Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-04-06, 00:50   #31
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Mirė e ka potencuar Vendasi atė fjalėn popullore: grave duhet mej jav rreh edhe vendin ku ulen... pėr tu arrit paqe perpetuale dhe totale (Reana e huazova, kėtė thėnjėn tėnde... e sheh karroca kthehet mbrapa
Auhhhh.....A edhe ti ne kete kategori te "trimave" a???
Si s'po ua ngrit dikush ndonje permendore bre ???
"Lumit" ato gra tuajat cfare burrash kane martu, dhe juve ua kane dhene epitetin "BURRA"!!!

DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-04-06, 01:15   #32
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po pra duhet bashkuar trimave !

Pėrmendoret dhe Lapidarėt i ngrisim vehtė e me to edhe barrikadat
Fjala ishte me ia rrah vendin ku ulen

Hm, po edhe Zoti e ka ditur qė ka lėnė fjalėn Burrė! B si bukur, bukė, begati.

Reana ishalla e gjen njė burrė, ama burrė a dhe jeton nė paqe perpetuale! dhe tė tregon paqen oh, Hahahaaaaaaaa Po, pra janė burrat qė sjellin paqen, ndėrsa gratė tė kundėrtėn e saj.
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-06, 01:58   #33
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Po pra duhet bashkuar trimave !

Pėrmendoret dhe Lapidarėt i ngrisim vehtė e me to edhe barrikadat
Fjala ishte me ia rrah vendin ku ulen

Hm, po edhe Zoti e ka ditur qė ka lėnė fjalėn Burrė! B si bukur, bukė, begati.

Reana ishalla e gjen njė burrė, ama burrė a dhe jeton nė paqe perpetuale! dhe tė tregon paqen oh, Hahahaaaaaaaa Po, pra janė burrat qė sjellin paqen, ndėrsa gratė tė kundėrtėn e saj.
Nese kujton se burre eshte dikush qe rrahe femijet e grate, dikush agresiv qe zgjidh problemet e dites permes dhunes/agresionit, definitivisht ke probleme me definicionin e "burrit"...
Ne mjekesi, atyre individeve u thuhet individe me probleme mendore, e jo "burra" ....
Perndryshe, Genti jam shume e knaqur me faktin se i fejuari im, nuk perkon ne kategorine e "burrave" te tu, sepse pa hezituar fare do t'ia rezervoja menjehere nje vend ne sanatoriumin e te semureve mental, dhe do ta beja mjekun t'ia humb qelesin e qelise pergjithmone ...keshtuqe perfundimisht me duhet te them se PERMENDORJA e durimit dhe qendreses i takon femres shqiptare, qe i duhet per cdo dite te jetes se saj te ballafaqohet me kete llojin e "burrave" te recetes sate...DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-06, 02:15   #34
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Aha,

e shikon Reana, qė pikėrisht nga pikėpamja feministe e tė menduarit e ke gabuar jo vetėm shkrimin, por edhe komplet temėn

Dhuna ndaj femrės dhe fėmijėve nuk ėshtė dhe nuk ishte aspak objekt diskutimi, sikur qė nuk ishte as definicioni i burrit! Po e gjete dikund nė kėtė temė kisha pasur dėshirė ta dėshmoje.

Grate i ndajne vellezerit... ishte titulli i temės, kėshtu qė shkrimin tėnd nuk do e komentoj.
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-06, 02:44   #35
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Po pra duhet bashkuar trimave !

Pėrmendoret dhe Lapidarėt i ngrisim vehtė e me to edhe barrikadat
Fjala ishte me ia rrah vendin ku ulen

Hm, po edhe Zoti e ka ditur qė ka lėnė fjalėn Burrė! B si bukur, bukė, begati.

Reana ishalla e gjen njė burrė, ama burrė a dhe jeton nė paqe perpetuale! dhe tė tregon paqen oh, Hahahaaaaaaaa Po, pra janė burrat qė sjellin paqen, ndėrsa gratė tė kundėrtėn e saj.
Do te ishte mire te KONSUMOSH pak ilaq nga ajo kutia yte !!!
Ky shkrimi yt i siperm mendon se e ka vendin ne kete teme, apo e ke gabuar adresen.....


DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-06, 08:58   #36
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Paska eskaluar situata!

O zot, paska eskalue situata ne kete pjese te forumit .Kapni burra sopatat se na rane grate !Mos u dorzoni ,qendroni trima se fitorja eshte e jona .Mos lejoni te na ndajne se na mori lumi pastaj .Do te na i mbulojne fytyrat dhe do ta shpetojne boten nga lakmia jone .Burra , kjo lufte nuk bene te humbet ,se eshte e vetmja lufte qe nuk fitohet me ! ........
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-06, 15:10   #37
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
O zot, paska eskalue situata ne kete pjese te forumit .Kapni burra sopatat se na rane grate !Mos u dorzoni ,qendroni trima se fitorja eshte e jona .Mos lejoni te na ndajne se na mori lumi pastaj .Do te na i mbulojne fytyrat dhe do ta shpetojne boten nga lakmia jone .Burra , kjo lufte nuk bene te humbet ,se eshte e vetmja lufte qe nuk fitohet me ! ........

...qeshtje ,jete a vdekje pra !!......hahahahahahaha...
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-06, 19:31   #38
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

[quote=Reana]Do te ishte mire te KONSUMOSH pak ilaq nga ajo kutia yte !!!
Ky shkrimi yt i siperm mendon se e ka vendin ne kete teme, apo e ke gabuar adresen.....Mė mirė konsumoj nga kutia e ime, se ato qė konsumon ti nga kutia yte pėr histerinė feministe dhe paranojėn e meshkujve

Reana, Reana, unė e ēmoj stilin tėnd atakues, por hehe nuk jam objekt i lehtė atakimi ndaj shkrimeve tua - Tomahawk

Herėn tjetėr mprehe shpatėn - desha tė them fjalėn, mos harro ti bashkangjesish edhe argumentin!

Lojėtar ty nuk tė marr nė reprezentacion, se shpejt e ndėrron taborrin - zero tolerancė autogolave
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-06, 04:06   #39
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Kete shprehjen "kutia per histerine feministe",
a do te duhej ta marr si kritike, apo si shprehje lavderuese ???

Nese mendon se DEFINICIONI feminist, me prek ne cfaredo menyre, me duhet te them se je FORT gabim!!! SKA gje me te me BUKUR se te njohesh vlerat e tua, dhe te jesh krenare per ate qe je!!!
JAM femer dhe jam FEMINISTE!!!

HISTERIA e perditshme mashkullore neper te cilen kalon gjithe Bota ne percdoditshmerine e saj kalohet ne heshtje te plote, sepse te gjithe jane mesuar me te-eshte aq shume pjese e perditshmerise, saqe nuk ia vret syrin ASKUJT...e nese ty apo kujtdo tjeter ia vret syrin nje grime histeri FEMINISTE, atehere gezohem qe po kryej DETYREN time si femer shqiptare.
E njekohesisht shpresoj se atyre qe jane ALERGJIK nga feminizmi, iu vrasin me shume se vetem syte!!!


Lexova nje raport dite me pare nga Amnesty International bere ne Kosove, konsiderohet se dhuna e ushtruar nga familja/meshkujt ne gjinine femrore ne Kosove, tejkalon dhunen e ushtruar nga Serbia gjate 10 viteve te fundit...
keshtuqe nese dikush mendon se ka fare kredibiliteti ti drejtohet te ashtuquajtures "histeri feministe" qe nuk e kam degjuar te kete lenduar dike deri me sot, perderisa histeria/shovenizmi mashkullor shqiptar krahasohet me okupimin Serb...hmmm...mendoj se te tillet kane nevoje ta bejne matematiken e klases se pare fillore edhe njehere, qe te mesojne me teper mbi ekuacionet e shendosha, dhe te ngrisin pak a shume koeficientin e inteligjences!!!


DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 02-05-06 nė 14:07
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-06, 17:52   #40
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
Kete shprehjen "kutia per histerine feministe",
a do te duhej ta marr si kritike, apo si shprehje lavderuese ???

Nese mendon se DEFINICIONI feminist, me prek ne cfaredo menyre, me duhet te them se je FORT gabim!!! SKA gje me te me BUKUR se te njohesh vlerat e tua, dhe te jesh krenare per ate qe je!!!
JAM femer dhe jam FEMINISTE!!!

HISTERIA e perditshme mashkullore neper te cilen kalon gjithe Bota ne percdoditshmerine e saj kalohet ne heshtje te plote, sepse te gjithe jane mesuar me te-eshte aq shume pjese e perditshmerise, saqe nuk ia vret syrin ASKUJT...e nese ty apo kujtdo tjeter ia vret syrin nje grime histeri FEMINISTE, atehere gezohem qe po kryej DETYREN time si femer shqiptare.
E njekohesisht shpresoj se atyre qe jane ALERGJIK nga feminizmi, iu vrasin me shume se vetem syte!!!


Lexova nje raport dite me pare nga Amnesty International bere ne Kosove, konsiderohet se dhuna e ushtruar nga familja/meshkujt ne gjinine femrore ne Kosove, tejkalon dhunen e ushtruar nga Serbia gjate 10 viteve te fundit...
keshtuqe nese dikush mendon se ka fare kredibiliteti ti drejtohet te ashtuquajtures "histeri feministe" qe nuk e kam degjuar te kete lenduar dike deri me sot, perderisa histeria/shovenizmi mashkullor shqiptar krahasohet me okupimin Serb...hmmm...mendoj se te tillet kane nevoje ta bejne matematiken e klases se pare fillore edhe njehere, qe te mesojne me teper mbi ekuacionet e shendosha, dhe te ngrisin pak a shume koeficientin e inteligjences!!!


DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!

Merre si tė duash dhe nė mėnyrėn qė ėshtė mė e pėrshtatshme pėr ty.

Prita qė ke sjellur bashkė me fjalėt argumentin, por nuk e vėrejta askund, ndėrsa pėr dhunėn mashkullore je shėrbyer gati se me tė njėjtin tekst diku nė 4-5 tema, nėse nuk priton merre me vehte dhe shkojmė ta diskutojmė edhe nė kafe tė forumit.

Pėrmbajtja e temės dhe zhvillimi i diskutimeve nė temė nuk i pėrket as matematikės parashkollore - njehsimit deri nė 10 !


Pėr tė mos diskutuar broēkulla dhe ēka i kujtohet njeriut kohė pas kohe nė temė e patemė, inico temėn e pėrshtatshme e pastaj e vazhdojmė me diskutime, provokime, ironizime...

deficiti dhe pamundėsia e kompletimit pėr tė qenė pjesė e atij definicioni, qė pretendojmė tė jemi e nuk jemi,nuk mundet tė pėrmbushet as me thėnje filozofike, tė cilit do filozof qoftė ai.
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-06, 00:58   #41
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
Po une ne jeten time NUK KAM gje tjeter me te mencur te bej, PERVEC se te te "prove-i" ty "wrong" !!!

perndryshe shprehja "muni perfuni" nuk ka dale per femra, po me teper per meshkuj mbrapshtane, e qyqare !!!
Ata qe deshirojne te tregojne trimeri, le te shkojne t'ia gjejne vetes dikend dy here me te madh/e se vetja, pastaj mund te lavderohen se kane rrahur dike....te rrahesh dike me te vogel se vetja, nuk ka qene kurre, as nuk do te jete TRIMERI, apo BURRERI, perveq qyqarllek i turpshem!!!

DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Se pari te ju kisha propuzuare qe kur ti lexoni postimet e mija mundohuni qe ta kuptoni thelbin e tyre........se dyti nuk eshte hera e pare qe reagon sigur Maca kur ti shkilet bishti.......Komplekset e tua qe i posedon ndaj gjinise mashkullore nuk eshte ktu vendi qe te sherohesh nga to.....Nuk e ceka askund se jam asilloj typi qe e perdore dhunen ndaj gjinise femrore perkundrazi ate e urrej....me te shprehurit"MUNDI PER FUNDI" mendova se grate nganjehere (disa gra)folit tere ditet pa u lodhure vetem per tja arritur qellimit te synuare kurse ne mbramje kur te shkojne me fjete ju shkon muni perfuni dhe ashtu e harrojne te gjithe te folurit e dites....kurse te shprehurit "GRAVE DUHET ME UA RRAH VENDIN SE KU ULEN"kjo eshte thenje popullore e ne qoftese nuk e kupton mire atehere pyete babin tend........
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 06-05-06 nė 09:44
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-06, 08:35   #42
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Grate i ndajne vellezerit?

Athu a...?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-06, 19:31   #43
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Ka mbet me ua lėnė fajin grave.
Vėllezėrit e sotėm ,me pasė mundėsinė,edhe pa u martuar ndahen.
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-06, 02:11   #44
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
Grate i ndajne vellezerit?

Athu a...?
Po pra, gratė i ndajnė vėllezėrit, pse a nuk e keni ditur a ?

Linden, rriten, jetojnė vėllezėrt nė harmoni, pėrderisa nuk vjen nga fisi tjetėr "gjaku i shprishur" dhe ndanė vėllezėrit nė dete, oqeane, kufinjė e kulla

Laliol, hiqe atė qė e ke shkruar mė poshtė ose thuaj moderatorit ta zėvendėsoj fjalėn vėllezėrit e sotėm me gratė e sotme, nė mėnyrė qė pjesa tjetėr tė mbetet korrekte
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-06, 10:50   #45
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Po pra, gratė i ndajnė vėllezėrit, pse a nuk e keni ditur a ?

Linden, rriten, jetojnė vėllezėrt nė harmoni, pėrderisa nuk vjen nga fisi tjetėr "gjaku i shprishur" dhe ndanė vėllezėrit nė dete, oqeane, kufinjė e kulla
E pse pra Gentian ata qė u rritėn e jetuan nė harmoni sė fundi ndahen pėr i fjalė gruje nga "gjaku i shprishur" i fisit tjetėr??
Pastaj...

Kam jetuar me familjen e burrit kohė tė gjatė (e pasi jam nusja e parė e ksaj familje mua mė ka rėnė mė sė shumti tė jetoj me kunetėrit)
Hajde pėr atje nuk po flas se ndoshta edhe si kemi pas mundėsitė tė jetojmė nė veti, por edhe nė Danimarkė tri vite kemi jetuar nė bashkėsi si atje; tre vėllezėr e tri gra me njė shtėpi jo qė na mungonin kushtet por ishte dėshira jonė qė tė jemi bashkė e u ndamė shkaku i fėmijėve qė ata tė kenė hapėsirė mė tė madhe dhe dhomat e veta gjithsecili. Jemi tė ndarė vetėm fizikisht se kur e do puna prapė jemi tė gjithė pėr njė, e njė pėr tė gjithė.
E tani nuk mund tė them qė tė tri gratė kemi qenė melaqe....
Por nėse i baj njė analizė tė pėrgjithshme, gjithė ato vite sė bashku i kemi kaluar pa probleme tė mėdha qė mund tė kishin quar deri te mos pasja dėshirė pėr tė parė njėri tjetrin...


Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.