Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-08-05, 23:55   #1
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Google 'VOIP', tė flasėsh nėpėrmjet web-it

Google ofroi tė mėrkurėn mesazhin e menjėhershėm zanor dhe rrjetin e bazuar nė sistemin e thirrjeve telefonike. Kėshtu Google iu afrua njė fushe me rival tė fuqishėm nė njė dekadė tė vjetėr, por tė afėrt tė komunikumit kompjuterik.Tė enjten lideri botėror i kėrkimeve tė internetit konfirmoi raporte tė pėrgjithshme rreth planeve pėr t’i shtuar menusė teknologjike, qė ėshtė gjithmonė nė rritje, mesazhet e menjėhershme zanore dhe rrjetin e bazuar nė thirrjet telefonike. Sistemi i ri Google Talk ėshtė duke i bėrė njė kthesė rrugės, qė tashmė kishte nisur, Google, duke ecur pėrmes katėr mesazheve tė menjėhershme. Secili prej kėtyre numėron mė shumė se 10 milionė pėrdorues. Kjo rezulton sipas njė renditjeje, duke nisur nga lideri i tregut AOL, AIM, Yahoo, Mikrosoft dhe rrjeti europian dyvjeēar i chatit, Skype. Analisti Greg Sterling, i cili ka qenė edhe udhėzuesi i kompanisė nė strategjinė Google Talk, shprehet: “Kjo ishte e vetmja pjesė qė i mungonte strategjisė sė madhe tė Google, pėr t’u zhvilluar mė tepėr nė fushėn e internetit, muzikės dhe filmave.”
Fillimisht ėshtė hedhur njė version testues, i cili mund tė gjendet nė adresėn: google.com/talk/. Pėrdoruesit e kėtij sistemi duhet tė kenė njė llogari bankare Google Gmail. Google Sidebar ėshtė njė tjetėr servis qė kompania e futi kėtė javė. Pjesėt e sistemit brenda Google Sidebar janė projektuar pėr tė ndihmuar pėrdoruesit nė manaxhimin e e-mail, mesazheve tė menjėhershme, lajmeve kryesore dhe muzikės. Servisi Google Talk u lejon pėrdoruesve tė komunikojnė edhe me njė tjetėr sistem tė hapur, tė tillė si Trillian, Apple Computer etj. “Nėse ky sistem rezulton i suksesshėm, Gmail do tė vihet nė zbatim,” thotė nė njė intervistė Georges Harik, drejtori i Google Talk. “Mė shumė se njė e-mail Google Talk ėshtė njė aplikim viral. Ju duhet vetėm tė futeni nė sistem,” tha ai. Nė vend qė tė verifikojė identitetin e pėrdoruesve tė rinj tė Gmail, Google u dėrgon atyre mesazhe nė telefonėt celularė, pavarėsisht nga lloji i telefonit qė pėrdoruesit e rinj zotėrojnė.


__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-10-05, 16:41   #2
SheTa
♣ The World Is Your
 
Avatari i SheTa
 
Anėtarėsuar: 12-10-03
Vendndodhja: In Your DreamS
Postime: 2,808
SheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIPSheTa VIP
Gabim e

U bo ketu googel kret ski faj kret shkimet u kopju pre googles edhe prej
Albasoul ... ma mirr shkruni mendim e juje si sa mu bo kopje e dikuj :)
__________________
The King Is back DardaniA
SheTa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 01:37   #3
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Re: e

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga S-h-e-t-a
U bo ketu googel kret ski faj kret shkimet u kopju pre googles edhe prej
Albasoul ... ma mirr shkruni mendim e juje si sa mu bo kopje e dikuj :)
Ahh more Sheta ende skem arrit ne diqka me zbulu rreth shkences,perndryshe une se kam zbulu ket zbulim te googles por e kam huazu tek shekulli.com mu duk interesant dhe e postova,ndoshta nuk ka prish pun diqka.
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-06, 06:33   #4
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Shkarkoni Skype. Eshte shume me i lire sesa Google ne rata per minut...
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.