Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 12-09-04, 22:54   #1
imodium
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Postime: 82
imodium e ka pezulluar reputacionin
Gabim Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet
Dashuria me shikim tė parė nuk ėshtė vetėm pėr romantikėt thonė shkencėtarėt.
Njerėzit e vendosin brenda disa minutash ēfarė lloj marrėdhėnie duan me njė person qė takojnė.
Kėto pėrfundime janė botuar nė Revistėn e Studimeve Sociale dhe Marrėdhėnieve Personale.
Pėr tė arritur deri kėtu, studiuesit nė Universitetin e Ohajos nė Shtetet e Bashkuara ēiftėzuan 164 studentė tė bazuar nė marrėdhėniet shoqėrore mes tyre.
Bashkėautori i raportit, Artemio Ramirez tha se ky eksperiment sygjeroi se njerėzit nuk kishin nevojė pėr shumė kohė qė tė vendosnin nėse donin tė shoqėroheshin apo jo me personin qė takonin.

"Ne jemi nė gjendje tė bėjmė njė parashikim se ēfarė lloj marrėdhėnie duam me njė individ tė caktuar."

"Kjo vendos se sa tė pėrkushtuar jemi pėr ta zhvilluar kėtė marrėdhėnie mė vonė, " thotė profesor Ramirez.

"Nėse unė vendos ta bėjė mik dikė qė takoj kjo do tė thotė se do tė komunikoj mė shumė pėr tė treguar pėr veten dhe kėshtu ndėrtohet njė miqėsi


imodium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.