Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumit


Rezultati i Sondazhit : Grupi i dytė
Naki 18 40.00%
Barbaroza 19 42.22%
Vushtrria 8 17.78%
Votues: 45. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Temė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-11-04, 01:20   #1
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Grupi i tretė

Barbaroza.
Maca.
Naki
Vushtrria
Turisti

Garimi mund tė fillojė qė tani. :lol:


Murgesha Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 21-11-04, 15:42   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mesdite!Mot i zymte dhe re te zeza kane mbuluar qiellin.Qendroj ne dritare per nje cast.Vetmia me mbyt dhe vendos te dal te dal pak!Pa ditur ku vete dhe pa ndjere fare,isha ndalur prane nje turme njerezish.Gra,burra,pleq e te rinje po qendronin te heshtur,te zymte.Asgje tjeter ne pamjet e tyre veq mjerim dhe sy te perlotur.Kureshtja me beri te afrohem ca dhe te pergjoj cfare fshehet ne keta shpirtera te pervuajtur!
-Bir,shiko nje cik perreth,shiko kete qiell,kete toke,hudhe memorien ne imagjinate dhe fluturo ne kujtimet per shtepine ku u rrite,kujto lojerat e femijerise,na veshtro pamjet tona,mua babase tend qe te rriti ne skamje e pervuajteri dhe nenelokes sate….
E kuptova!Djali i ri,me nje pamje thataniku me ca shoke po nisej karvanit te gjate te kurbetit.Ne syte e tij po dukej nje shikim i permallshem ngado qe hudhte syte,fytyra e tij ngjante si e nje te vdekuri qe po nisej ne rruge te pakthim!
-Biri im,merre kete faculete qe e kam njomur me lotet per ty,ta mbash me vete dhe ta kujtosh neneloken-po i fliste tani e ema,nje grua thatime me floke te thinjura.
Djali mori faculeten dhe e bashkoi me lotet e tij dhe te se emes.U perul dhe mori nje gur.
-Gur Kosove,gur kosove-psheretinte thelle,thelle….!
Tani te qarat dhe permallimet u bene me te fuqishme ne castin kur autobusi me shume te rinje po ecte ne rrugen e kobshme per djalin e njome ne moshe.
Kaluan vetem pak dite kur djali tani ne kurbet kishte zene nje vend te mire pune.Po mendonte si ta gezonte familjen,babane dhe nenen e mjere me ato te holla qe kishte marre nga djersa.
Por,ah…ne vend te te hollave,arriti lajmi i kobshem se djali kishte humbur jeten ne nje fatkeqesi komunikacioni,ishte shuar nje jete akoma pa lulezuar mire.Qielli u ngrys.Re te zeza mbuluan gjithe hapsiren qiellore.Bashke me arkivolin,ne atdhe mberrine edhe te hollat.Me keto te holla po lahej huaja qe kishte marre per tu bere kurbetqar dhe kufome!
Jete o jete,sa e mjere je per shqiptarin.O Diell,leshoje nje rreze edhe per ne se kete e meritojme!!!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 22-11-04, 14:30   #3
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Jeto Jeten

Jeto Jeten :!:

Mbrenda nje minute,sikur jeta dhe ardhmerija u mposhten nga nje Stuhi Emocionale te mbeshtjellur ne Frige dhe Pesimizem .
Njeriu nga nje here i mashtruar nga segmentet e ndryshme gjate orarit jetesor,sikur harrone se Primarja ne kete jete eshte shendeti,populli thote SHENDOSH ME QENE SE BEHET MIRE.
Si Punetor shendetsore qe nga afer kete e perceptone semundjen me te rende KANCERIN Malinje me bene qe Boten reale te shohe ne dy perspektiva Grupin e njerezve qe lengojen nga semundjet,dhe Grupin njerezor te Shendetshem.
Te perceptoshe grupin e njerezve qe numerojne minutat e jetes eshte nje sfide shume e rende qe kerkone mbeshtetje Shpirterore qe ditete e numeruara te mos kaloje ne vetmi.
Andaje Jeto jeten dhe japi jetes vite,e jo te ndodhe e kunderta qe vitete te diktojne jeten,sikurse semundjet kancerogjene qe diktojne minutata.

Me nderime Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 22-11-04, 21:06   #4
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim t

ishte dhjetori i vitit 1992 aktiviteti ne kosov na ishte ber i pa mundeshem, kerkoheshim nga plicia serbe,ishim nje grup prej 8 vetash kerkonim nje dalje nga kosova,qendrimi i jon ne kosov po thuajse u be pa mundeshem, edhe rrethi ku jetonim nuk ishte i qet nga ne kishte bastisje,maltretime mandej edhe vet familjet tona kishin deshir qe ne te largohemi per disa koh qe edhe ata te pushonin, e si te ja bejme.. e mora baben tim dhe e futa me nje qosh dhe i thashe ndegjo or baba plak ti duhet te shkosh ashtu si mundesh deri ne ferizaj ta kerkoshe zoTeri A.H tani ndjer,ndjes paste ishte profesor i edukates fizike, mandej i thash plakut thuj ketij zoteriut gjithqysh te vjen deri te ne ketu ne mal se kemi pun shum me te,dihet me ne ishte edhe musteqja(adem jashari) ama bab te lutem sa ma shpejt dhe sa me mir duhet me rregullue ket pun,dhe ashtu veproi,pas dy dite erdhi profesori tan naten tuj bisedue,morrem vendim te hecim nga kosova,deri ne shtimje e morrem ne persiper se do shkojme e mandej prefesori i morri te gjitha pergjegjesit deri ne shqiperi.Dhe me ne fund u nisem me nje furgon plot armatim,nje makin e vogel gjithmon ishte para neve me than nja 100 metra ajo e vezhgonte terenin,por ishte e kot kur mrrinem ne komaran u ngaterruam me makinen qe ne e percillnim dhe hasem balle per ball me policin serbe eeehhhhhh tash qka me ba musteqja na urdheroi dhe tha....nese na ndalin ne karta identifikimi nuk kemi per tu dhen por mbushni armet dhe rrim gati, fati ishte nga ana jon dhe kaluam,vazhduam rrugen neper ato fshatra ishte koh me shi e bor ishte ftohet pak pa mrri ne shtime u detyruam ta lakojme rrugen,morrem nje fshat i cili quhej zborc o zoti jemm qka kemi hjek ne at lloq, merre me mend ma shum ne e shtynim furgonin nuk mund te levizte ne at lloq, mbrrinem diqysh te pishat e shtimes aty i lashe te gjith shoket dhe ika per ta takuar profesorin ku e kishim len takimin,morra nje qerre me kuaj dhe shkova te nje mulliri i hakijes i thojshin,aty takova profesorin e ndjer A.H me tha ku jeni more qe jeni vonue aq shum, ai ishte edhe me tre tjer ishte edhe nje profesor tjeter I.Q EDHE E.M na futen ne tri makina at nat,dikush ne koshare ,disa ne greme dhe dy veta ishim te profesori A.H na benen konak zoti u dhashte berteqet atyre shtepijave u nxem,u terem u pastruam buk qaj te gjitha te mirat.Te nesermen vazhduam rrugen edhe aty ishte nat terr kaluam kufrin kembe ne elez han ishte nje rrug e ngushte udhetuam dy ore e gjysme, tani ne anen tjeter na priten tjer njerez shqiptar njerez te zot njerez me bes te madhe tri net i benem ne shkup edhe atyre zoti u dhashte shum bereqet me te gjitha te mirat na priten dhe na pergaditen rrugen se si te kalojme ne shqiperi per ta ishte shum lehte pa asnje penges kaluam ne shqiperi te gjithe shoket shendosh e mir, ne shqiperi perfaqesia e atehershme e republikes te kosoves ishte ne perkujdesje per neve ku edhe qendruam 6muaj u vendosem ne nje hotel ushtarak financimi ishta nga perfaqesia e republikes te kosoves.

me nderime vushtrriu
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:18   #5
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pasi Turisti dhe Maca nuk do te mund te shkruajne ne teme,ne ose duhet ta hapim sondazhin ose duhet te veme edhe dy anetare tjere.Pres propozimet tuaja!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:21   #6
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mendoj se mė sė miri ėshtė te hapet sondazhi.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:31   #7
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Megjithese qe te dy,edhe Naki edhe Vushtrria kishin shkrime te mira,kesaj radhe votova per Vushtrrine!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:36   #8
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te tri shkrimet jane tė pėlqyera dhe tė shkruara bukur, me njė gjuhė tė rrjedhshme. Unė u pėrckatova qė votėn time ti ja ap Barbarozės.
Plaga e rėndė shoqėrore ekonomike qė pėrcepton kjo nė shkrimin e vet dhe fjalia e fundit:

Jete o jete,sa e mjere je per shqiptarin.O Diell,leshoje nje rreze edhe per ne se kete e meritojme!!!

mė bėn qė tė uli kokėn pėrpara kėsaj tė vėrtet madhore.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:41   #9
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Duke falenderuar Murgeshen per voten,kisha apeluar te te gjithe ata qe votojne qe kete ta bejne publikisht,pra per kend kane votuar!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:43   #10
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ju pershendes te gjithve.Shkrimet e juaja jane secili ne menyren evet shume te mira,tingellojne autentike ,a vota ime, jo e mjaftueshme dhe reale per te gjithe. Shkrimet e juaja kan lene nje gjurme te thelle tek une,por kesaj here vota skonj tek BARBAROZA.

Ju pershendes dhe ju deshiroj sukses.

Me nderime,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:46   #11
Lozonjarja
 
Anėtarėsuar: 21-09-04
Vendndodhja: Kosova Mėmė
Postime: 105
Lozonjarja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Barbaroza,e meritove voten time.
__________________
[img]http://store1.yimg.com/I/ftcollect_1808_164576[/img][color=red][b]
He says that you\'re the one one
But that\'s eleven in his eyes,
Padapapapa..Padapapapapa
Padapapapa..Padapapapapa[/b][/color]
Lozonjarja Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:50   #12
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sorry te tjeret por per Barbarozen votova.
E cka na bete me keto votime haptas,u koritem e hajt :oops:
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:52   #13
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe Vota ime shkoj per Barbarozen,edhe pse gjitha shkrimet me kan pelqyer,por Barbaroza ja paska qellu si gjithnje.
Pershendetje edhe nga un Barbaroza.

Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:55   #14
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Tekst me kualitet te madh ne shum gjera, ndarja e popullit e obligume
per nje te ardhme me te mir per shqiptaret me len shum pershtypje, me gjithse esht tekst shum i kjart dhe poetik.

Me dy fjal me ka prek ne zemer.

E kam nje respekt te madh per tjeret tekste qe ishin shum interesant, te dhimshem, e gjithashtu te mrekullueshem.

Por e kem vetem nje vot, normal, dhe e imja esht per tekstin e Barbarozes.

Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 24-11-04, 21:57   #15
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vota ime shkone ne konto per Vushtrine
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.