Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-10-09, 06:11   #16
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
hahaha edhe pse spo bojka me kesh po su durova hahah oj e gzume a qysh po te quejn kta qyqanat le moj per tok po edhe per qiell me kto taka siq te shkojsh ne airoporte te evropes meniher i dallon qe jan nga ks edhe mir paska than murgesha qe as kta balat (se me ju than axha po tingellojn me hot) si kan punet me mir qe besa duke fillu prej policeve te airoportit e deri te taksisti me ato pyetje personale te mbushet mendja qe i ke shku ne shpi per drek
boll u tuta veq hahahahahahahahahahahahahaaha
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-10-09, 11:04   #17
Troē
shkurt, qarte, shqip
 
Anėtarėsuar: 17-01-09
Vendndodhja: tash po menoj m'jetu k'tu n'fd
Postime: 26
Troē i dashurTroē i dashurTroē i dashur
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Kur e lexova kete artikull te Z. Mushkolaj, mendja m'shkoj te Konti dhe 'inxhet e tij' virtuale....! Lexim po, veq shijim kendshmerie n'kete fare "kategorie" asesi....!!!!

Imer Mushkolaj


Tallava imazh iu japin institucioneve femra qė vishen e sillen sikur tė jenė nė farė dasme a kanagjeqi dhe qė s’kanė fije respekti pėr punėn qė bėjnė

Mė ka ardhur pėr tė qeshur dhe qarė njėkohėsisht, kur nė “Kohėn Ditore” e pashė fotografinė e njė pjesėtareje tė Policisė sė Kosovės teksa po e arrestonte njė anėtar tė “Vetėvendosjes”. Me thonj tė ngjyrosur, duart plot unaza e byzylykė, ajo po pėrpiqej ta zaptonte tė riun qė e kishte prishur rendin. E pėshtirė, shumė e pėshtirė tė shihet njė ruajtėse rendi, e cila paraqitet nė detyrė sikur tė shkonte nė farė kanagjeqi. Si ingje e vėrtetė.
A ka kush qė i tregon asaj dhe tė tjerave si ajo, qė janė pjesė e Policisė sė Kosovės, se tė jesh pjesėtare policie don tė thotė tė respektosh standarde, don tė thotė tė kesh paraqitje dhe sjellje dinjitoze? Apo mbase ėshtė e pamundur qė tė atillat tė binden se policia nuk ėshtė mexhlis, nuk ėshtė vend pėr ingje dhe hallhallet e byzylykėt duhet lėnė pėr tė tjera raste.

* * *

Fatkeqėsisht, termi ingje iu shkon pėr merak edhe disa deputeteve kosovare. A i keni parė si duken teksa serbez-serbez ulen nė parlament? Tė krijohet pėrshtypja se janė kthyer prej farė dasme. Frizura tė rregulluara pa shije - enkas pėr seancė, grim i tepruar e shumė demode. Disave prej tyre as qė iu ėshtė dėgjuar zėri ndonjėherė tė flasin diēka para popullit. Thjesht, punėn e tė qenit deputete e marrin si shans “pėr me dalė n’televizor”, pėr t’i reklamuar frizurat e “kompletet” qė ua ka sjellė dikush dhuratė.
Por, ato nuk kanė faj. Faj kanė partitė politike qė i kanė futur nė lista zgjedhore nė emėr tė 30 pėrqindėshit tė domosdoshėm tė femrave nė parlament. Me tė tilla ingje parlamenti kthehet nė cirk, e ato assesi nuk mund ta pėrfaqėsojnė femrėn kosovare. Sepse janė shumė-shumė ingje. Janė nė gjendje ta lėnė seancėn nė gjysmė pėr tė shkuar nė shtėpi dhe pėr tė parė ndonjė serial latin a turk. Tallava deputete.

* * *

Kategoria e tretė e ingjeve ėshtė ajo e atyre qė punojnė nėpėr shėrbime tė administratės komunale. A ju ka rastisur tė shkoni pėr tė kėrkuar njė shėrbim nė komunė dhe t’i gjeni grumbull duke pirė kafe? Mua po. Pesė gra nė njė zyrė duke bėrė muhabet, me filxhanė tė rrotulluar pėrpara. Duke u ankuar pėr rroga tė ulėta, pavarėsisht se lėnė shumė pėr tė dėshiruar nė punėn qė kryejnė, njohuritė nga kompjuteri dhe sjellja me palė. Edhe pėr to fajet i kanė partitė politike, sepse varėsisht qysh ėshtė ndėrruar pushteti, janė ndėrruar edhe ato. Prej ingjeve nė ingje. Tallava administratė.

* * *

Rrėfim nė vete janė ingjet e Universitetit tė Prishtinės. Jo ligjėrueset, por shumė punonjėse nė administratė. Pėr to mė e rėndėsishmja ėshtė tė pėrgatisin kafe nė plin dhe ta shijojnė atė duke bėrė llaf e duke qitur fall. Pa e kryer kėtė “rit”, kot pritni se do t’ju kryejnė punė.
Ēfarė imazhi iu japin institucioneve femra tė tilla? A e dinė ato se puna publike kėrkon pėrgjegjėsi e dinjitet? Apo qytetarėt nuk meritojnė mė shumė se kaq? Kushdo qė arrin tė reformojė administratėn, tė vendos standarde nė polici, nė universitet, madje edhe nė parlament meriton tė shpėrblehet. Ėshtė koha e ingjeve dhe nuk ėshtė fort e lehtė tė merresh me to.

(Editorial i gazetės “Profil”)
Urat ti n cilin grup ban pjes??
A po ti nime si KYRINGJE ste bjen me kanun nasnji grup.
Troē Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 11:05   #18
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

E pse po thu ti keshtu, kurse ti je i pari qe kqyr me ofendu ne secilen teme. Te kujtohet ty se kur e hape temen e pedofilav, un e dhash mendimin tim se si duhet edhe Keyeministri jone te marri keso vendime (per arsyen se plaki 70 vjet ne ferizaj ka dhunu djalin 6 vjet edhe ka dal prej burgu, e pastaj e dhunoi edhe tjetrin)...e qfar pergjegje morra nga ti per at se e shpreha mendimin tim? The hijeke avatarin e vajzes. Dmth ti po kercenon se je nje pedofil, dhe me at fillove te shtyresh me llafe edhe mundoheshe me gjet qfardo fjale ofenduese qe kinse jan ushqyese per ket forum. Shum njeri palidhje, normal qe tani njerzit ta baj hahahaha ose hihihihihihi...se me shkru at qe mendojn, ti shkon jau kap thmin prej avatari. E qfar dobie shembull tani kemi na me lexu qka ti shkruan apo qfare mendimi ke ti.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Po m vjen keq me folė... shumė... Zoti mė ndjeftė... (e dij se po bėj kėtu njė deklaratė skandaloze, duke njohur rrethanat e kėtij mixhlizi, por po e bėj me vetėdije):

Urata!? Temė shumė e qėlluar.
Veq me ia lėshu njė sy kėtij forumi... femra shqiptare... mjerim... 99.9% kategori e ingjeve.
Nuk e kalojnė dot nėpėr postime nivelin e "hahahahahahahhahaaa", "qka po te rrok ty... kqyre ti vetin... un e jepa mendimin tim", ose maksimumi "pajtohem me mendimin tėnd"...
Veq lėshoja njė sy se nė cilat tema angazhohet femra 99%... edhe komenti do tė jetė i tepėrt. Kurse nėse kyqet nė ndonjė temė qė, bota e zhvilluar e cilėson si tė rėndėsishme ose serioze, megjithatė kyqet duke sjellė ndonjė material tė huazuar nga interneti, e tė cilin as vet nuk ėshtė nė gjendje pastaj me e mbrojtė ose me e arsyetu)...

Kjo, sinqerisht ėshtė, tė paktėn pėr mua, shumė dėshpėruese.

PS. A po doket qė e kam marrė kėtė punė, pak ma tepėr sesa duhet, seriozisht???!!!

Mund tė jetė. Nuk e pėrjashtoj.
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 11:10   #19
Troē
shkurt, qarte, shqip
 
Anėtarėsuar: 17-01-09
Vendndodhja: tash po menoj m'jetu k'tu n'fd
Postime: 26
Troē i dashurTroē i dashurTroē i dashur
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Panta edhe mua po mė vie keq me fol se ndoshta edhe kjo e folmja e jeme ėshtė skandaloze por nuk pajtohem me shkrimin tėnd, e besoj qė asnjė nga inxhet e kėtij forumi nuk pajtohen.
Ėshtė shumė keq tė thuash se ne inxhet bajmė veq hahahahahaahahahah ktu pari se nėse shiqon temat e forumit temat mė me vlerė qė ka ky forum janė hapur pikėrisht prej inxheve, e nė shumė prej tyre keni mbet ju axhat duke bėrė hahahahaahahahah ose kur nuk ju kan shku pėr shtati na u keni vėrsul me epitete pėr tė cilėt axhat shqiptar janė kogja tė njohur.


Sa i pėrket temės:

Nuk paskam ndėgju kurr pėr qet Imer Mushkolaj, por as qė dua tė dėgjoj mė se qenka marr vetėm me inxhet e Kosovės e jo edhe me axhat e administratve, qė kur ju shkon nė derė deri sa ta kryejnė punėn pėr tė cilėn je shku duhesh me ja dhėn tė gjitha infot e tua personale, sa vjeqare je, je e martuar, ku jeton, ēfarė cope qenke, a po mi ban bre letrat e qeso farė banalitete.

Pastaj Panta pėr hirė tė realitetit kqyri pak edhe axhat e kėti forumi, ta boj kshtu ta boj ashtu, unė jam qesi trimi unė shkyj, unė qaj.


Tė jem real a!!!!!!!
Edhe pse paske kundershtu Panta rehi e paski nxirr vetin npergjigjen kur ke dhanun menim per temen.
Pse me shkruajtun ai per axhat kur tema ka tbaj vec per ingje dhe e sjelur nga kryingja?
Vjen shpejt edhe tema per axhat e sjellun nga KRYBALI (miku i Urats- Konti) se duhet me tregu edhe ai veten mik i kujna asht.
Troē Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 11:51   #20
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Isha real, Murgesha. Isha real. Besom qė nuk mund tė jem mė tepėr.
Mos mė thuaj qė ti je e kėnaqur me performancėn e femrave shqiptare sot, sepse e zvenitė peisazhin edhe mė tepėr.

Sa pėr axhat, ata ndoshta edhe ndjehen komod nė "pėrparėsinė e tyre", kur e dijnė tė ēfarė niveli e kanė konkurrencėn gjinore.

P.S. Kam thėnė 99%. Jo 100%.
Po te ishte sjell kjo temė nga njė axhė i kėtij forumi atėherė do tė diskutohej ndryshe.
Po tema u sjell nga njė inxhe dhe plus inxhet tjera e pėrkrahen, e pėrkrahi edhe vet se ēka osht e tepėrt ėshtė!

Por.....


Panta unė kam parė bosa qė edhe gruas sė vet ja kan pėrplas pėr ftyre punėn e bėrė shkel e shko e le mė puntorėve tjera...
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 12:50   #21
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Murgesha,
e kam konsideruar deklaratė skandaloze postimin tim sepse kam llogaritur nė reagimet dhe keqkuptimet...

Nuk kam asgjė kundėr femrave shqiptare... kundėr ingjeve po...

Edhepse ėshtė fare e dukshme qė femrave shqiptare po ju pėlqen edhe po ju vjen lezet kur po e lujnė rolin e qyqajkes, e tė ingjes... sepse disi po ia mundėson me ndejtė anash e me u dembelavė...
Disi menzi po prisni ju femrat me dalė ndonjė bal (si unė psh ose dikush tjetėr) edhe me ju thanė "ta ha, ta boj, ta shkyj, ta qaj...", edhe ju pastaj me thanė "qe, na e provuam por ju na ofenduat"... ok, ke tė drejtė, shko tash kapi tentenet edhe seriallat edhe bonu ingje se s'paske faj.

Ēėshtja ėshtė qė femra shqiptare tė shkojė pėrtej fyerjeve, pėrtej ofendimeve, pėrtej barrierave. Dhe kjo nuk arrihet me hatėr, me njofsi e me ligėshti, por arrihet me mund, me punė, me djersė e me sakrifica tė mėdha.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga panta_rhei : 13-10-09 nė 12:50
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 14:25   #22
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Miremengjes t'gjitheve....! Falemnderit per leximin e 'mundimit' te Z. Mushkolaj(dhe "telashen" time me e sjell ketu se goxha do pune dhe copy-paste ha,ha,haaaaaaaaaa...)


he bela....! UNE, qenkam 'emnue NDERMJETSUESE/PRIJESE e "hallit dhe "deshires, une
FOTOGRAFI E INGJEVE t'Z. Mushkolaj....!


tani, nuk kam kohe qe t'behem e gjate!

ps: modestia ulet ne mendimin e teutaA, lovely dhe sherri...! Murgeshe dhe roadruuner une e di qe ju e doni "KRYEINGJEN " ama nuk eshte nevoja per reagim "bombardues".....!

pa 'shit disturbers nuk 'provokohet mendimi/debati....!nuk do diskutonim....!


edhe tjetra ju te dyat e dini qe une s'ndaloj ne nickat(rezerve) sepse i shoh HAN mbeturinash/arrogances/ligesis...!


Inxhet e Z. Mushkolaj duhet ndryshue....! duhet ndryshue vetem per arsyen se POLITIKA udhehiqet nga BURRAT dhe ne te cilen grate plotesojne vetem quota/"hijeshim" strukture...!

do vij prap.....!


mirembetshi....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 13-10-09 nė 14:27
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 14:33   #23
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Po m vjen keq me folė... shumė... Zoti mė ndjeftė... (e dij se po bėj kėtu njė deklaratė skandaloze, duke njohur rrethanat e kėtij mixhlizi, por po e bėj me vetėdije):

Urata!? Temė shumė e qėlluar.
Veq me ia lėshu njė sy kėtij forumi... femra shqiptare... mjerim... 99.9% kategori e ingjeve.
Nuk e kalojnė dot nėpėr postime nivelin e "hahahahahahahhahaaa", "qka po te rrok ty... kqyre ti vetin... un e jepa mendimin tim", ose maksimumi "pajtohem me mendimin tėnd"...
Veq lėshoja njė sy se nė cilat tema angazhohet femra 99%... edhe komenti do tė jetė i tepėrt. Kurse nėse kyqet nė ndonjė temė qė, bota e zhvilluar e cilėson si tė rėndėsishme ose serioze, megjithatė kyqet duke sjellė ndonjė material tė huazuar nga interneti, e tė cilin as vet nuk ėshtė nė gjendje pastaj me e mbrojtė ose me e arsyetu)...

Kjo, sinqerisht ėshtė, tė paktėn pėr mua, shumė dėshpėruese.

PS. A po doket qė e kam marrė kėtė punė, pak ma tepėr sesa duhet, seriozisht???!!!

Mund tė jetė. Nuk e pėrjashtoj.
Te jesh i nje mendimi me nje postim apo edhe huazim te ndonje anetari nuk te ben as "ingje" dhe as te dobet apo te lig.

Ne tema te ndryshme hasim edhe ne mendime te ndryshme. Ka disa anetar qe kur pergjigjen ne nje tem jan me te aft apo din te shprehen me mire. Dhe pse te mos e thuash qe pajtohesh me at mendim, kur vertete deshiron te shkruash te njejtin mendim por qe se nuk mund ta shprehesh apo nuk te vijn ato fjale per te ju pergjigjur ashtu edhe sic e mendon. Nuk e di cfare "ligeshtije" tregon kjo?!

Sa i perket "hahaha": te besh nje pyetje dhe te mos vendosesh ?, eshte sikur ben shaka dhe nuk e shkruan "hahaaha".
__________________
"Someone like You....."

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Amina : 13-10-09 nė 14:34
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 14:39   #24
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

... shume pak po kuptoj!
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 15:52   #25
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Secila inxhe ketu, eshte bija , motra, nena,gruaja e dikujt. Andaj rezultati i inxheve eshte puna e axhave.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 16:05   #26
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

ku dojn me na dal ingjet problematike
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 19:08   #27
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Murgesha,
e kam konsideruar deklaratė skandaloze postimin tim sepse kam llogaritur nė reagimet dhe keqkuptimet...

Nuk kam asgjė kundėr femrave shqiptare... kundėr ingjeve po...

Edhepse ėshtė fare e dukshme qė femrave shqiptare po ju pėlqen edhe po ju vjen lezet kur po e lujnė rolin e qyqajkes, e tė ingjes... sepse disi po ia mundėson me ndejtė anash e me u dembelavė...
Disi menzi po prisni ju femrat me dalė ndonjė bal (si unė psh ose dikush tjetėr) edhe me ju thanė "ta ha, ta boj, ta shkyj, ta qaj...", edhe ju pastaj me thanė "qe, na e provuam por ju na ofenduat"... ok, ke tė drejtė, shko tash kapi tentenet edhe seriallat edhe bonu ingje se s'paske faj.

Ēėshtja ėshtė qė femra shqiptare tė shkojė pėrtej fyerjeve, pėrtej ofendimeve, pėrtej barrierave. Dhe kjo nuk arrihet me hatėr, me njofsi e me ligėshti, por arrihet me mund, me punė, me djersė e me sakrifica tė mėdha.
Nuk ishte deklarata skandaloze jo, me skandaloz ishte pergjithsimi e ai nuk te falet!

Besoj se i din fare mir rrethanat e kushtet si vjen nje femer deri tek pozita ne Kosove, besoj se e din dhe je i vetedijshem qe ato qe vertet kan ber mundin, djersen, punen dhe e meritojne te jen ato vende ku udhehiqet as qe e kan ate shance te arrijne aty.

Qaso inxhe ju konvenojne axhallareve e politikes ditore ne Kosove kukulla qe nuk dijn mi ba dy fjal bashke...

Edhe ne ket forum ato inxhe qe dalin pertej friges se shtypjes se mendimeve prej axhave etiketohen, etiketohen, etikohen e nje prej etikuesve je edhe ti Panta kur e shkruan haptazi se ne menxi ē`po presim!!!!!!!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 19:12   #28
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Miremengjes t'gjitheve....! Falemnderit per leximin e 'mundimit' te Z. Mushkolaj(dhe "telashen" time me e sjell ketu se goxha do pune dhe copy-paste ha,ha,haaaaaaaaaa...)


he bela....! UNE, qenkam 'emnue NDERMJETSUESE/PRIJESE e "hallit dhe "deshires, une
FOTOGRAFI E INGJEVE t'Z. Mushkolaj....!


tani, nuk kam kohe qe t'behem e gjate!

ps: modestia ulet ne mendimin e teutaA, lovely dhe sherri...! Murgeshe dhe roadruuner une e di qe ju e doni "KRYEINGJEN " ama nuk eshte nevoja per reagim "bombardues".....!

pa 'shit disturbers nuk 'provokohet mendimi/debati....!nuk do diskutonim....!


edhe tjetra ju te dyat e dini qe une s'ndaloj ne nickat(rezerve) sepse i shoh HAN mbeturinash/arrogances/ligesis...!


Inxhet e Z. Mushkolaj duhet ndryshue....! duhet ndryshue vetem per arsyen se POLITIKA udhehiqet nga BURRAT dhe ne te cilen grate plotesojne vetem quota/"hijeshim" strukture...!

do vij prap.....!


mirembetshi....!
Jo oj e Uruar nuk kam hy tė shkruaj nė kėtė temė pse tė dua ty.

Pėrkundrazi aty ku e shkruan se tu kujtua Konti dhe inxhet e forumit ti sikur mėton tė dallosh veten, tė mos jesh njėra prej atyre tė inxheve tė Kontit, mu kujtuan edhe mua fyerjet qė spran sė thėni pėr kėto inxhe tė forumit Konti!!!!!!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 13-10-09 nė 19:13
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 19:28   #29
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Murgeshe, pse po i quen "axha" .....?


ps: nuk kam menue qe ti po shkruen ketu pse m'don mue...!


Mue po m'duket se inxhet e forumit te omla diqysh...! edhe mire/drejt komunikuesit po i mbajm ksajde....!


tung i here se sot jam busy....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 13-10-09 nė 19:29
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-09, 20:06   #30
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Koha e ingjeve

Hej Murgeshė,
take it easy please... ingjet janė produkt i axhave, axhat janė produkt i ingjeve... nuk munden me ekzistu pa njėra tjetrėn...
Ēėshtja ėshtė: pėrfaqėsues tipik i femrės nė Kosovė ėshtė ingjja. Kurse e njėjta nuk ėshtė edhe me meshkujt. Pra, nuk ėshtė axha tek meshkujt.
Pra, pavarėsisht profesionit qė kanė, 99% e femrave me lezet hyjnė nė profesionin e ingjes... i kuptoj... sepse kalojnė ma mirė... pėrgjegjėsia ėshtė mė e vogėl... ma pak ju dhem kryet.


__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.