Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-02-12, 03:18   #1
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

CFARE REPTACIONI KANE SHQIPETARET NE DIASPORE??? ---ARSYET---si e kane marre?


SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-02-12, 03:20   #2
SAGITARIUS
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Vendndodhja: PLANET SAGITARIUS
Postime: 88
SAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėmSAGITARIUS i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

ME falni,REPUTACIONI mendova!!
SAGITARIUS Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-02-12, 11:42   #3
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Reputacionin e tė papunėve, hajdukėve, wahabistėve, etj.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 22:25   #4
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Fantastiko-shkencor e kane ..
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 22:58   #5
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Reputacionin e tė papunėve, hajdukėve, wahabistėve, etj.
A mundesh me e mbrojtė kėtė pohim ? Pėr cilėn diasporė po flet ?
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 23:09   #6
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
A mundesh me e mbrojtė kėtė pohim ? Pėr cilėn diasporė po flet ?

Hajrės, Panta_rhei dhe Alimės!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 23:14   #7
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Hajrės, Panta_rhei dhe Alimės!
Nuk eshte pėrgjigje kjo .Kur tė thush se jane hajna , tė papunė dhe vehabista duhet me pasė mbulesė , nėse nuk ke ,kėrko falje ,nuk ėshtė marre .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 23:21   #8
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Nuk eshte pėrgjigje kjo .Kur tė thush se jane hajna , tė papunė dhe vehabista duhet me pasė mbulesė , nėse nuk ke ,kėrko falje ,nuk ėshtė marre .

Thashė ashtu, sepse ashtu na shohin kėta.

Dhe nė fund, pėr t`a zbutur situatėn pak, shtojnė;

Por, sigurisht nuk jeni tė gjithė njėsoj!


- Na shohin ashtu, sepse u kemi dhėnė arsye dhe fakte me dhjetėra herė!
Kėta, si zakonisht, mbajn mend vetėm tė kėqiat! Pikė.

Ti thuaju c`tė duash, veprat flasin vet.

Turqeta!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 23:28   #9
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Thashė ashtu, sepse ashtu na shohin kėta.

Dhe nė fund, pėr t`a zbutur situatėn pak, shtojnė;

Por, sigurisht nuk jeni tė gjithė njėsoj!


- Na shohin ashtu, sepse u kemi dhėnė arsye dhe fakte me dhjetėra herė!
Kėta, si zakonisht, mbajn mend vetėm tė kėqiat! Pikė.

Ti thuaju c`tė duash, veprat flasin vet.

Turqeta!
Kjo qė ti e thua , ma tepėr i ngjanė njė imazhi prej kėndit tėnd , edhe atė jo ndaj shqiprarėve por ndaj antarėve tė dardanisė ,prandaj nuk qėndron .
Ndėrsa shqiptaret pa marre para sysh se ne cilin shtet jetojne kanė qenė dhe janė shumė puntorė , qė po tė kishim punuar kėshtu nė vendlindje ndryshe do t'i kishim punėt .Kriminel ka gjithkund .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 23:36   #10
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Kjo qė ti e thua , ma tepėr i ngjanė njė imazhi prej kėndit tėnd , edhe atė jo ndaj shqiprarėve por ndaj antarėve tė dardanisė ,prandaj nuk qėndron .
Ndėrsa shqiptaret pa marre para sysh se ne cilin shtet jetojne kanė qenė dhe janė shumė puntorė , qė po tė kishim punuar kėshtu nė vendlindje ndryshe do t'i kishim punėt .Kriminel ka gjithkund .

Alahile?

Po flas pėr jetėn reale!

Tėrė ditėn i gjen shqiptarėt duke pirė kafe nėpėr qendra tė ndryshme, nėpėr bingo, nėpėr aktivitete tė lira. Si tė papunė kanė mjaft kohė tė lirė.

Unė e di, sa herė kanė vjedhur shqiptarėt, shuma tė mėdha parashė, ose vlera tė ndryshme.

Pėr wahabistė, ua pamė hajrin muslimanėve anė e mbanė botės! Vetvrasjeve me bomba, kulla binjake, etj.

Fakte tė gjalla qė nuk i luan as topi. Kėta vetėm duken ashtu nė shiqim tė parė, sepse bari nuk hanė! Pikė.

Pastaj, ti tregoju ditė dhe natė si jemi puntorė, e blla blla blla.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-12, 23:45   #11
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Alahile?

Po flas pėr jetėn reale!

Tėrė ditėn i gjen shqiptarėt duke pirė kafe nėpėr qendra tė ndryshme, nėpėr bingo, nėpėr aktivitete tė lira. Si tė papunė kanė mjaft kohė tė lirė.

Unė e di, sa herė kanė vjedhur shqiptarėt, shuma tė mėdha parashė, ose vlera tė ndryshme.

Pėr wahabistė, ua pamė hajrin muslimanėve anė e mbanė botės! Vetvrasjeve me bomba, kulla binjake, etj.

Fakte tė gjalla qė nuk i luan as topi. Kėta vetėm duken ashtu nė shiqim tė parė, sepse bari nuk hanė! Pikė.

Pastaj, ti tregoju ditė dhe natė si jemi puntorė, e blla blla blla.
hm ,
loja e letrave ,pirja e ēajit ,po as bingo nuk e pėrcaktojne imazhin e njė komuniteti nė diasporė .Unė nuk po e kontestoj qė ka prej neve tė tillė qė edhe vjedhin , por nuk janė shumica , bile ka shume pak nė krahasim me tė tjerėt .

Ke pėrjetue ti ndonjeherė ndonje rast kur je ndje keq me i thėnė dikujt qė je shqiptare ?

P.s mos u nxej se veq llaf po bėjmė
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 00:04   #12
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
hm ,
loja e letrave ,pirja e ēajit ,po as bingo nuk e pėrcaktojne imazhin e njė komuniteti nė diasporė .Unė nuk po e kontestoj qė ka prej neve tė tillė qė edhe vjedhin , por nuk janė shumica , bile ka shume pak nė krahasim me tė tjerėt .

Ke pėrjetue ti ndonjeherė ndonje rast kur je ndje keq me i thėnė dikujt qė je shqiptare ?

P.s mos u nxej se veq llaf po bėjmė

Jam lodhur duke thėnė tė njėjtat gjėra nga 254 herė!

Cfarė bėn ti tėrė ditėn? Pse nuk e lexon ndonjėherė tė uriturėn dhe tė mėsosh dicka?

Ncnc, ėshtė prishur dunjaja!

PS; Kam shkruar diku pėr kėtė cėshtje, Artisti mė pat thėnė; Huuuuuuuuuuup!

A hupa unė? JO e madhe e shtypit!

Turqeta!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 00:09   #13
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Jam lodhur duke thėnė tė njėjtat gjėra nga 254 herė!

Cfarė bėn ti tėrė ditėn? Pse nuk e lexon ndonjėherė tė uriturėn dhe tė mėsosh dicka?

Ncnc, ėshtė prishur dunjaja!

PS; Kam shkruar diku pėr kėtė cėshtje, Artisti mė pat thėnė; Huuuuuuuuuuup!

A hupa unė? JO e madhe e shtypit!

Turqeta!

Gabim je , ti po i personalizon gjėrat .Tema nuk po e kėrkon tė sqarojmė imazhin e uritures , por tė shqiptarėve .


Ps .Po tė vjen vėshtirė mos me thėnė kurgjė a ?
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 00:12   #14
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Gabim je , ti po i personalizon gjėrat .Tema nuk po e kėrkon tė sqarojmė imazhin e uritures , por tė shqiptarėve .


Ps .Po tė vjen vėshtirė mos me thėnė kurgjė a ?


Citim:
Ke pėrjetue ti ndonjeherė ndonje rast kur je ndje keq me i thėnė dikujt qė je shqiptare ?

Kėsaj pyetje thashė i jam pėrgjegjur, dhe mohoj t`i pėrgjegjem sėrish! Pikė.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-12, 15:22   #15
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Reputacioni i shqipetarve ne diaspore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Reputacionin e tė papunėve, hajdukėve, wahabistėve, etj.

Nuk eshte e vertet kjo qe thua ti, pasi ti po e shpreh vetem pikėpamjen tende ndaj shqiptareve te besimit Islam, duke i quajtur edhe hajdut edhe te papun.

Ne Zvicerr, ketu ku jetoj, shqiptaret njihen si puntor, te sincert dhe jo-vehabista (pasiqe me te vertet, s'egziston vehabizmi nder shqiptar e as nder arab, kjo eshte shpifje e ekstremisteve anti-musliman i llojit tend).

Njihemi si gjak-nxeht, po kjo ndoshta shpjegohet me mungesen e lirise qe kishim. E tani qe jemi te lire, kemi tendec te fluturojm me lart se gjithe popujt e civilizuar.

... megjithate, na kan lakmi per disa gjana si psh ; ruajtja e vlerave familjare, mos-harresa e vendlindjes dhe shpreses per tu kthyer ndonjehere atje (edhe pse e din te gjithe, qe asnjeri s'do te kthehet), lidhjet farefisnore qe i ruajm me Kosoven, gatishmeria per ti ndihmuar gjithmon te defavorizuarit e vendlindjes etj,..ejt,.. me nje fjal : Njerez human !


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.