Ministri i Punėve tė Jashtme nė Shqipėri Ditmir Bushati do tė jetė nikoqir i dy kolegėve tė tij Paolo Gentiloni nga Italia dhe Ivica Daēiq nga Serbia, nė kuadėr tė Trilateralit Shqipėri-Itali-Serbi.
Kjo nismė u iniciua mė shumė se njė vit mė parė dhe vijon takimin e parė trepalėsh nė nivel Ministrash tė Punėve tė Jashtme mes Shqipėrisė, Italisė dhe Serbisė, tė zhvilluar nė Romė, mė 23 janar 2015.
 
</div> <div id='passback-wb7edc8bb36'></div>
Ky takim synon shkėmbimin e pikėpamjeve dhe diskutimin e njė sėrė ēėshtjesh tė rėndėsishme si pėr vendet tona ashtu edhe pėr rajonin dhe me gjerė, transmeton KosovaPress.
"Ecuria e procesit tė integrimit evropian dhe intensifikimi i bashkėpunimit rajonal, nė frymėn e procesit tė Berlinit dhe duke pasur parasysh Konferencat e Ballkanit Perėndimor nė Paris 2016 dhe Romė 2017, si edhe ēėshtje qė kanė tė bėjnė me sfidat e pėrbashkėta qė po pėrballemi sot, do tė jenė nė fokus tė kėtij takimi tė rėndėsishėm, objektiv parėsor i tė cilit do tė jetė pėrforcimi i urave tė komunikimit konstruktiv mbi baza mirėkuptimi", thuhet nė njė komunikatė pėr media.
Gj atė takimit, Ministrat e Jashtėm tė Shqipėrisė, Italisė dhe Serbisė, do tė diskutojnė projekte tė pėrbashkėta konkrete, me interes tė ndėrsjellė, nė fushat e ekonomisė, infrastrukturės, energjisė, turizmit, arsimit, kulturės, bashkėpunimit rinor etj., duke u fokusuar nė identifikimin e metodologjive tė reja pėr realizimin konkret tė tyre, por edhe nė zgjerimin e mėtejshėm tė nismave rajonale.
Takimi trilateral do tė paraprihet nga takime tė veēanta tė Ministrit tė jashtėm Bushati me Ministrat Gentiloni dhe Daēiq./KosovaPress/
__________________________________________
http://gazetablic.com/ivica-%e2%80%8...ri-ja-agjenda/
______________________________________________

Keta jane mu... me te medhenje ne evropen juglindore ! dhe ndiejne veten krenare qe jane vellezer dhe legena.


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.