Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-09-13, 23:28   #61
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

ku e lam e ku na mbeti...
kam qesh tinzisht, po ua besoj sinqerisht. derisa e lexova temen fund e kry.

Asadit i zgjati shumė, siq shihet asnjė nga ne se ka bėrė pėrllogartitjen si duhet.
A ka mundėsi tė jetė bėrė marrveshje me Rusin pėr ndėrrim territoresh.
Syria tė na takoj neve, derisa duhet tė hjekim dorė nga Irani (njėher e pergjithmonė, tia lejojm centrifugat ;-))?
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-09-13, 07:51   #62
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 277
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
ku e lam e ku na mbeti...
kam qesh tinzisht, po ua besoj sinqerisht. derisa e lexova temen fund e kry.

Asadit i zgjati shumė, siq shihet asnjė nga ne se ka bėrė pėrllogartitjen si duhet.
A ka mundėsi tė jetė bėrė marrveshje me Rusin pėr ndėrrim territoresh.
Syria tė na takoj neve, derisa duhet tė hjekim dorė nga Irani (njėher e pergjithmonė, tia lejojm centrifugat ;-))?
nuk asht ne pyetje ndrrimi i territoreve po largimi i asadit, e ne vend te tij, kryetaret francez(ne veēanti) dhe amerikan(shume ma rezervuem) po dojne me i vnue keta vullnetaret e jashtem me mjekrra(alkaidasit).
Nje gazetar francez po shkruen se presidenti francez ma shume po ben per paqen e damaskut(siri) se per paqen e marsejes(qytet 1 milionesh ne jug te frances) ku per ēdo dite vriten njerzit ne mes te dites.
Dikush qe tregohet i zoti me i zgjidh problemet i nje vendi te pavarur e sovran qe ndodhet 5 mije klm larg po asht i pazoti te zgjidh problemet qe i vlojne brenda shtetit te vet, ai dikush asht kurkush hiē.
__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-13, 14:36   #63
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Patjeter duhet te intervenoje perendimi ne Siri...ndryshe pa ar te zi hall i zi me perendimin.Apo jo!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-13, 15:27   #64
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Patjeter duhet te intervenoje perendimi ne Siri...ndryshe pa ar te zi hall i zi me perendimin.Apo jo!
Po.

"Kryt te baba e bythen te burri nuk shkon" !
Ėshtė proverb i vjetėr sa vetė njerzimi ky.

Tashi pyeten Shqiptarėt, e edhe Kėrcovarėt po deshen.
A jeni edhe ju perendimi, dhe se a jeni edhe ju me ne, apo jeni me ata ?

Kjo pyetje ėshtė thjeshtė fare pėr tu pergjigjur, parkusht i vogel pėr ta ditur se kush pėr momentin janė ata qe po e han Sirin ?!
Sirianet vetė mesiguri qe jo !
Pra ketu kemi te bejm me njė aleanc tė gabueme tė Asadistave.
Por Bashari mesiguri e di mė mirė, nuk o ri mo qe mos me ditur, edhe nė mos e dit, paj le ta gjejė dikė ta mėsoj burrė.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-13, 16:19   #65
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Re: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Po.

"Kryt te baba e bythen te burri nuk shkon" !
Ėshtė proverb i vjetėr sa vetė njerzimi ky.

Tashi pyeten Shqiptarėt, e edhe Kėrcovarėt po deshen.
A jeni edhe ju perendimi, dhe se a jeni edhe ju me ne, apo jeni me ata ?

Kjo pyetje ėshtė thjeshtė fare pėr tu pergjigjur, parkusht i vogel pėr ta ditur se kush pėr momentin janė ata qe po e han Sirin ?!
Sirianet vetė mesiguri qe jo !
Pra ketu kemi te bejm me njė aleanc tė gabueme tė Asadistave.
Por Bashari mesiguri e di mė mirė, nuk o ri mo qe mos me ditur, edhe nė mos e dit, paj le ta gjejė dikė ta mėsoj burrė.


Pėr tė mė berė njė pyetje tė tillė mua duhet tė kesh dijeni mbi....
Politikat Globale
Politikat kontinentale
Politikat Regjionale
Politikat Ushtarake
Politikat e doktrinave fetare
Politikat e Interesave Ekonomike(grabitqare)
..dhe blok politikat e ideologjive feudale,monarhiste,okupuese,asimiluese,kolonizuese ,moniste,dhe nga ato mė tė voglat klanore,fisnore dhe shtėpijake.

Pra,si kėrēovarė i perkes blokut jo krejt neutral mbase ne shtepi dhe nė familjen time jam unė ai qė kam nė dorė politikėn vendimarse dhe ekonomike,natyrisht nė pajtim me antarėt e familjes si mėnyra me e mirė demokratike pėr tė vendosur se si duhet tė jetojmė pa kushtezuar dik ose imponuar ide sistemi jetese duke u mbėshtetur nė ligjet e natyrės-Individ tė pavaruar nė bashkėsi jetese tė harmonizuar me tė tjerėt.
Asnjė kėrēovarė nuk mbeshtet asnjė agresorė,vrastarė,dhe asnjė satrap sepse kėrēovarėt kan luftuar shekoj me rradhė kundėr kėtyre dukurive..luftaun edhe pėr dhe nė truallin Kosovė.

Tani mė thuaj ti mua se ku e pate bythėn ti.Dhe mos hezito t`mė bėjsh njė pyetje nga tė rradhiturat mė naltė tė pėrgjigjem me deshirė.
Dhe sė fundi..unė nuk jam i perendimit po i Evropes,ku dhe Evropa qėndron nė orbitėn e zjartė tė katėr anėve tė botės.

Deri kurė urrejtje ndaj tjerėve.Kėtė e tha nė formėn e prerė edhe Papa yt"Mjaft me urrejtje"!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-13, 13:59   #66
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Shqiptarėt nė anėn e ekstremistėve sirianė, antishqiptarė
Tiranė, 21 tetor 2013

Pėrfshirja e shqiptarėve nė forcat ekstreme islamike nė Siri i bėn njė dėm tė madh pėrkatėsisė sonė perėndimore. Kėshtu shkruan ish ministri i Jashtėm, Tritan Shehu, nė njė status tė publikuar dje nė FB. Deputeti demokrat, i cili ndjek me vėmendje zhvillimet nė Siri dhe pjesėmarrjen e shqiptarėve nė luftėn e saj, shprehet se merr shkas nga disa njoftime tė reja nė media pėr shqiptarėt qė marrin pjesė nė kėtė luftė. “Disa ditė mė parė takova nė Romė njė nga drejtuesit e rezistencės demokratike siriane, njė personalitet demokrat, profesor, me ide krejt perėndimore.Mė konfirmoi qartėsisht dy elemente: 1- Shqiptarėt autoktonė nė Siri, nė pjesėn dėrmuese tė tyre, mbėshtesin lėvizjen demokratike aty. 2- Ka shqiptarė tė tjerė, tė vajtur aty mbas fillimit tė konfliktit, edhe nga Shqipėria kėta, qė operojnė aty brenda formacioneve tė forcave ekstremiste islamike, duke i krijuar njė dėm tė madh ēėshtjes sė atij populli”. informon deputeti Shehu.

“Ai mė kėrkoi tė sensibilizohet opinioni publik nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Mal i Zi, pėr kėtė fenomen shumė tė rrezikshėm, jo vetėm pėr atė vend, por nė radhė tė pare pėr vendet tona. Ai kėrkonte me forcė qė tė merren tė gjitha masat nga organet tona shtetėrore pėr tė goditur me forcė kėtė trafik tragjik qeniesh njerėzore, organizatat kriminale qė e organizojnė apo favorizojnė atė”, citon Shehu pjesėtarin e kryengritjes siriane. “Dhe ai, -vazhdon Shehu,- ka plotėsisht tė drejtė, ne nuk mund e nuk duhet ta kalojmė me mendjelehtėsi njė shfaqje tė tillė marrėzie, fatmirėsisht pėr momentin shumė e kufizuar kjo. Njė gjė e tillė bie krejt ndesh me aspiratat tona kombėtare, me pėrkatėsinė tonė perėndimore, me angazhimet tona, me filozofinė e mentalitetin tonė fetar e njerėzor, me imazhin tonė, me interesat tona madhore”, citohet Shehu nga mediat e Tiranės.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-13, 14:11   #67
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,645
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

E ky nuk e ka ne plan me ra !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-11-13, 16:12   #68
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Vritet njė komandant i lartė i kryengritėsve sirianėDamask, 15.11.2013

Raportohet se njė komandant i lartė i kryengritėsve nė Siri ėshtė vrarė. Aktivistėt opozitarė thanė sot se komandanti Youssef al-Abbas, ėshtė vrarė gjatė sulmit ajror tė forcave qeveritare nė qytetin verior Alep.Rrjeti opozitar i lajmeve nė Alep, raportoi se sulmi i forcave qeveritare e kishte nė shėnjestėr njė bazė tė kryengritėsve dhe me kėtė rast ėshtė vrarė komandanti Abbas, nga Brigadat al-Tawhid, qė mbėshteten nga Katari.

Ky ėshtė njėri nga grupet mė tė mėdha opozitare tė armatosura.

Nga sulmi janė plagosur edhe dy liderė tė tjerė opozitarė, qė janė dėrguar nė njė spital nė Turqi.

Tash e dy javė nė qytetin Alep shihen luftime tė ashpra ndėrmjet forcave luajale ndaj presidentit tė Sirisė, Bashar al-Assad, tė mbėshtetura nga militantėt shiitė nga Iraku dhe partia libaneze Hezbollah, dhe kryengritėsve nė Siri, qė e kishin marrė kontrollin ndaj disa pjesėve tė kėtij qytet.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-11-13, 16:20   #69
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
E ky nuk e ka ne plan me ra !
Jo tybe, sepse:Shumė donatorė financojnė luftėtarėt kundėr AsadDamask, 14.11.2013

Gazeta amerikane "New York Times" shkruan se donatorė tė ndryshėm po transferojnė shuma tė mėdha parash pėr tė ndihmuar financiarisht luftėtarėt kundėr regjimit tė presidentit Asad. Sipas kėsaj gazete, njė organizatė me qendėr nė Kuvajt ka grumbulluar para pėr tė financuar me para 12 mijė luftėtarė rebelė me nga 2 500 dollarė secili.

Njė tjetėr fushatė e drejtuar nga njė sheik saudit i lidhur me organizatėn Al- Kaeda ka nisur me moton “Financoni xhihadin me paratė tuaja” duke nxitur mbėshtetėsit e tij qė tė japin para pėr tė furnizuar kryengritėsit me armė dhe mortaja.

Dėrgimi i parave te grupet rebelet duket se i ka dhėnė ngjyrime tė tjera kėtij konflikti theksojnė analistėt pėr New York Times ndėrkohė qė perėndimi ėshtė treguar hezitues pėr tė armatosur dhe financuar forcat sekulariste tė cilat kanė nxitur rebelimin e armatosur. Tashmė rebelėt i janė bashkuar militantėve islamikė dhe nė disa raste e kanė quajtur veten xhihadistė sepse pikėrisht atje gjenden edhe paratė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-13, 18:14   #70
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Vllaznillaku serbo-harap

Vllaznillaku serbo-harap i ka rrenjet e thella,,,,,


NĖ SIRI KA EDHE SERB NGA SHUMADIANuk janė vetėm shqiptarėt ata qė po shkojnė nė Siri pėr tė luftuar. Atje, nė radhėt e rebelėve sirian, kanė nis e po shkojnė edhe serbėt nga Shumadia.

Aktualisht nė Siri janė tė angazhuar 60 shtetas tė Serbisė, tė cilėt po luftojnė me pagesė nė radhėt e kryengritėsve, shkruan Blic i Beogradit. Qė tė gjithė, sipas kėsaj gazete, janė ithtarė ekstremė tė vehabizmit, serbė ortodoksė, qė kanė pėrqafuar islamin.


Ata kanė shkuar atje pėrmes Turqisė, ku janė pritur nga persona ndėrlidhės tė formacioneve kryengritėse tė lidhura me Al Kaidėn.Lexo


Lexo


Lexo
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-13, 16:19   #71
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Luftojnė nė Siri pėr 15.000 euro


Deri mė tani rreth 60 shtetas tė BH kanė shkuar tė luftojnė nė luftėn qytetare nė Siri, ndėrsa kanė vendosur pėr shkak tė varfėrisė.

Bazuar nė burimet kofedenciale tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme tė BH, motivi kryesor sipas medieve pėr tė shkuar nė Siri ėshtė varfėria nė atė vend, ndėrsa vullnetarėt qė shkojnė nė Siri nė mesin e tė cilėve ka tė rinj moshe 20 vjeē, thuhet se fitojnė nga 15.000 euro.

Policia ka arritur te tė dhėnat qė edhe gratė nga BH, shkojnė nė luftė, duke u kurorėzuar sipas sheriatit, me kėta djem dhe me ta shkojnė nė Siri. Disa nga familjarėt e kėtyre vajzave, kanė lajmėruar rastet e tilla, por pėr shkak tė frikės pėr jetėn e tyre nuk flasin publikisht. Burim kofedencial ka pohuar se vullnetarėve dikush u paguan edhe buletat e aeroplanit, ndėrsa familjarėt marrin parat, shkruajn mediat vendore.

“Nga Sllovenia fluturojnė nė Vjenė, ndėrsa nga Vjena nė Stamboll e mė pas nė Siri”, pėrshkruan burimi policor rrugėn deri nė Siri ku deri mė sot jetėn e kanė humbur sė paku katėr shtetas tė BH. Ka dyshime qė numri i tė vrarėve ėshtė mė i madh pasi ndropjnė emrat, andaj nuk ėshtė e mundur gjithnjė tė konstatohet nėse ėshtė fjala pėr shtetas tė BH.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-03-14, 02:20   #72
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: (Pse) Do tė bie Asadi i Siris ?!

Na lodhi (bythen) edhe ky Asadi, pa e perjashtuar edhe Kercovarin.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.