Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-11-11, 11:49   #16
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Chrome para Firefoxit!


Duket se ishte vetėm ēėshtje e kohės – Chrome qysh tani ėshtė shfletuesi i dytė mė i popullarizuar nė botė. Ėshtė konfirmuar kjo nė statistikat e StatCounter nga java e kaluar.
Interesant, Chrome nė krahasim me njė javė mė parė madje humbi njė pjesė tė posedimit, por prapėseprapė – Firefox humbi njė pjesė edhe mė tė madhe. Chrome nė javėn qė pėrfundoi me 13 nėntorė nė nivel global mbante nė posedim 25.47% tė tregut, derisa Firefox ka rėnė nė 25.32.

Por, ndodhitė interesante nė skenėn “e shfletuesve” nuk pėrfundojnė kėtu duke pasur parasysh se i vetmi shfletues qė rriti posedimin javės qė shkoi ishte pikėrisht ai qė zakonisht ėshtė nė rėnie – Internet Explorer. Posedimi i shfletuesit tė Microsoftit ėshtė rritur nga 40.32 nė 40.78%.

CHROME
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-02-12, 12:33   #17
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Ēka kemi hjekė kohė ma parė pėr tė shkarkuar videot nga youtube, duke kerkuar programe tė ndryshme falas, me plotė reklama,,,

Falė logjikės "free source" (burim i lirė) ku gjithsecili mund tė shpik diqka tė re, pėr Google Chrome, dhe per Firefox tani ėshtė e mundur tė shkarkoni nga Youtube pa nevojėn e programeve shtesė, dmth direkt nga shfletuesi (browser).

Instalimi i skriptit YouTube Downloader nė Google Chrome dhe Chromium


Klikoni kėtu pėr tė shkuar tek faqja pėr shkarkim.

Nė kėndin e djathtė lart, ju do tė shihni butonin pėr instalim.

Skripti do tė shkarkohet si njė shtojcė.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-12, 21:57   #18
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Google Chrome

Pershendetje ZC,
te lutem a mundesh me me ndihmu:
sot nuk po muj me hy ne dardania.de nepermes Google Chrome. Kur po e vendosi adresen po me paraqitet nje IP i cili vetem po perseritet!

Cka mund te jete kjo gje ZC?
Te falemnderit paraprakisht!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-12, 22:00   #19
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Google Chrome

kete problem mbreme e kam pasur ....ne nje moment mu blloku a mu infketu nga ndonje virus i ndonje reklame ketu apo nuk e di....po domira shyme pc e ndeze do te beje .....
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-12, 22:05   #20
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Google Chrome

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
kete problem mbreme e kam pasur ....ne nje moment mu blloku a mu infketu nga ndonje virus i ndonje reklame ketu apo nuk e di....po domira shyme pc e ndeze do te beje .....
e kam fik diten kur hyna, e tani prap njejt...shum cuditshem tipi
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-12, 18:31   #21
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Domira & tipi engjellor,

Goggle chrome dikure mbushet nga cookies etj, te njejtin problem e pata edhe une, dmth u hapte kjo faqe:


http://46.252.202.167/cgi-sys/defaultwebpage.cgi

Per te evituar kete problem thjesht shko te opcionet e dhe fshij disa, une i pastrova per 1 jave dhe po me ben si mu kon i ri

Shih foton, nese prap keni problem, me deshire kisha lexu ketu.
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg Snap1.jpg (65.0 KiloByte, 16 shikime)
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-12, 21:40   #22
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Google Chrome

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Domira & tipi engjellor,

Goggle chrome dikure mbushet nga cookies etj, te njejtin problem e pata edhe une, dmth u hapte kjo faqe:


http://46.252.202.167/cgi-sys/defaultwebpage.cgi

Per te evituar kete problem thjesht shko te opcionet e dhe fshij disa, une i pastrova per 1 jave dhe po me ben si mu kon i ri

Shih foton, nese prap keni problem, me deshire kisha lexu ketu.
Falemnderit shume per ndihmen ZC...nime u ba si i ri
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-12, 16:09   #23
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Tejkaloni reklamat nė YouTube


Reklamat janė shtojca qė ju ndihmojnė njerėzve qė tė fitojnė nga klikimet mbi to, por problemi ėshtė se tek disa video nė YouTube nuk mund tė tejkalohen reklamat e nė disa prej tyre pas disa sekondash.

Pėr fat tė mirė pėrdoruesit e Google Chrome kanė mundėsi qė ti tejkalojnė reklamat pa shumė mundim. Ekziston njė shtojcė e quajtur “Skip ads on YouTube – No illegal block“, e cila ju lejon tė tejkaloni reklamat qė fillojnė para se tė startojė videoja.

Instalojeni shtojcėn, Skip ads on YouTube – No illegal block duke klikuar nė butonin Add to Chrome.Pastaj futuni nė YouTube kėrkoni ndonjė video dhe provojeni tė largoni reklamėn startuese nga videoja, duke klikuar nė butonin e kaltėr, i cili shfaqet mbi video tek titulli i videos, si nė foton mė lartė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-12, 10:17   #24
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

VID Saver

Tani , fale teknologjise VID Saver, shkarkimi i muzikes nga youtube eshte bere fare i lehte, "me nje klik te mausit"

Lexo
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg Snap1.jpg (47.0 KiloByte, 2 shikime)
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-12, 18:46   #25
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Exclamation Titulli: Google Chrome

Chrome tejkalon Internet Explorerin dhe bėhet browseri mė i popullarizuar nė botė


Amerikė, 24.05.2012

Sipas matjeve tė fundit tė kompanisė StatCounter, Chrome pėr herė tė parė prej se ėshtė krijuar ėshtė browseri mė i shfrytėzuar nė botė.

Edhe pse rritja e browserit tė Google ka ndodhur me muaj tė tėrė, nė javėn mes 14 dhe 20 majit tė kėtij viti, pra javėn e kaluar, pėr herė tė parė ishte pėr shtatė ditė rreth para browserėve tjerė, pėrfshirė edhe Internet Explorerin e Microsoftit.

Pėrkundėr kėsaj, Amerika Veriore ėshtė akoma fortifikatė e fortė e IE-sė, ku ky browser ka ruajtur epėrsinė me hise prej 37 deri 26 pėr qind, ndėrsa interesante ėshtė qė e preferojnė edhe mė shumė se 50 pėr qind e japonezėve.

Chrome pėr kreun mund t’i falėnderohet popullaritetit nė Evropė ku, Firefoxi akoma ėshtė pėr njė pėr qind mė i dobėt se Chrome, dhe posaēėrisht nė Amerikėn Jugore, ku shfrytėzimi i Chrome ka tejkaluar 50 pėr qind.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-12, 15:12   #26
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Vendosni shėnime nė uebfaqe tė caktuara nė Chrome

Shumė njerėz mund tė jenė ende duke vendosur shėnime nė letra ngjitėse nė tavolinė apo ekranin e kompjuterit sepse ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė mbajtur nė mend gjėrat.

Ato janė gjithmonė pėrpara fytyrės dhe vėshtirė se mund tė mos pėrfillen. Por ne kemi njė shtojcė pėr Chrome qė ua mundėson qė ta bėni tė njėjtėn gjė, por jo me letra tė vėrteta ngjitėse, duke vendosur shėnime nė uebfaqe tė caktuara.

Sapo ta keni instaluar shtojcėn PageStickies, klikoni ikonėn nė shiritin e shfletuesit tuaj dhe zgjidhni ndonjėrin nga pesė gjėrat me tė cilėn ngjyrė dėshironi ta shihni si tė ngjyrosur paletėn ku e keni vendosur. Pastaj shtypni ēfarėdo qė dėshironi nė shėnim dhe ruajeni atė.

Kurdo qė e vizitoni sėrish atė faqe tė caktuar, ju do ta shihni atė shėnim tė vendosur nė atė faqe. Natyrisht, derisa nuk e keni fshirė ju atė. Ju po ashtu keni mundėsi qė tė kapni shėnime pėrreth dhe t’i vendosni kudo qė dėshironi nė uebfaqe. E metė e kėsaj shtojce ėshtė qė ajo nuk funksionon nė disa uebfaqe. Ju mund ta shkarkoni kėtė shtojcė duke klikuar kėtu e cila lidhje ju dėrgon tek faqja e kėsaj shtojce nė grumbullin e shtojcave tė shumta pėr Chrome.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-12, 15:50   #27
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Hidhet nė treg Chrome pėr Windows 8


Google ka bėrė publike pėrpjekjen e vet tė parė qė ta bėjė shfletuesin Chrome tė punojė me dizajnin Metro tė Windows 8, sepse aplikacioni injoron disa nga mandatet e Metrosė sė Microsoftit.

Pėr tė pasur qasje nė Chrome me stilin Metro nė Windows 8, ju duhet tė abonoheni nė kanalin Chrome Dev pėr Windows dhe tė shkarkoni versionin e fundit (21.0.1171.0). Sapo ta keni vendosur si shfletues tė nėnkuptuar dhe e keni vendosur nė ballinėn e Windows 8, atėherė bėhuni gati pėr ta pėrdorur.

Chrome me stilin Metro, dallon shumė nga Internet Explorer 10, i cili ėshtė shfletuesi i nėnkuptuar nė Windows 8. Megjithėse IE10 dallon mjaft nga IE9, versioni i Chrome injoron disa nga idetė e dizajnit tė Metros, tė cilat i ka nxitur Microsoft. Kur ju klikoni me tė djathtėn ose shtypni tastin Windows + Z, do paraqitet njė shirit me aplikacione nė pjesėn e poshtme tė ekranit. Google, nė vend tė kėsaj, ka vendosur njė shirit tradicional tė menysė nė kėndin e djathtė, tė cilin ju mund ta klikoni pėr konfigurime dhe ndryshim tė aplikacionit.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-10-12, 16:21   #28
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Hakeri adoleshent merr 60 000$ nga Google


Njė haker adoleshent, qė pėrdor emrin “Pinkie Pie” do tė marre 60,000$ nga Google, si shpėrblim qė ka gjetur dobėsinė e parė tė Chrome nė konferencėn Hack in the Box gjatė ditės sė mėrkurė.

Problemi u gjet para pėrfundimit tė afatit tė pėrcaktuar nga Google. Para se tė jepte ēmimin, Google ka verifikuar problemin dhe ka deklaruar se ai ekzistonte vėrtet. Detajet e tjera janė postuar nė blogun e kompanisė me paragrafin e mėposhtėm:

[$60,000][154983][154987] Critical CVE-2011-2358: SVG use-after-free and IPC arbitrary file write. Credit to Pinkie Pie.


Google ka nė dizpoziocion njė fond tė veēantė pėr hakerat qė zbulojnė dobėsitė mbi sigurinė

Google ka planifikuar njė total prej 2 milionė $ si shpėrblim pėr hakerat qė gjejnė dobėsi mbi sigurinė e Chrome.

60 000$ ėshtė ēmimi pėr ata qė gjejnė tė plota dobėsitė e shfletuesit, 50 000$ pėr ato tė pjesshme, 40 000$ pėr dobėsi jashtė Chrome-t ku pėrfshihen problemet me Flash, Windows apo drajvera qė mund t’u sjellin probleme pėrdoruesve. Kėto ēmime po jepen me qėllimin e “pėrmirėsimit tė uebit nė pėrgjithėsi”.

Gjithashtu, ėshtė hera e dytė qė “Pinkie Pie” fiton ēmimin e parė. Hakeri fitoi 60 000$ nė mars nė eventin “Pwnium competition” duke gjetur probleme me “sandbox”-in e Chrome.

Ai pėrdor vetėm emrin “Pinkie Pie”, pasi punėdhėnėsi i tij nuk e aprovon shfaqjen e identitetit tė tij tė plotė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-01-13, 20:00   #29
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: Google Chrome

Versioni i ri Chrome beta shton API pėr njohje tė zėrit


Versioni i ri beta i shfletuesit Google Chrome pėr PC mund tė ekzekutojė aplikacione ueb qė kontrollohen nga komandat zanore, nė mėnyrė qė njerėzit tė kenė mundėsi tė luajnė lojėra nė kompjuter si dhe tė shkruajnė dokumente pėrmes zėrit tė tyre.

Google shprehet se ky version (beta Chrome 25) pėrmban njė Web Speech API (application programming interface) tė re, e cila i lejon zhvilluesit tė pėrfshijnė njohjen e zėrit nė aplikacionet e tyre.

“ Pra, nė tė ardhmen do tė keni mundėsi t’u flisnin aplikacioneve pėr tė bėrė tė gjitha gjėrat,” shkroi Glen Shires, njė nga inxhinierėt e Google dhe specialistėt e zėrit nė postimin nė blog.

Chrome beta 25 pėr Windows do tė ēaktivizojė gjithashtu edhe disa extensions qė mund tė jenė instaluar nė mėnyrė tė fshehtė, pa dijeninė e pėrdoruesit nga aplikacione tė palėve tė treta. Gjithashtu, sa herė qė njė aplikacion pėrpiqet tė instalohet pa miratimin e pėrdoruesit, ky i fundit do tė njoftohet pėrmes njė mesazhi.

Nė kėtė mėnyrė, edhe vetė shfletuesi nuk ngarkohet apo ngadalėsohet.

Chrome 25 beta pėrfshin edhe disa pėrmirėsime tė sigurisė pėr zhvilluesit. Pėr shembull, ata mund tė pėrcaktojnė tashmė njė listė me burime tė sigurta duke pėrdorur header-in Content Security Policy (CSP) HTTP.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-13, 20:01   #30
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Great Suspender zvogėlon pėrdorimin e memories nga Chrome


Google Chrome pėlqen qė tė pėrdorė memorie dhe t’i krijojė lehtėsi proēesorit tuaj nėse ju mbani shumė faqe tė hapura nė tė njėjtėn kohė rregullisht. Kjo mund tė ketė njė ndikim negativ nė shpejtėsinė e kompjuterit tuaj dhe sigurisht nė jetėgjatėsinė e baterisė sė laptopit tuaj.

Great Suspender e zgjidh kėtė problem duke i mbyllur/pezulluar ato faqe kur nuk janė nė pėrdorim.

Mund tė shihni qė Great Suspender ofron shumė opsione manuale: pezulloni kėtė faqe, pezulloni tė gjitha faqet, freskoni tė gjitha faqet dhe settings.

Seksioni settings ėshtė vendi ku gjėrat bėhen posaēėrisht mė tė dobishme sepse automatikisht ju mund tė pezulloni faqet pas disa minutave ose orėve.

Nė kėtė mėnyrė ato nuk do tė shpenzojnė memorie dhe duke zgjatur kohėn e pėrdorimit tė CPU-sė nga Chrome, derisa tė shkoni dhe t’i hapni faqet pėrsėri.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.