Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-04-12, 17:20   #76
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-04-12, 10:40   #77
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

UFO mbi Seul? (Video)

11:20 / 11.04.2012


Nė YouTube vazhdojnė tė shfaqen xhirime, nė tė cilat pretendohet se janė parė objekte jashtėtokėsorėsh. Ndėrsa kėsaj radhe njė i tillė ėshtė xhiruar mbi Seul.
Videon mė tė re e ka bėrė njė pasagjer aeroplani, ndėrsa pėr pak ditė ka arritur numėr tė madh shikimesh.

Nė xhirim shihet njė objekt i bardhė fluturues, i cili lėviz me shpejtėsi tė pėrafėrt me atė tė aeroplanit.

Ju duhet tė vendosni nėse bėhet fjalė pėr njė montazh, balon meteorologjik apo vėrtet jashtėtokėsorėt na kanė ardhur pėr vizitė... /Telegrafi/


  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-12, 15:09   #78
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Re apo UFO?


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-12, 11:34   #79
Eddi
 
Avatari i Eddi
 
Anėtarėsuar: 20-11-08
Postime: 423
Eddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėmEddi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Re apo UFO?
Foto flash
Eddi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-06-12, 15:05   #80
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Re apo UFO?


Hahaha jo jo nuk jane UFO. Kjo eshte nje lloj reje qe quhet re lentikulare [anglisht: lenticular cloud]
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-13, 14:24   #81
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: UFO-te..po- jo?

E pabesueshme, jashtėtokėsorėt qė moti gjenden nė Planetin tonė!

Toronto, 25.05.2013

Ish-ministri kanadezi Mbrojtjes, Paul Hellyer, duke folur nė tribunėn publike pėr urologjinė, vendosi tė pranojė qė ushtritė e fuqishme tė botės bashkėpunojnė me jashtėtokėsorė, tė cilat janė tė disa llojeve dhe qė janė tė pranishėm nė planetin tonė mjaft gjatė.

Hellyer mendon qė ėshtė e drejtė e publikut tė informohet pėr realitetin dhe konsideron qė njerėzit janė plotėsisht tė gatshėm pėr kėtė realitet. Ndonėse mendon qė ekzistojnė edhe disa detaje lidhur mė jashtėtokėsorėt qė do tė duhej tė mbeteshin tė besueshme (sekrete), ai beson se publiku tashmė di pėr rreth 90 pėr qind tė fakteve.

Nė fjalėn e tij, ai ka pėrmendur edhe njė kompleks ku jashtėtokėsorėt jetojnė dhe punojnė bashkė me njerėzit, kryesisht nė projekte ushtarake.

Sipas fjalėve tė tij, Nė Tokė momentalisht ekzistojė pesė lloje tė ndryshme tė jashtėtokėsorėve, gjė qė pėrputhet me pohimet e ish-eprorėve ushtarakė dhe politikanė, tė cilėt kanė folur mė herėt pėr kėtė temė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-13, 11:51   #82
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: UFO-te..po- jo?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
E pabesueshme, jashtėtokėsorėt qė moti gjenden nė Planetin tonė!

Toronto, 25.05.2013

Ish-ministri kanadezi Mbrojtjes, Paul Hellyer, duke folur nė tribunėn publike pėr urologjinė, vendosi tė pranojė qė ushtritė e fuqishme tė botės bashkėpunojnė me jashtėtokėsorė, tė cilat janė tė disa llojeve dhe qė janė tė pranishėm nė planetin tonė mjaft gjatė.

Hellyer mendon qė ėshtė e drejtė e publikut tė informohet pėr realitetin dhe konsideron qė njerėzit janė plotėsisht tė gatshėm pėr kėtė realitet. Ndonėse mendon qė ekzistojnė edhe disa detaje lidhur mė jashtėtokėsorėt qė do tė duhej tė mbeteshin tė besueshme (sekrete), ai beson se publiku tashmė di pėr rreth 90 pėr qind tė fakteve.

Nė fjalėn e tij, ai ka pėrmendur edhe njė kompleks ku jashtėtokėsorėt jetojnė dhe punojnė bashkė me njerėzit, kryesisht nė projekte ushtarake.

Sipas fjalėve tė tij, Nė Tokė momentalisht ekzistojė pesė lloje tė ndryshme tė jashtėtokėsorėve, gjė qė pėrputhet me pohimet e ish-eprorėve ushtarakė dhe politikanė, tė cilėt kanė folur mė herėt pėr kėtė temė.

A thua,a kan mosdurim mes veti jashtetokesoret ??
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-13, 16:31   #83
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Avioni i pasagjerėve pėrplaset me UFO-t?!

Pekin, 11.06.2013 09:56

Imazhet e dėmtimit tė pjesės ballore tė njė avioni pasagjerėsh nė Kinė po ngrenė gjithnjė e mė shumė pikėpyetjet mbi shkakun e tyre.

Gjithcka ka ndodhur kur avioni i “Air China” po fluturonte nė 8 mijė metėr lartėsi. Papritmas piloti ka ndjerė njė pėrplasje tė fuqishme e pasuar nga njė zhurmė e fortė. Menjėherė mė pas ai u ka kėrkuar autoriteteve tė fluturimit lejen pėr ulje emergjence.

Kėto tė fundit e autorizuan atė. Nė aeroportin mė tė afėrt, pas uljes, nė pjesėn e pėrparme tė avionit u vu re njė deformim i madh i pjesės metalike. Tė gjithė nisėn tė pyesnin veten se cfarė e kishte shkaktuar njė deformim tė tillė pa lėnė kurrėfarė gjurme.

Dyshimet e para, ato tė pėrplasjes me ndonjė masė tė madhe zogjsh u rrėzuan menjėherė, pasi nuk ekziston asnjė lloj zogu qė fluturon nė lartėsinė 8 mijė metra.

Teoria e dytė e shtruar ėshtė ajo e pėrplasjes sė avionit tė pasagjerėve me njė avion spiun pa pilot. Kėtu ka ende vend pėr hetime, por shpresat pėr vėrtetimin e saj mbeten tė vakta. Ekspertėt thonė se nėse do tė ishte njė pėrplasje e tillė, nė trupin e avionit tė pasagjerėve do tė gjendeshin copėza mikroskopike tė mjetit tjetėr, gjė qė ka rezultuar negative.

Teoria e fundit (qė do tė mbetet teori) ėshtė ajo e pėrplasjes me njė objekt fluturues tė paidentifikuar, apo sic njihen ndryshe UFO. Njė ish-hetues i UFO-ve, Nick Pope thotė se pavarėsisht se cfarė besojnė njerėzit pėr UFO-t, ka disa raste kur avionė pasagjerėsh kanė qenė pranė pėrplasjes me kėto objekte.

Ja si mund te kete ndodhur perplasja

Ai thotė se ėshtė vetėm cėshtje kohe deri sa tė ndodhė njė incident i tillė. “Imazhet tė bėjnė tė mendosh se pėrplasja pėr pak ka qenė tragjedike pėr pasagjerėt dhe ekuipazhin e avionit”, thotė Pope.

Pyetjet e mediave mbi shkakun e incidentit, si autoritetet ashtu edhe vetė kompania kineze e transportit ajror, i kanė lėnė pa pėrgjigje dhe janė mjaftuar vetėm me deklaratėn: Po hetohet!

UFO, avionė pa pilotė (drone) apo tufė zogjsh? Me siguri ky incident do tė hyjė tek incidentet misterioze qė autoritetet kineze vėshtirė ta ndajnė me publikun.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-13, 09:57   #84
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Anglia publikon dokumentet sekrete pėr UFO-t


Londėr, 23.06.2013

Ministria e Mbrojtjes nė Britaninė e madhe ka publikuar dokumentet e fundit sekrete nė lidhje me jashtėtokėsorėt. Bėhet fjalė pėr materiale qė pėrmbledhin punėn e kėsaj ministrie gjatė 50 viteve, por nė qė fakt arrijnė nė pėrfundimin se nuk ka prova pėr ekzistencėn e UFO-ve. Sipas dokumenteve, Ministria ka ndaluar hetimin dhe projektet e mėtejshme pėr UFO-t dhe ka mbyllur zyrėn pėrkatėse pėr kėtė ēėshtje qė nė vitin 2009.

Dokumentet qė pėrfshijnė tė dhėnat pėr pesė vitet e fundit, 2005-2009, pėrmbledhin dėshmi qė duhet tė shėrbenin pėr njohjen e objekteve dhe jetės jashtėtokėsore. Por dokumentet konfirmojnė se nuk ka pasur asnjė tė dhėnė tjetėr veē dėshmive tė qytetarėve tė ndryshėm qė janė tė paverifikueshme. “Tė gjitha tė dhėnat qė janė mbledhur deri mė sot nuk flasin se kemi tė bėjmė me kėrcėnim tė sigurisė se jetės sė qytetarėve, apo tė territorit tė Mbretėrisė sė Bashkuar”,- shkruan ministri i atėhershėm i Mbrojtjes nė Angli, Bob Ainsuorth, shkruan noa.

Zyra e specializuar pėr kėtė ēėshtje mblidhte mesatarisht 150 dėshmi nė vit. Por sipas raportit, nė shumicėn e rasteve, ato ishin deklarata tė paverifikueshme. Mediat i cilėsojnė si qesharake disa prej “fakteve” tė klasifikuara top-sekret me tė cilat janė marrė agjentėt e Ministrisė sė Mbrojtjes.

Disa prej tyre janė: “Njė burrė nė qytetin Kardif pretendon se UFO-t i kanė rrėmbyer qenin”.

“Njė grua nė qytetin Dorset thotė se ka parė njė UFO, nė formėn e njė topi tė zjarrtė. Sipas saj, UFO-ja ka hyrė nė kuzhinė nga dritarja dhe mė pas ka dalė nga ballkoni me shpejtėsi”.

“Njė numėr i madh njerėzish pretendojnė se janė bezdisur nga drita shumėngjyrshme gjatė natės. Ka rezultuar se bėhej fjalė pėr llambadarė nė njė lagje kineze”.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-09-13, 17:33   #85
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

UFO nė Rugovė tė Pejės?!


Pejė, 26.09.2013

Njė objekt i paidentifikuar ėshtė xhiruar nė afėrsi tė fshatit Kuqishtė tė Rugovės, nė Pejė.

Banori i cili ishte nė vendin e ngjarjes, Besnik Lajēi, tha pėr Telegrafin se ka mbetur i shtangur kur e ka parė njė objekt te tillė.

Ai duke treguar kronologjinė e ngjarjes ka sqaruar se fillimisht ka qenė duke punuar nė livadhin e tij, ku i ka dėgjuar tė lehurat jo tė zakonshme tė qenit tė tij dhe ėshtė afruar pėr ta kuptuar se ēka po ndodh.

Rugovasi tha se e ka lajmėruar policinė, sepse ėshtė befasuar me diēka tė tillė, duke shtuar se ndjenja e ēuditshme ėshtė duke e pėrcjellė prej atij momenti deri me tash.

"Kam pritur njė orė, pastaj ka lėvizur nė drejtim tė Shqipėrisė dhe mė pas nuk dukej mė", shtoi ai.

Krejt ky rast i ēuditshėm dhe intrigues ka ndodhur afėr fshatit Kuqishtė tė Rugovės, ose siē njihet ndryshe te "Guri i kuq".
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-09-13, 22:55   #86
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

dhe dita dites,po i afrohet "Tokes" diqka e pazakont!
Si dhe rasti konkret ky i fundit ne-Fshatin Kuqishte"Rugove te Pejes! perndryshe ne Kosove.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 26-09-13 nė 23:03
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-02-14, 12:16   #87
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: UFO-te..po- jo?

Gjendet i vdekur njė jashtėtokėsor nė Beograd!Beograd, 08.02.2014

A do jetė Beogradi vendi i parė qė do tė konfirmohet egzistenca e njė formė tė panjohur mė parė? Do tregojnė faktet reth kėsaj video.

Dy persona nga Beogradi afėr vendbanimit tė tyre kanė gjetur njė trup tė pazakontė nė dėborė dhe kanė inēizuar atė qė mė pastaj e kanė postuar nė ‘Youtube’, raportojn mediat nė Beograd.

Po ju sugjerojmė tė shikoni videon dhe tė vertetoni vetė se ēka fshihet pas kėsaj video.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-16, 19:38   #88
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Falcon 9
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.