Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-04-06, 19:05   #16
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
.....ai ,ai ai , po derte ka FD-ja ne kete teme , edhe pashe qe gjithmone e gjora grua, nene," fajtore" .......po nese more, burri nuk ka vellezer ?????

(pash qe asnjeri nuk e shkroje kete ,shifet qe familjet tona jane te medha , shumeantareshe ...)
Hahahaha Jador, nese nuk ka vllezer, e ka axhen .............phaaaa sa sa punen e kemi ne grate per me pastru shtepine
__________________
Faleminderit qe ekziston !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 15:58
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-04-06, 19:08   #17
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
.....ai ,ai ai , po derte ka FD-ja ne kete teme , edhe pashe qe gjithmone e gjora grua, nene," fajtore" .......po nese more, burri nuk ka vellezer ?????

(pash qe asnjeri nuk e shkroje kete ,shifet qe familjet tona jane te medha , shumeantareshe ...)
Ju ka mbete i gjithe ky "faj" grave...Jo oj Jador, ka mjafte vellezer dilidreqa, pa dashte vellezerit nuk nuk behet ndarja e familjeve kurren e kurres!!!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 15:59
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 19:20   #18
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta


Hahahaha Jador ,nese nuk ka vllazen ,e ka axhen .............phaaaa sa sa punen e kemi ne grat per me pastru shtepijen

Wow! A per pune te shtepise i gjithe ky problem a? Lehte more me fondin e perbashket familjar paguhet nje punetore, ekstra per pastrim, gatim, sherbim, hekurosje (cka ka pune tjera ) dhe "eureka", u zgjidh debati,
........ Pastaj grate nen hije rrine dhe kuvendojne
.........pika qe s'ju bie se nga burrat rrojne ...
.........
(.S'ka ku shkon me mire -a? !hahahahaah)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:02
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 19:28   #19
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
wow, a per pune te shtepise i gjithe ky problem-a, lehte more me fondin e perbashket familjar, paguhet nje puntore ,ekstra per pastim , gatim ,servirim ,hekurosje (qka ka pune tjera )dhe "eureka" u zgjidhe debati ,
........ pastaj grate, nen hije rrine, dhe kuvendojne
.........,pika qe sju bije se nga burrat rrojne ...
.........
(.ska ku shkone me mire -a !hahahahaah)
Pastrimi prej anetareve teprice ....me duket se per keta po debatojme

E sa per fondin e perbashket, mos te shpresojme. Cka te bejme me 3% te pagave?
__________________
Faleminderit qe ekziston !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:03
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 19:36   #20
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta


Pastrimi prej antareve teprice ....me doket se per keta po debatojme

E sa per fondin e perbashket ,mos te shpresojm ,qka te bejm me 3% te pagave

....Ups...me fal nuk e kuptova ?? Qenka pune e veshtire qe te percjell gati gjithe jeten (e ketu me zure ngushte, nuk kam koment ), as nuk di si
t' ju ndihmoj ne zgjidhje te "debatit", pra vec perpara me postime tjera e te shohim se cila zgjidhje eshte me e "leverdishme" (hahaha)!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:04
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 21:03   #21
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Sot thuhet se ndarja eshte faqe e bardhe, sepse jane ndare edhe pejgamberet. Bile vellezerit qe po ndahen po ju hapen syte e po i bejne kater dhe po perparojne shume me shpejte se kur ishin ne bashkesi familjare.
Gra ju lumte! Sepse ne te njejten kohe po i nxitni burrat, por edhe vete po punoni me shume.

Perzemersisht Lali!
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:06
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 22:39   #22
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po te ishte mire me pas vella, atehere edhe Zoti do te duhej te kishte patur
__________________
Faleminderit qe ekziston !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:07
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 22:50   #23
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Po te ishte mire me pas vlla ,edhe zoti do te kishte
E folni tash ju burrnimi.

Kur Zoti s'ka dashtė vella, atėherė si me i dashtė more gruaja kunetėt??

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:07
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-06, 01:04   #24
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ka dicka te vertete ne ate qe thote KALT ,por nuk eshte tragjike nese kalohet pa ndonje rremuje te madhe .Ata qe kane mundesine te jetojne ndaras kane edhe mundesine e zhvillimit me te shpejte pa i preke ndergjegjia e keqe se pjesa tjeter jeton ndryshe.Ajo menyra e vjeter e jeteses sipa motos "Nje punon e tridhjete jetojne "siduket eshte ne pershendetje e siper .Mirpo cka eshte edhe me alarmuese eshte fakti se grate jane KATILE ,ato edhe nese jetojne ndaras nuk pushojne se vepruari ,dy gure bashke si lene .kane energji negative ne vete si dreqi ,as gjumin se bejne rehat duke bere plane te llojellojshme .E cka eshte edhe ma tragjike keto plane zbatohen ne praktike nga ne VELLEZERIT qe i duam kaq shume grate tona dhe prape s“na besojne.
......Lexo fundin e keti komenti Halla e Madhe! Ky Lojetari duhet te jete vella qe poston kete shkrim (hahahahahahahaha) dhe thote qe e gjitha kjo ndodh nga besnikeria qe aq shume i done grat e tyre dhe keto prap nuk ju besojne ....Ku fakt me te madhe se kaq !!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:08
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-06, 01:14   #25
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
......lexo fundin e keti komenti Halla e Madhe ky Lojetari duhet te jete vella qe qe poston kete shkrim (hahahahahahahaha) dhe thote qe e gjitha kjo ndodh nga besnikrija qe aq shume i done grat e tyre dhe keto prap ,nuk ju besojne ....ku fakt me te madhe se kaq !!!!
Po oj Halle, ky Lojetari po flet nga pervoja sic duket...
Hahahahahahaha...Ky bile po tregon te verteten, po ku po mbesin te tjeret?
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 28-04-06 nė 16:09
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-06, 00:30   #26
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Kjo Reana ende pa u martuar mire e ka vendose me i nda vellezerit e mjere , qe vuajne kaq shume per "nenat" e tyre.
Lojtari duhet t'i ruajme traditat, ore vllacko....

Mendoj se meshkujve te dobet iu duhet gjithmone ALIBI per veprimet e tyre; e kane me lehte te fajesojne grate, perderisa jane vete ata te cilet shfrytezojne prezencen e gruas, per realizimin e deshirave (te fshehta) dhe te pa-artikuluara me pare...nuk ka dalur kot thenia popullore "burrat fshihen ne dimija te grave"...dhe me kete nuk eshte menduar drejt-perdrejte per dimijat, por kjo eshte me teper metafore per alibine.
Po e verej se Halla e madhe e paska cekur faktin se ata vellezer qe nuk deshirojne te ndahen, nuk ndahen (ndajne te njejtin kulm edhe pas marteses), prandaj e shoh si DOBESI dhe veti te meshkujve me karakter te dobet, qe mosknaqesite e tyre te partikualuara me vite, te arrijne ti zgjidhin ne emer te gruas, antareve te rinje te familjes.

Poashtu, edhepse tradite qe qifti i ri te jetoje me familjen e zgjeruar, nuk ka asgje te keqe ne deshiren per mvetesim te njesise se re familjare ...e keqja e ndodh, kur kjo deshire, per hire te nje imazhi te rrejshem publik, (sa per sy e faqe, se gjoja egziston "dashuri e madhe mes vllaznillekut") behet shkaktar per te fajesuar dike se po i ndan "der ata far' vllezerish".

Eshte faqebardhe qe njerezit te shpehin qendrimet e tyre hapurazi, e jo te luajne rrole dramatike, qe me se paku i sjellin dobi antareve te atyre familjeve; fundja "publiku", secili/la jetojne ne shtepi te vet!!! Njkohesisht qe te jetuarit nen nje kulm nuk eshte MATES i dashurise familjare te zgjeruar; perkundrazi tollovia e shume antareve sjell kunder-efekt.

Personalisht, jam rritur ne familje ku secili ka jetuar ne shtepine e vet me femijet e vet dhe raportet familjare ne njesine e zgjeruar, ndjej te kene qene gjithmone me te shendosha mes te gjitheve, ne krahasim me shumicen e atyre qe kam njohur(shoke, shoqe, familjare te tjere) qe kane jetuar ne nje kulm, disa njesi familjare....

DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-06, 02:14   #27
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
"Faji" ju mbetet femrave sepse meshkujve ju mungon GUXIMI te marrin hapin e duhur. Patjeter iu duhet nje "nene" tere jeten t'ua tregoje rrugen e duhur!!!
Ne e dime qe grate kane mjafte GUXIM te madhe por gra nganjehere grave ju shkon "muni perfuni"
Siq thote nje fjale popullore grave duhet mej jav rreh edhe vendin ku ulen ato i dajne vetem ata meshkuje me te cilet ato munden me manipulu....sepse te do meshkuje perpjekjet e tyre jane te kota....Prove me wrong.......
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-06, 21:19   #28
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vendasi
Ne e dime qe grate kane mjafte GUXIM te madhe por gra nganjehere grave ju shkon "muni perfuni"
Siq thote nje fjale popullore grave duhet mej jav rreh edhe vendin ku ulen ato i dajne vetem ata meshkuje me te cilet ato munden me manipulu....sepse te do meshkuje perpjekjet e tyre jane te kota....Prove me wrong.......
Po une ne jeten time NUK KAM gje tjeter me te mencur te bej, PERVEC se te te "prove-i" ty "wrong" !!!

perndryshe shprehja "muni perfuni" nuk ka dale per femra, po me teper per meshkuj mbrapshtane, e qyqare !!!
Ata qe deshirojne te tregojne trimeri, le te shkojne t'ia gjejne vetes dikend dy here me te madh/e se vetja, pastaj mund te lavderohen se kane rrahur dike....te rrahesh dike me te vogel se vetja, nuk ka qene kurre, as nuk do te jete TRIMERI, apo BURRERI, perveq qyqarllek i turpshem!!!

DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-04-06, 22:46   #29
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje !

Mė paska kaluarė kjo temė pa e lexuarė dhe pasi e lexova pak , vendosa qe tė shkruajė.
Tema qe " Gruja i ndanė vllaznit " nuk e dij se ne cilen ndamje e ka qellimin e debatit.
NJeriu kur tė martohet , ka jeten e evtė dhe nuk ka se cka tė jetoj me vllezer, sepse nga kjo ditė duhet tė krijohen mundesit pėr krijimin e familjes , por sidoqoftė, tė mequrin nuk e ndanė aksush nga askush , sepse i mequri din qe edhe armiqesin ( nese ajo shfaqet ) tė e kthen ne miqesi dhe nė respekt.
Fajesimi ndaj femres se ajo ka qenė dhe eshte shkakė i ndarjeve ne mes tė vllezerve e shof vetem sikur njė ligesi edukative dhe si njė mungesė kulturore, qoftė ajo familjare ose kombetare.
Fajeismi tek femra ka qenė cdo here ne hapin e parė dhe nė fjalen e parė, por pėr fat tė keq , pėr shkak tė kushteve socale dhe mundesis pėr njė jetė tė lirė e tėpamvarurė, eshte dashurė qe ti pėrbij cdo here keto thenje tė paverteta.
Dikush edhe ka trasheguarė bindje familjare , ose rajonale , se gruja duhet tė rrihet qė tė jetė grua , e une do ti pyesja konkretishtė ata se si ka mundesi qe tė jetohet me njė njeri qė e ke rrahur , cka pret nga ajo, cfarė ndjenje krijohet aty, edhepse , i fortė eshte ai qe ne shtepi tė veten ėshtė qingj e jashtė ėshtė ujkė .
Te rriget njė fmer , njė femij ėshtė njė nder poshtersitė mė tė medha dhe njė nderė papjekurit qe dikush mundet tė i pėrdorė ne jeten e perditeshme, dhe si bindje se stupci po edukojka njerez , une do ti pyesja disa :
" A thua ju qe shprehi keshtu , pasket munges stupci , apo cka qenka ne pyetje " , pasiiqe shifet fare mirė se shkolla nuk u paska lenė aspak shenØjė tė permiresimit, edukimit dhe civilizimit , atehere pra stupci dihet se per kend qenka nė keto raste.
Nė vedn qė tė perdoret njė menquri , njė kontributė qe sa mė shpejtė tė i lirojmė shumė femra nga shtypja dhe nga torturimi i ndryshem qoftė ai fizik apo psiqik , sjellni ketu shkrime tė kohes sė vjeter qė akoam ajo duhet tė jetė pjesė e roberimit , dryjimit dhe e nenqmimit.
Kur njeriut i mungonė ndergjegjja , kur njeriut i mungon edhe perspektiva dhe domonon friga si pjesė e perditeshme e tij , njeriu i tillė , mendon tė mbajė dikend afer me stupc e me terrorė, me frigė e me kercenim.
POr , njė gjė duhet ta din tė gjithė , se aty ku kerset stupci , aty nuk ka me as lumturi , as jetė e as pėrspektivė per jetė , pra nga dashuria tė krijohet armiqesi ,kete e benė vetem i qmenduri dhe askush tjeter.
Ju motra , nėna e shoqe , cilat do qofshi , os lejoni tė jeni pjesė e terrorit tė cdo llojė njeriu , mos behi pre e shumėkuj qe nė fakt se meriton as te jetė mashkullė e le ma qenje njerzore, sepse njeriu nuk pėrdorė dhunė , se dikur dhuna e lind dhunen dhe nuk mund tė kontrollohen permasat e kesaj dukurie nė asnjė drejtim.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-06, 00:11   #30
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mirė e ka potencuar Vendasi atė fjalėn popullore: grave duhet mej jav rreh edhe vendin ku ulen... pėr tu arrit paqe perpetuale dhe totale (Reana e huazova, kėtė thėnjėn tėnde... e sheh karroca kthehet mbrapa

Po, pra Grave duhet caktuar kufinjėt - kjo ėshtė zona qė nuk guxon tė shkilet - Zonė e rrezikut tė lartė !

Po, edhe mos harroj tė ju pėrshėndes me kėngėn me kast, sepse edhe ky shkrim ishte me kast!


Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.