Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-06-11, 12:04   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Lajme Interesante

Ėshtė druri mė i frikshėm nė botėKy dru mund tė jetė rrėnja e tė gjithė tė kėqijave me sytė e frikshėm, gojė tė hapur dhe njė palė dhėmbė tė thyer. Ky dru qė ta kallė datėn gjendet nė oborrin e njė shtėpie pleqsh nė Stowlangtoft tė Suffolkut nė Angli.
Shumica mendojnė se ky lis mbi 10 metra i gjatė i pėrngjan Whomping Willow i cili gjendet nė oborrin e shkollės Hogwarts tė Harry Potterit. Por David Garnham, i cili e vėrejti i pari kėtė vepėr tė natyrės, thotė se mė shumė i pėrngjan pikturės sė Edvard Munch “The Scream”.

“Vėrtetė nuk e tregon bukurinė e natyrės dhe po ashtu thotė shumė se deri ku mund tė mbėrrijė imagjinata”, tha Garnham pėr gazetėn Mail Online. /Telegrafi/


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-06-11, 12:06   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Mami ajo gruaja po bėn pompa mbi atė xhaxhin!
Familjet britanike po kėnaqeshin me fėmijėt e tyre nė plazhin e Seafordit nė Sussex, derisa njė djalosh pesėvjeēar e pa njė ēift tė dehur duke bėrė dashuri. Policia i arrestoi, ndėrsa partnerėt u dėnuan me tre muaj burg.
Britanikėt Lita Dawson (51 vjeēare) dhe i dashuri i saj Nicholas Harrison (51 vjeēar) janė arrestuar pasi po bėnin dashuri nė plazhin e Seafordit nė Sussex nė prill tė kėtij viti. Nė plazh ishin edhe familje me fėmijė, ndėrsa i pari i vėrejti djaloshi pesėvjeēar.

“Shiko mami, ajo gruaja po bėn pompa mbi atė xhaxhin”, tha ai i shokuar, ndėrsa nėna e tij, duke e ditur se ēfarė po bėnin ata, provoi t’ia mbyllė sytė me dorė. Ajo e thirri policinė qė menjėherė arrestoi ēiftin.

Gjykatėsi dėgjoi se ēifti para se tė bėnte dashuri piu njė shishe vodka dhe filloi tė zhvishej. Gjykatėsja Magdalena Biglou tha se Lita ėshtė fajtore mė e madhe.

“Nuk kam ēfarė tė them. Ėshtė e qartė se sjellja e ēiftit ėshtė e pashembullt, e pashembullt dhe neveritėse”, tha ajo.

Ēifti i papunė u nda pas kėsaj ngjarje pasi Lita e goditi nė fytyrė tė dashurin e saj. Pranuan fajin dhe u dėnuan me nga tre muaj burg. /Telegrafi/
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:09   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Junrey zyrtarisht njeriu mė i shkurtė nė botėurney Balawing festoi ditėlindjen e 18 dhe zyrtarisht u regjistrua nė librin e rekordeve Guinness si njeriu mė i shkurtė nė botė. Kėtė moment e festoi duke pirė birrė pėr herė tė parė dhe atė nga kriko e cila ėshtė gati mė e madhe se ai.
Djaloshi nga Filipinet ėshtė i gjatė gjithsej 55.9 centimetra dhe ia rrėmbeu titullin Khagendra Thapa Maga i gjatė 67 centimetra. “Jam shumė i emocionuar, ndoshta jam i shkurtė, por jam burrė i vėrtetė. Pėr herė tė parė e kam provuar birrėn. Mė pėlqen, por nuk guxoj tė pi shumė. Tash vetėm e dua njė grua tė bukur, nuk ka rėndėsi nėse ėshtė mė e gjatė se unė”, tha Balawing, njoftojnė agjencitė e huaja tė lajmeve.

Familja e Balawing ėshtė shumė krenare me tė. Ata thonė se pėr ta ėshtė shumė e rėndėsishme qė emri i djalit tė tyre u regjistrua nė librin e rekordeve Guinness. Edhe pse ėshtė 18 vjeēar prindėrit e Balawingut ende kujdesen pėr tė si pėr njė foshnje. Balawing nuk u rrit qė prej moshės 1 vjeēare. Prindėrit e tij nuk kishin para pėr ta dėrguar tek mjeku. Sot ai mund tė ecė vetėm me ndihmėn e dikujt tjetėr, por megjithatė ėshtė i lumtur qė ėshtė njeriu mė i shkurtė nė botė. /Telegrafi/
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:12   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Amerikani deshi ta paguajė dėnimin me 2500 monedhaNjė burrė nga Utah nė SHBA u dėnua pasi qė u pėrpoq ta paguajė faturėn prej 25 dollarėve me 2500 monedha nga njė cent. Incidenti ndodhi nė njė klinikė kur 32 vjeēari Jason West, nxjerri 2500 monedha nė sportel, duke bėrė tė qeshin myshterinjtė tjerė.
“Jam i gatshėm tė pres derisa t’i numėroni tė gjitha paratė pėr tu bindur se i keni deri nė centin e fundit”, Yahoo! Finance citon Westin tė ketė thėnė. Klinika thirri policinė dhe West u dėnua 140 dollarė pėr prishje tė rendit dhe qetėsisė publike. Nė raportin e policisė thuhet se centėt ishin shpėrndarė nė sportel dhe nėpėr dysheme.

Zyrtarėt e klinikės thanė se ata kanė qenė tė gatshėm t’i marrin centėt, por “nuk tolerojnė qė centėt ose ndonjė objekt tjetėr tu hidhen punėtorėve tė tyre”.

West i tha gazetave amerikane se nuk i kishte hedhur centėt, por thjeshtė monedhat ishin rrotulluar nė sportel. “Kjo ėshtė natyra e monedhave. Ato rrotullohen, pasi janė tė rrumbullakėta”. West tha se kėtė faturė e kishte paguar disa muaj mė herėt, por zyrtarėt e klinikės nuk ia kishin llogaritur. /Telegrafi/
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:15   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Prenė pemėn pėr ta vjedhur biēikletėnNjė bandė e hajnave nė orėt e hershme tė enjten nė Brooklyn preu njė pemė nė tė cilėn ishte lidhur me zinxhir njė biēikletė me vlerė vetėm 50 dollarė.
Pasi prenė pemėn me sėpatė, njėri prej hajnave mori biēikletėn dhe e voziti vetėm pesė sekonda dhe mė pas e flaku tutje.

Kėtė ngjarje e ka regjistruar kamera e sigurisė ndėrsa videoja ėshtė postuar nė YouTube. /Telegrafi/
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:27   #6
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Dhuratė pėr 7 vjeēaren, 10 mijė dollarė pėr rritjen e gjoksitSarah Burge e njohur edhe si “Barbie njerėzore” mban rekord jo tė famshėm pėr numrin e operacioneve plastike, por kėtė mund ta tejkalojė vajza e saj. Pasi tashmė ajo ka filluar qė vajzės sė saj 16 vjeēare Hannah t’ia injektojė botoxin nė fytyrė, vajzės mė tė vogėl filloi t’ia kursejė paratė pėr operacionin e gjinjve.
Ajo ia bleu vajzės 7 vjeēare Poppy njė bon me vlerė prej 10.000 dollarėve pėr ditėlindje pėr rritjen e gjoksit. Pėr dallim nga disa prindėr tė cilėt do ta refuzonin njė kėrkesė tė tillė nė moshė aq tė re, Sarah ishte e emocionuar qė vajza e saj dėshiron silikone.

“Poppy mė luti pėr operacionin e gjoksit kėshtu qė ia dhurova njė bon pėr operacion tė cilin mund ta bėjė pas 16 vitesh. Nė atė moshė ėshtė legale. Nėse gjinjtė e saj do tė kenė madhėsi natyrale, mund ta pėrdorė kėtė bon pėr qėllime tjera”, tha Sarah e cila deri mė tash iu ėshtė nėnshtruar mė shumė se 100 operacioneve plastike. /Telegrafi/
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:27   #7
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Prenė pemėn pėr ta vjedhur biēikletėnNjė bandė e hajnave nė orėt e hershme tė enjten nė Brooklyn preu njė pemė nė tė cilėn ishte lidhur me zinxhir njė biēikletė me vlerė vetėm 50 dollarė.
Pasi prenė pemėn me sėpatė, njėri prej hajnave mori biēikletėn dhe e voziti vetėm pesė sekonda dhe mė pas e flaku tutje.

Kėtė ngjarje e ka regjistruar kamera e sigurisė ndėrsa videoja ėshtė postuar nė YouTube. /Telegrafi/
kurr ma perjet skam me lidhe filispicin per lisi,ja qik u flakrova qa pash hahhahahahhahhhah
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:52   #8
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

I dehuri huazoi njė dollap nė stacionin e trenit pėr tė fjeturNjė i ri 22 vjeēar nga Hamburgu i Gjermanisė pagoi njė raft nė stacionin e trenit pėr tė fjetur derisa tė mos kthjellet pak.
Arriti ta fus gati tėrė trupin nė raft, ndėrsa vetėm kėmbėt i kishin mbetur jashtė. Atė e panė udhėtarėt, tė cilėt menjėherė thirrėn policinė.

Policia e zgjoi dhe e hoqi nga rafti, shkruan Bild.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:54   #9
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

1500 anėtarė tė Facebookut e shndėrruan festėn nė kaosVetėm njė click i gabuar nė faqen e popullarizuar tė rrjetit shoqėrorė Facebook mund tė ju kushtoj shtrenjtė. Kėtė e pėrjetoi nė lėkurėn e saj 16 vjeēarja nga Hamburgu e cila nėpėrmjet internetit ftoi shokėt nė festėn e ditėlindjes, por gabimisht e bėri kėtė ftesė publike, nė vend se ta postonte privatisht. Nė festė u paraqitėn 1500 veta.
Vajza nė profilin e saj paralajmėroi ditėlindjen e saj tė 16, ndėrsa praninė nė kėtė ngjarje e konfirmuan 15.000 veta. U paraqitėn fizikisht rreth 1500 dhe u detyrua policia tė intervenojė.

Rreth 100 policė intervenuan nė festė, ndėrsa u arrestuan gjashtė veta pėr shkak tė prishjes sė rendit dhe qetėsisė publike dhe shkatėrrimit tė pronės. Pas marrjes nė pyetje tė gjithė tė arrestuarit u liruan.

“Pėr fat tė keq, vajza harroi ta regjistrojė kėtė festė si ngjarje private”, tha zėdhėnėsi i policisė Mirko Streiber pėr agjencinė gjermane tė lajmeve DPA. Ai konfirmoi se dhjetėra persona u lėnduan pasi shkelėn nė copa xhami tė thyera. Sipas zyrtarėve tė policisė, pėr shkak tė festės e tėrė rruga ishte mbyllur.

Tė rinj dhe tė reja po argėtoheshin nėpėr rrugė, nė kulmet e garazheve ndėrsa mbeturinat ishin hedhur nė tė gjitha anėt.

“Para se tė paralajmėrohet ndonjė ngjarje sė pari duhet njohur mirė rregullat e Facebookut, opsionet dhe mundėsitė”, tha Streiber.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-11, 12:57   #10
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Aktorėt vrapuan lakuriq nėpėr teatėr dhe u ulėn nė kokat e njerėzve
Shfaqja e David St.Perr, “Un Peu De Tendresse, Bordel de Merde!” mahniti publikun londinez. Aktorėt vrapuan nėpėr teatėr dhe u ulėn nė kokat e njerėzve.
Publikun nė teatrin e Londrės “Salder’s Wells” e befasoi grupi i dhjetė burrave dhe dhjetė grave tė cilėt vraponin lakuriq nėpėr sallėn e teatrit. Pėrveē kėsaj, ata vrapuan edhe nėpėr publik dhe u ulėn nė kokat e njerėzve. Gjithēka ishte nė kuadėr tė shfaqjes.

Publiku mbeti i mahnitur me shfaqjen kontroverse, ndėrsa me duartrokitje ftuan aktorėt qė tė kthehen nė skenė.

“Ua preferojmė tė gjithėve ta shohin kėtė shfaqje. Nuk e dija se mund tė jetė atmosferė aq e mirė derisa aktorėt vallėzojnė lakuriq”, tha Ana Grias Gomes.

Shfaqja pėrndryshe zgjatė dy orė, ndėrsa publiku e pėrshkroi si shfaqje me pak lėvizje, por lakuriqėsia e arsyeton ēdo lėvizje nė skenė, shkruan Daily Mail.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-11, 13:18   #11
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

“Gjuetia” ndaj Bin Laden zhvendoset nė ujė“Gjuetia” ndaj ish-kreut tė Al Kaedas, Osama Bin Laden nuk ka pėrfunduar, tanimė ajo ėshtė zhvendosur nėn ujė.

Gjuetari kalifornian i thesarėve, Bill Warren ėshtė shprehur i vendosur pėr tė ndėrmarrė njė mision qė synon gjetjen e trupit tė Osama Bin Laden. Ekspedita do tė kryhet nė Detin Arab.

Warren thotė se nuk i beson presidentit tė Shteteve tė Bashkuara, Barak Obama dhe thotė se shpreson tė lokalizojė dhe tė nxjerrė nga thellėsia e detit trupin e Bin Laden pėr tė fotografuar e pėr t’i kryer njė test ADN-je nė bordin e anijes sė tij.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-11, 13:57   #12
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Red bull tum tum pa, Egjiptianet kapin ritmin
RIO DE JANEIRO - Me syte mbyllur, kembe e duar qe leviznin sipas ritmit mbi bankat e shkolles dhe blloqet e shenimeve – kjo ishte paraqitja e grupit STB, Sexually Transmitted Beats nga Egjipti, te cilet u shpallen fituesit e Kampionatit Boteror Red Bull Tum Tum Pa, qe u zhvillua ne Rio me 11 qershor.

Brazilianet kuptuan se ritmi ekziston edhe pertej kufirit te tyre, te njohur per kercimet samba. “Per ne ishte nje enderr qe u be realitet, i treguam botes se edhe Egjipti di te tundet!”

Rrethuar nga mali Sugar Loaf dhe plazhet e Rio de Janeiro, studentet me te mire nga e gjithe bota treguan talentin e tyre, duke prodhuar tinguj vetem me mjetet shkollore.

Ne Finalen Boterore te Red Bull Tum Tum Pa, moren pjese konkurrente nga 30 shtete te botes, mes te cileve edhe Shqiperia, qe u perfaqesua me grupin ‘Sick Beats’ nga Akademia e Arteve, duke u renditur ne vendin e 6-te.

Grupi nga Brazili performoi i shoqeruar nga disa vajza qe kercenin samba, duke bere te ngriheshin ne kembe dhe te kercenin 700 spektatoret qe kishin mbushur sallen dhe duke siguruar keshtu vendin e dyte ne kete konkurrim. Ne vendin e trete u rendit grupi ‘Ground zero’ nga Xhamajka.

Te gjithe pjesemarresit ne Red Bull Tum Tum Pa kishin nje mendim te perbashket, sic e theksuan edhe perfaqesuesit nga Shqiperia: “Te jesh ne kete skene eshte nje moment shume i vecante ne jete. Pjesemarrja ne Finalen e Madhe ne Rio ishte cmimi me i madh qe mund te fitoje!”
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-06-11, 17:35   #13
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Kur ishte njė vjeē, atij nisi t’i rritej mish i huaj i nė trup. Sot trupi i atij ėshtė mbuluar me njė tumor 80 kilogram tė rėndė. Prej disa dhjetėvjeēarėsh ai rri vetėm i shtrirė. Pėr tė kujdeset e ėma. Tani ai ka bėrė thirrje pėr ndihmė. Mjekėt flasin pėr njė tumor qė mund tė largohet pa problem, por familjes i mungojnė financat e duhura.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-11, 15:35   #14
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Talking Gruaja 35 vjecare, nene e 14 femijeve

Quhet Nadya Suleman dhe sapo ka mbush 35 vjec. Jeton ne Amerike dhe njihet ne te gjithe boten si gruaja me lindje te shumefishta dhe mamaja me shume femije
Pak kohe me pare i ka shtuar familjes se saj prej 6 femijeve edhe 8 te tjere. Nje shifer kjo qe do te friksonte cdo familje tjeter dhe jo me nje nene beqare qe kujdeset e vetme per 14 femijet e saj.
Fale eksperiences si nene me shume femije, gruaja ka filluar edhe nje emision televiziv mbi veshtiresite e nenave beqare.
Kjo nisme eshte percaktuar si nje mision i pamundur per nje nene me kaq shume femije, por Nadya Suleman i’a ka dale mban
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-06-11, 17:00   #15
Dushku
Game Over
 
Avatari i Dushku
 
Anėtarėsuar: 29-11-08
Postime: 3,537
Dushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajme Interesante

Ēifti anglez do tė martohet 30 herė nė vende tė ndryshme!MANĒESTER- Aleks Pelling dhe Lisa Grant, nga Manēesteri janė dy tė rinj qė e kanė marrė seriozisht martesėn e tyre. Ata kanė vendosur tė martohen 30 herė nė vende tė ndryshme me qėllim gjetjen e ritit perfekt pėr kurorėzimin e lidhjes sė tyre.

Aleks dhe Lisa do tė udhėtojnė nėpėr botė pėr rreth dy vjet, duke u martuar nė tė gjitha vendet qė do tė vizitojnė duke zhvilluar atje edhe ritin martesor, pėr tė vendosur mė pas se cila ėshtė mėnyra mė e mirė.

Ēifti ėshtė martuar zyrtarisht nė Manēester pėrpara se tė vendoste nisjen e udhėtimit tė gjatė nėpėr botė.

Daily Mail raporton se pėr udhėtimin ciftit i duheshin para, ndaj Aleks vendosi tė shiste zyrėn e tij. Pėr momentin ēifti ndodhet nė Toronto, ku ka ndėrmend tė organizojė njė martesė tė stilit kanadez. Vendet e radhės pėr t'u vizituar janė India, Kina, Maroku.
(e.m/mia/BalkanWeb)


Dushku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:34.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.