Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-05-13, 01:15   #1
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Kopjimi i videove .avi me Nero?

Para njё kohe kam shkarkuar njё verzion tё thjeshtёzuar tё Nero 7 (Nero burning room & Nero express) dhe kam deshirё qё me tё, ti kopjojё disa video nga formati .avi (Audio Video Interleave) nё DVD ose CD qё mund ti shikoj nga paisjet tjera pёr video (video player). Nё internet lexova rrethё disa kodekseve dhe disa mundёsive, por akoma nuk arrita qё tё kopjojё njё fajll tё till. Sqarimi i dhёnё nё faqen ehow.com nuk bёri punё pёr mua.

Nёse dikush ka pёrvoja tё tilla do ti isha shumё mirёnjohёs nёse na jep disa detaje!


__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-05-13, 22:05   #2
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kopjimi i videove .avi me Nero?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Izraeliti Shiko postimin
Para njё kohe kam shkarkuar njё verzion tё thjeshtёzuar tё Nero 7 (Nero burning room & Nero express) dhe kam deshirё qё me tё, ti kopjojё disa video nga formati .avi (Audio Video Interleave) nё DVD ose CD qё mund ti shikoj nga paisjet tjera pёr video (video player). Nё internet lexova rrethё disa kodekseve dhe disa mundёsive, por akoma nuk arrita qё tё kopjojё njё fajll tё till. Sqarimi i dhёnё nё faqen ehow.com nuk bёri punё pёr mua.

Nёse dikush ka pёrvoja tё tilla do ti isha shumё mirёnjohёs nёse na jep disa detaje!
Normalisht, me Nero 7 e ke edhe nje module te veēante qe quhet "Nerovision" (une e perdori versionin 4 te Nerovision) qe mundeson konvertimin e skedave .avi ne mpeg e pastaj masterizimin e tyre ne dvd. Nerovision mundeson krijimin e menyve te personalizuara, futjen e fotove ne meny; mund t'ia shtosh edhe ndonje muzike : me nerovision mund te krijosh nje film te vertete...
Nese nuk e ke kete module te Nerovision, shko ne kete adrese e shkarkoje nje version falas (versionin 3) :

http://www.clubic.com/telecharger-fi...n-express.html

Tung !
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-13, 21:56   #3
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kopjimi i videove .avi me Nero?

Faleminderit Fshatari! Veprova ashtu siq mё sugjeruat, dhe mirё funksionoi, vetёm se u deshka i ēik kohё. Por kryesorja punёn e kreva.

Pata lexuar diku nё internet se mund tё kopjohen fajlle tё tilla pёrmes Nero Burning Rom (Pa Nero Vision), por siq duket nevojitet shkathtёsi e lartё nё kodimin dhe dekodimin e videove, aftёsi tё cilёn nuk e posedoj!

Edhe njё herё faleminderi shumё!


__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.