Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-04-06, 13:35   #1
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim Grate i ndajne vellezerit...

"Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket"

Kjo eshte nje thenje e popullit dhe nuk e di se si mendojne anetaret e forumit rreth saj?


__________________
Paraja e ben njeriun te pasur, ndersa edukata e ben ate zoteri!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 25-04-06 nė 14:25
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-04-06, 14:52   #2
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pėrshėndetje pėr temėn Kalt.
Tek ne shqiptarėt kohė tė gjatė ka egzistuar (e besa edhe sot ėshtė evidente) bashkėjetesa nė familje tė mėdha e po tė ishin gratė ato qė kanė mundur tė bėjnė kėtė gjė qysh moti kjo traditė e mbrapshtė ishte zhdukur edhe nga trojet tona.
Ma merr mendja qė burrave duhet tė ju ipet ky epitet.

Ndėrsa ajo qė motrat afrojnė bagjanakėt, shumė tė rralla janė raste kur dy baxhanakė jetojnė nėn tė njėjtin kulm.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-04-06, 15:21   #3
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Grate nuk ndajne vellezerit,ato jane munduar dhe akoma mundohen te mbajne familjet e medha nga mungesa e kushteve ekonomike dhe sociale.Ne ate moment kur plotesohen standardet ekonomike vjen tek ndarja dhe pavarsija e cdo familje.

Grate motra bashkojne bagjanaket...... sepse motrat duhen se jane te nje nene .Nuk dua te le anash vellezerit, edhe ata jane te nje nene po jane quajtur HISETAR.Mos te flasim per pasurine e ndare te prindit(babes) per nje pllembe toke jane bere gjaqet.Keto dukuri akoma paraqiten tek vellezerit
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-04-06, 23:22   #4
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
"Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket"

Kjo eshte nje thenje e popullit dhe nuk e di se si mendojne anetaret e forumit rreth saj?
Fort te mencura!!!
Ato e dine se ne mesin e vllezerve gjithmone egziston konkurrence qe shpesh kalohet ne heshtje e nganjhere kalon ne xhelozi te kategorise se rende...
Mire qe se paku dikush ka guximin per te marre hapin e PAEVITUESHEM-"enough is enough" ..secili ne shtepi te vet..edhe une e kam ne plan se shpejti t'ua tregoj deren e madhe(), sipas recetes(thenjes) popullore (duhet me i ruajt traditat...)
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 01:52   #5
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
Fort te mencura!!!
Ato e dine se ne mesin e vllezerve gjithmone egziston konkurrence qe shpesh kalohet ne heshtje e nganjhere kalon ne xhelozi te kategorise se rende...
Mire qe se paku dikush ka guximin per te marre hapin e PAEVITUESHEM-"enough is enough" ..secili ne shtepi te vet..edhe une e kam ne plan se shpejti t'ua tregoj deren e madhe(), sipas recetes(thenjes) popullore (duhet me i ruajt traditat...)
Pershendes Kaltin per temen.
Heu,Grate i ndajne vellzerit me siguri ne qoftese ata jetone ende nen te njejtin Kulme...Por vellezrit duhet te ndahen para se te martohen keshtu qe ne ate menyre eleminohen zamkat dhe faji nuk ju jete grave....
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 27-04-06 nė 09:06
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 00:04   #6
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vendasi
Pershendes klatin per temen.
Heu,Grate i ndajne vellzerit me siguri ne qoftese ata jetone ende nen te njejtin Kulme...Por vellezrit duhet te ndahen para se te martohen keshtu qe ne ate menyre eleminohen zamkat dhe faji nuk ju jete grave....
"Faji" ju mbetet femrave sepse meshkujve ju mungon GUXIMI te marrin hapin e duhur. Patjeter iu duhet nje "nene" tere jeten t'ua tregoje rrugen e duhur!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 00:14   #7
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kjo Reana ende pa u martuar mire e ka vendose me i nda vellezerit e mjere , qe vuajne kaq shume per "nenat" e tyre.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-06, 00:30   #8
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Kjo Reana ende pa u martuar mire e ka vendose me i nda vellezerit e mjere , qe vuajne kaq shume per "nenat" e tyre.
Lojtari duhet t'i ruajme traditat, ore vllacko....

Mendoj se meshkujve te dobet iu duhet gjithmone ALIBI per veprimet e tyre; e kane me lehte te fajesojne grate, perderisa jane vete ata te cilet shfrytezojne prezencen e gruas, per realizimin e deshirave (te fshehta) dhe te pa-artikuluara me pare...nuk ka dalur kot thenia popullore "burrat fshihen ne dimija te grave"...dhe me kete nuk eshte menduar drejt-perdrejte per dimijat, por kjo eshte me teper metafore per alibine.
Po e verej se Halla e madhe e paska cekur faktin se ata vellezer qe nuk deshirojne te ndahen, nuk ndahen (ndajne te njejtin kulm edhe pas marteses), prandaj e shoh si DOBESI dhe veti te meshkujve me karakter te dobet, qe mosknaqesite e tyre te partikualuara me vite, te arrijne ti zgjidhin ne emer te gruas, antareve te rinje te familjes.

Poashtu, edhepse tradite qe qifti i ri te jetoje me familjen e zgjeruar, nuk ka asgje te keqe ne deshiren per mvetesim te njesise se re familjare ...e keqja e ndodh, kur kjo deshire, per hire te nje imazhi te rrejshem publik, (sa per sy e faqe, se gjoja egziston "dashuri e madhe mes vllaznillekut") behet shkaktar per te fajesuar dike se po i ndan "der ata far' vllezerish".

Eshte faqebardhe qe njerezit te shpehin qendrimet e tyre hapurazi, e jo te luajne rrole dramatike, qe me se paku i sjellin dobi antareve te atyre familjeve; fundja "publiku", secili/la jetojne ne shtepi te vet!!! Njkohesisht qe te jetuarit nen nje kulm nuk eshte MATES i dashurise familjare te zgjeruar; perkundrazi tollovia e shume antareve sjell kunder-efekt.

Personalisht, jam rritur ne familje ku secili ka jetuar ne shtepine e vet me femijet e vet dhe raportet familjare ne njesine e zgjeruar, ndjej te kene qene gjithmone me te shendosha mes te gjitheve, ne krahasim me shumicen e atyre qe kam njohur(shoke, shoqe, familjare te tjere) qe kane jetuar ne nje kulm, disa njesi familjare....

DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-06, 02:14   #9
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
"Faji" ju mbetet femrave sepse meshkujve ju mungon GUXIMI te marrin hapin e duhur. Patjeter iu duhet nje "nene" tere jeten t'ua tregoje rrugen e duhur!!!
Ne e dime qe grate kane mjafte GUXIM te madhe por gra nganjehere grave ju shkon "muni perfuni"
Siq thote nje fjale popullore grave duhet mej jav rreh edhe vendin ku ulen ato i dajne vetem ata meshkuje me te cilet ato munden me manipulu....sepse te do meshkuje perpjekjet e tyre jane te kota....Prove me wrong.......
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-06, 21:19   #10
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vendasi
Ne e dime qe grate kane mjafte GUXIM te madhe por gra nganjehere grave ju shkon "muni perfuni"
Siq thote nje fjale popullore grave duhet mej jav rreh edhe vendin ku ulen ato i dajne vetem ata meshkuje me te cilet ato munden me manipulu....sepse te do meshkuje perpjekjet e tyre jane te kota....Prove me wrong.......
Po une ne jeten time NUK KAM gje tjeter me te mencur te bej, PERVEC se te te "prove-i" ty "wrong" !!!

perndryshe shprehja "muni perfuni" nuk ka dale per femra, po me teper per meshkuj mbrapshtane, e qyqare !!!
Ata qe deshirojne te tregojne trimeri, le te shkojne t'ia gjejne vetes dikend dy here me te madh/e se vetja, pastaj mund te lavderohen se kane rrahur dike....te rrahesh dike me te vogel se vetja, nuk ka qene kurre, as nuk do te jete TRIMERI, apo BURRERI, perveq qyqarllek i turpshem!!!

DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-07, 17:51   #11
Xona
 
Avatari i Xona
 
Anėtarėsuar: 30-12-06
Postime: 101
Xona i vlerėsuar jo keq
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vendasi
Pershendes Kaltin per temen.
Heu,Grate i ndajne vellzerit me siguri ne qoftese ata jetone ende nen te njejtin Kulme...Por vellezrit duhet te ndahen para se te martohen keshtu qe ne ate menyre eleminohen zamkat dhe faji nuk ju jete grave....
Mbeshtes mendimin e 'vendasit' sepse perpara se te martohen duhet te jen gati dhe normalishte perpara martese pak a shume burri mund ta dij se cfare gruaje po merr i pelqen te jetoj ne ''bashkallak'' a jo...ata duhet ta zgjidhin kete hall qysh me heret sepse siq e dime ne kosove shumica jetojn ne nje kulem me familjen e madhe apo te vogel por gjithsesi duhet qe qifti te bije dakorte perpara marteses sepse pastaj mund te kete shume probleme jo qe gruaja e ndan vellaun vetem prej vllezrive por edhe nga prindrit dhe as qe lejon te kete kontakte si duhet me ta,ka shume raste dhe lindin shume probleme kur burri dhe gruaja nuk merren vesh qe nga fillimi per gjerat, per mendimin time burri e ka fajn me shume se sa gruaja sepse ne fund te fundit ashtu si sjellet burri vete me familjen e ti ashtu zakonishte edhe gruaja sjellet.
__________________
*DASHURIA*
*Eshte e veshtie per tu fituar*
*E lehte per ta humbur*
*Por e pa mundur pa te*
Xona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-07, 00:23   #12
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xona
Mbeshtes mendimin e 'vendasit' sepse perpara se te martohen duhet te jen gati dhe normalishte perpara martese pak a shume burri mund ta dij se cfare gruaje po merr i pelqen te jetoj ne ''bashkallak'' a jo...ata duhet ta zgjidhin kete hall qysh me heret sepse siq e dime ne kosove shumica jetojn ne nje kulem me familjen e madhe apo te vogel por gjithsesi duhet qe qifti te bije dakorte perpara marteses sepse pastaj mund te kete shume probleme jo qe gruaja e ndan vellaun vetem prej vllezrive por edhe nga prindrit dhe as qe lejon te kete kontakte si duhet me ta,ka shume raste dhe lindin shume probleme kur burri dhe gruaja nuk merren vesh qe nga fillimi per gjerat, per mendimin time burri e ka fajn me shume se sa gruaja sepse ne fund te fundit ashtu si sjellet burri vete me familjen e ti ashtu zakonishte edhe gruaja sjellet.
A ėshte ashtu se ??? Gruaja diplomate sjellet ndrushe,por te gjithe nuk e kan diplomatsine merak.......
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 05-01-07 nė 00:37
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-07, 19:53   #13
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Gruaja te ndan edhe prej gruaje e lere ma prej vllaznive...
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 14:14   #14
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
"Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket"

Kjo eshte nje thenje e popullit dhe nuk e di se si mendojne anetaret e forumit rreth saj?
....

....po ku kujtohesh per keso pytje , Kalt !

(hajt se po jap edhe une sypozimin tim ...keshtu ...mendoi)

-ne rradhe te pare, konkurenca eshte gjithmone ne pytje ,pse mendoj qe eshte normale qe nje" oborr mbreteror" nuk mund te udhehiqet nga shume mbreter (pra gjithmone lufta per fron eshte dominante, qofshin ato edhe "pricipata " te ndara megjithate , uni trimumfal si individ ,dominon sidomos ne boten femerore ) ne rrafshin tjeter, qe dhe luan shume rol mendoj , vete bota e femres ne aspektin komunikativ ,eshte shume e kompleksuar , keni vrejte nje detal ,qe une e shof gjate komunikimit njerzore , femrat gjithmone anojne nga ajo qe njohin,pra si pershtatsheri bisedash ( mes motrash , kuptohen shume mire nje karakter pothuajse nje pare botekuptime nje mentalitet i njejte i formuar), ndersa tek meshkujt per cudi (fatmiresishte ) nuk luan shume rol kush eshte ,dhe me ke bisedojne mjaftone te kene nje komunikues , te kene se me ke te shkembejne fjale , sa per konkurim ketu as qe behet fjal , vrehet qe shume me thjeshte dhe kjarte e kuptojne realitetin ,jane te dhene pas egzistences familjare , sa qe qdo "konkurim ,nderlidhje taboresh "eshte e neglizhuar nga vetedija e tyre( edhe eshte per respekt nga kjo ane ) ..kjo duhet te jete arsyeja mendoj qe vertet egziston nje gje e tille mes nesh si popull

dhe nje pytje tash... pse ndodhe qe me shume kemi raporte me miq te krijuar jashte familjes ,dhe shume pake komunikojme familja e gjere mes veti, perveq se ne raste te veqanta ....sa mbajme kontinualitetin e komunikimit mbrenda fisnor ???

(hahaha )shpresoj qe ta keni kuptuar , e dij qe prap e fillozofova edhe kete teme ...)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 16:25   #15
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim ““

Ka dicka te vertete ne ate qe thote KALT ,por nuk eshte tragjike nese kalohet pa ndonje rremuje te madhe .Ata qe kane mundesine te jetojne ndaras kane edhe mundesine e zhvillimit me te shpejte pa i preke ndergjegjia e keqe se pjesa tjeter jeton ndryshe.Ajo menyra e vjeter e jeteses sipa motos "Nje punon e tridhjete jetojne "siduket eshte ne pershendetje e siper .Mirpo cka eshte edhe me alarmuese eshte fakti se grate jane KATILE ,ato edhe nese jetojne ndaras nuk pushojne se vepruari ,dy gure bashke si lene .kane energji negative ne vete si dreqi ,as gjumin se bejne rehat duke bere plane te llojellojshme .E cka eshte edhe ma tragjike keto plane zbatohen ne praktike nga ne VELLEZERIT qe i duam kaq shume grate tona dhe prape s“na besojne.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:19.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.