Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-02-08, 15:54   #16
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
"Pershendetje per temen e nderuar Murgesha,vertet tem e qelluar,ndaj po shprehi dhe une mendimin tim ketu me pak fjale,mendoi se duhet dashur ate qe meriton,apo jo?

me respekt
natyra
Patjetėr Natyrė merita zė vend kryesor nė dashjen e tė tjerėve, por kėtu edhe ėshtė pak pa tjetėr me i dasht apo jo, se janė nė pyetje fėmijėt tanė....
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-02-08, 15:55   #17
lyra2
 
Anėtarėsuar: 28-04-07
Vendndodhja: Aty ku e kam vendin...
Postime: 6,243
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Nese gjen dhenderr te mire ,ke fituar nje djale ne te kunderten ke humbur nje vajze.Po ashtu edhe per rene mendoj...Pra dashurine ndaj ketyre mendoj se duhet fituar nga ata.
Veq verehet nje "dashuri" me e madhe per dhenderrin .....;)
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 15:56   #18
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Po ju,.... cilin do ta kishit dashur me shum ? ... rejėn apo dhėndrrin ?
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 15:59   #19
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Nuk dote jepi une mendimin time ! Sepse leht eshte me fol por me Mbajt a mundimi dhe me mire eshte te shohim vetin kur te bohimi per me Vlersu Rejen apo Dhendrrin ! keshtu me mire po e le me kaq dhe kur te bohem vjehrr vi ju kallxoj se kon pe du ma shuem !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 16:00   #20
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lyra2
Nese gjen dhenderr te mire ,ke fituar nje djale ne te kunderten ke humbur nje vajze.Po ashtu edhe per rene mendoj...Pra dashurine ndaj ketyre mendoj se duhet fituar nga ata.
Veq verehet nje "dashuri" me e madhe per dhenderrin .....;)
Shumė me vend e nderuar, fjalisė tėnde nuk do tja hiqja asnjė pikė e as presje....
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 16:01   #21
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Po ju,.... cilin do ta kishit dashur me shum ? ... rejėn apo dhėndrrin ?
Nuk po e di ende Preshevar se as kam djalė e as vajzė tė fejuar a martuar...
Tė dashuruar po, ama mbasi jan ende tė rinj mė duhet tė pres edhe ca vite pėr tė ditė se kend do ta dua mė shumė hahahahahahahahaha
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 16:05   #22
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Po ju,.... cilin do ta kishit dashur me shum ? ... rejėn apo dhėndrrin ?

M'varet nga investimet ,kush investon ,gezon .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 16:13   #23
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Bash u gzova kur e lexova postimin e Lyrės dhe qe u patjuat me te....

Po un mendoj qe "respektimi" tregohet me shum ndaj dhendrrit pershkak qe shkon ndoshta ne vizit me rrallė kurse kritikat, keshillat e sygjerimet ndaj tij i mbajn ne vetvete :D,.. kurse reja duhėt me shumė pershkak qe bėhet robė i asaj familje dhe keshillat, kritikat e sygjerimet qe u jipen jan per te miren e saj e Kurrsesi per ta lenduar.
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 16:19   #24
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Bash u gzova kur e lexova postimin e Lyrės dhe qe u patjuat me te....

Po un mendoj qe "respektimi" tregohet me shum ndaj dhendrrit pershkak qe shkon ndoshta ne vizit me rrallė kurse kritikat, keshillat e sygjerimet ndaj tij i mbajn ne vetvete :D,.. kurse reja duhėt me shumė pershkak qe bėhet robė i asaj familje dhe keshillat, kritikat e sygjerimet qe u jipen jan per te miren e saj e Kurrsesi per ta lenduar.
Jo gjithėherė kritikat, sygjerimet, kėshillat janė pėr tė mirėn e resė, por duhet me i marrė si tė tilla mu pėr hirė tė fitimit tė rrespektit pėr kalim nga robė i asaj familje nė anėtare me tė drejta tė barabarta me anėtarėt e tjerė....
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 16:26   #25
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Jo gjithėherė kritikat, sygjerimet, kėshillat janė pėr tė mirėn e resė, por duhet me i marrė si tė tilla mu pėr hirė tė fitimit tė rrespektit pėr kalim nga robė i asaj familje nė anėtare me tė drejta tė barabarta me anėtarėt e tjerė....
E vertet,.. ashtu eshte. Gjithė njerzit nuk jan te njejt,...
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 16:35   #26
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

reja more duhet dashte...

Ajo e bija e fisit prej shpijes se huj po vjen ne shpi te vete... edhe qaty po i shti rrojt...

E ai po hek nje luge ma pak ne shpi, edhe doket rralle e hic...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-08, 17:20   #27
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Mirėsjellja reciproke,nderimi dhe respekti ėshtė baza ,themeli i mirėkuptimit,dashurisė ndaj dhėndrit apo nusese.
Prindėrit e tė dyja palėve nėse kanė investu edukim tė mirėfilltė tė fėmijėve te tyre sigurishtė se do ti korrin tė mirat .
Pra pasqyre e dhėndrit ėshtė edukimi i tijė tek familja e tijė nėse ai gjatė jetės ka mėsuar si tė respektonė ,nderonė mikun ,shokun,familjen ai nuk do tė ketė probleme edhe nė mese tė huaja nėse e quajmė fazen fillestare tė miqėsis.E njejta rrugė sikurse e dhėndrit ėshtė edhe e nusesė-resė.
Njė nuse apo reja me punen,veprat,afėrsinė e integronė veten nė familjen e burrit sikurse tė ishte vajza e tyre,nė kėtė rastė edhe vjehrrija luajnė rolin kyqė nė akceptimin,afėrsinė dhe ofrimin reciprokė tė komunikimit.
Njė qiftė i lumtur,me jetė harmonike reflektonė edhe nderim dhe respekt pėr dhėndrin.

Nuk do tė bėja Dallime se a duhet ma shumė Dhėndrri apo Reja,do tė thoja si ėshtė vendi ėshtė edhe kuvendi,pra gjithėkush ja bėnė vetit vendin si pėr tė mirė si pėr tė keq.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-08, 16:10   #28
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Eu ku je Murgeshe bre,po ngushte na paske nxene me keto pytje..hahahahahaha
Une per vete do ti rrespektoja dhendurt kur shof qe vajzat e mija jane te lumtura me ta,ashtu edhe rejen do ta respektoja kur shof djalin qe eshte i lumtur me te...e sa per dashni me shume se femijte mi askend ne bote s'do te doja,por te shofim, me kohen ndoshta do te bindem se cila apo cili eshte ai/ajo qe munde t'me marre dashnine dhe te behet i barabart me femijte e mi!

te pershendet hallushja,gati vjeherr
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-08, 16:51   #29
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

mami jem gjithmon mka thon nese une ja dua burrit tim prind e tij ....ska qare edhe burri im pa mi dashte prind e mi .....a e ka thon mami im keq a mir
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-08, 17:01   #30
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mė shumė duhet dhėndėrri apo reja?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana_ch
mami jem gjithmon mka thon nese une ja dua burrit tim prind e tij ....ska qare edhe burri im pa mi dashte prind e mi .....a e ka thon mami im keq a mir
oP. Mirė e ka pas se knej ka na thojnė "Ēka t'mbjell edhe korr."


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.