Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-08-13, 13:20   #31
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Derisa flitet thuhet qe palet mundohen ta gjejn gabimin dhe mundesisht ta permirsojn.
Ne ketu kemi folur e folur.
Thuja shlir qe edhe jemi perseritur shpesh here, megjithat kemi vazhduar te flasim per plote 10 vite .
Koherave te fundit verehet te kete rene interesimi i te "folurit" mes veti.
Verehet poashtu qe qendrimet kan mbetur te njejta.
Une kam filluar te frigohem.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-08-13, 14:05   #32
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
Ky mundet me kane veq mendim i yti,


perndryshe gati cdo shkrim i Kercovarit meriton reputacion.

po ti na tregon ne pika te shkurta qka ka than per me u bind edhe une se ka pas drejt po edhe ti nuk ke duar trokit pa e dit se qka ka than


ish kan nji besimtar i fort qe te gjitha vakltet i kish fal edhe gjith mon per bajram ishte ulur afer Hoxhes edhe e kishte ngue fjalimin e Hoxhes po per nji bajram nuk kishte mujt me shkue me fal bajramin po i thot djalit te vet ulu afer Hoxhes e ngo mir fjalimin e kur te vish me tregon se qka ka than Hoxha kur vjen djali nga xhamia e pyt baba a mbajti hoxha vajz po e qka tha valla babe qka ka than nuk e di veq shum ka fol edhe ti Dardanesh edhe pse nuk e din se qka ka than Kerqovari te pakten i ke duartrokit per ata rreshta pa kurfar vlere
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-13, 14:21   #33
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
po ti na tregon ne pika te shkurta qka ka than per me u bind edhe une se ka pas drejt po edhe ti nuk ke duar trokit pa e dit se qka ka than


ish kan nji besimtar i fort qe te gjitha vakltet i kish fal edhe gjith mon per bajram ishte ulur afer Hoxhes edhe e kishte ngue fjalimin e Hoxhes po per nji bajram nuk kishte mujt me shkue me fal bajramin po i thot djalit te vet ulu afer Hoxhes e ngo mir fjalimin e kur te vish me tregon se qka ka than Hoxha kur vjen djali nga xhamia e pyt baba a mbajti hoxha vajz po e qka tha valla babe qka ka than nuk e di veq shum ka fol edhe ti Dardanesh edhe pse nuk e din se qka ka than Kerqovari te pakten i ke duartrokit per ata rreshta pa kurfar vlere


Prape mbetet veq mendim i joti,


te pershendes e pasdite te kendshme.
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-13, 05:06   #34
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
=Lapsi;
Te pelqej veten rradhen e pare, ate te pershendetjes, kurse rradhet tjera vetem paraqitesh konfuze... sikur sot te jesh dhe te degjosh emra te tille, ku dihet se patriotet me te medhenje te kombit kane po ata emra qe ty dhe sojit tend u shkaktojn shqetesim.
Ne nje rradhe ke thene se degjon dhe shehe! Po te them se ti je qorre dhe shurdhe nga ajo qe ndodhe ne hapsiren shqiptare. Ti nuk i shehe ata vajza qe bejne amoralitet rrugeve te Kosoves dhe nuk degjon per rrezikun e civilizimit qe perhapet me te madhe ne Kosove. E kam te qarte, doni te prezentoheni me kulture dhe te civilizuara, por kjo eshte large e large kultures dhe civilizimit, qe juve ju duhet kohe te kuptoni domethenien e vertete... qofsh me fat Natyra e shqetesuar, populli asnjehere nuk ka qene dhe nuk do jete nevojtar e sojit te juaj, ngase Imeri, Ismaili, Hasani, Mehmeti, Naimi, Samiu, Ademi, Hamza kane luftuar natyren e prezentimit si te juajin.
ncncnc qenke lodhur pak o Lapsi,kujdes mos ia ndrro kahjen e ngjyres Lapsit!..mbase "Lapsi" si te vetmen ka ngjyren e vet.Sikur dhe shqiptari qe ka vetem ni "Komb" a seshte keshtu a po qenkam bere "Shurdher e qorre une sipas teje?!
Sa per Emrat e cekur te luftetarve nga ti,"Une personalisht shum i respektoi meritat e tyre si luftetar te liris"...Mirepo,nese kerkoim konkluzion tek Emrat?disi thyeshem,perkrah disa Emrave tamam shqiptar.Per te cilet me lejo ti ceki ketu para jush ni nder cilesit e Emrave qe me plote fjalen te ben me kuptua,,se dhe rrenjet i kan shqiptar'' e jo vetem Emer.

Jen pra keta "Emra" qe pikerisht mua me bejn te ndihem shqiptare,si i njohur qe ashte me Emer shqiptar...Pikerisht,po filloi me Emrin-Gjergj, Kastrioti,Skenderbeu!!!(Quditrisht,se si prej ni Emri na dualen pothuaj 3 Emra).Madje,jan Konstandini,Jozefi,Qerqiz, Topalli,Pirro,Spahiu,Albaner,Ardian,Dardan,Shkodra n,Vjosa si dhe shum te tjere,qe na shpien drejt rruges Demokratike e cilsore me theksin shqiptar Emer.Duke marr si shembull nder te tjeret Emra.Emrin "Vjosa"! Sepse, dhe me pelqen per dallim qdo gje qe perfshin lumenjet,si qeshte dhe Drini-(bardh) apo dhe Lumi(bardh)prandaj, ndalemi ketu dhe analizoim me plote kuptimin e fjales ne "Trashegimin e Emrit qe diku rrjedhshem te ve ne dukje me besua sa rendesi ka ky Emer "Vjosa"!. cili dhe perfaqson lumin e trollit shqiptar. Kur ndoshta dhe pas miliona vite nuk humb,sepse e gjen dhe ne "Harten Shqiptare" mu per kete dhe mbetet gjurem e pashlyer per "Kombin Shqiptar".Dhe,dhe per gjithe ata/o qe duan KOMBIN e vet?mendoi,se duhet te jen sa me shum kamngules per-(Zhdukjen e Emrave te nacionaliteteve te huaja ku do te vendeve te botes)..E jo vetem tek ato (Turko Arabe) qe ia humbin kuptimin e te qenurit shqiptar-Emer.Prandaj,te jem vigjilent para asaj qfare po kerkohet Sot tek ni popull shqiptar,duke mos lejua "shkelje ligjesh" ndaj ni Kombi me te veqant "Historik
ne Ballkan dhe Evrop.Sa nuk eshte krejt Von.Qe ti themi JO nihere e pergjithemon,rreziqeve qe po i kanoset Kombit ton Shqiptar.

Ju Falemnderoi paraprakisht,ne mirekuptim!

Natyra.
[/SIZE]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 09-09-13 nė 05:12
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-13, 20:48   #35
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
ncncnc qenke lodhur pak o Lapsi,kujdes mos ia ndrro kahjen e ngjyres Lapsit!..mbase "Lapsi" si te vetmen ka ngjyren e vet.Sikur dhe shqiptari qe ka vetem ni "Komb" a seshte keshtu a po qenkam bere "Shurdher e qorre une sipas teje?!
Sa per Emrat e cekur te luftetarve nga ti,"Une personalisht shum i respektoi meritat e tyre si luftetar te liris"...Mirepo,nese kerkoim konkluzion tek Emrat?disi thyeshem,perkrah disa Emrave tamam shqiptar.Per te cilet me lejo ti ceki ketu para jush ni nder cilesit e Emrave qe me plote fjalen te ben me kuptua,,se dhe rrenjet i kan shqiptar'' e jo vetem Emer.

Jen pra keta "Emra" qe pikerisht mua me bejn te ndihem shqiptare,si i njohur qe ashte me Emer shqiptar...Pikerisht,po filloi me Emrin-Gjergj, Kastrioti,Skenderbeu!!!(Quditrisht,se si prej ni Emri na dualen pothuaj 3 Emra).Madje,jan Konstandini,Jozefi,Qerqiz, Topalli,Pirro,Spahiu,Albaner,Ardian,Dardan,Shkodra n,Vjosa si dhe shum te tjere,qe na shpien drejt rruges Demokratike e cilsore me theksin shqiptar Emer.Duke marr si shembull nder te tjeret Emra.Emrin "Vjosa"! Sepse, dhe me pelqen per dallim qdo gje qe perfshin lumenjet,si qeshte dhe Drini-(bardh) apo dhe Lumi(bardh)prandaj, ndalemi ketu dhe analizoim me plote kuptimin e fjales ne "Trashegimin e Emrit qe diku rrjedhshem te ve ne dukje me besua sa rendesi ka ky Emer "Vjosa"!. cili dhe perfaqson lumin e trollit shqiptar. Kur ndoshta dhe pas miliona vite nuk humb,sepse e gjen dhe ne "Harten Shqiptare" mu per kete dhe mbetet gjurem e pashlyer per "Kombin Shqiptar".Dhe,dhe per gjithe ata/o qe duan KOMBIN e vet?mendoi,se duhet te jen sa me shum kamngules per-(Zhdukjen e Emrave te nacionaliteteve te huaja ku do te vendeve te botes)..E jo vetem tek ato (Turko Arabe) qe ia humbin kuptimin e te qenurit shqiptar-Emer.Prandaj,te jem vigjilent para asaj qfare po kerkohet Sot tek ni popull shqiptar,duke mos lejua "shkelje ligjesh" ndaj ni Kombi me te veqant "Historik
ne Ballkan dhe Evrop.Sa nuk eshte krejt Von.Qe ti themi JO nihere e pergjithemon,rreziqeve qe po i kanoset Kombit ton Shqiptar.

Ju Falemnderoi paraprakisht,ne mirekuptim!

Natyra.
[/SIZE]
une e thash ate qe verejta, ti e vertetove... per cfar rreziqe po flet: per emrin Ismail, Sami, Kadri po keta nuk jane emra te sotem! Rreziku vjen nga jugu i shqiperise, si dhe gjith ata te tjeret qe emrat i zevendesojn me emer tjeter (grek )per kafshat buke. Kurse interpretimi juaj ka domethenie tjeter. pse nuk e thuani hapur se keni frike nga ISLAMI
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-09-13, 22:20   #36
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lapsi Shiko postimin
une e thash ate qe verejta, ti e vertetove... per cfar rreziqe po flet: per emrin Ismail, Sami, Kadri po keta nuk jane emra te sotem! Rreziku vjen nga jugu i shqiperise, si dhe gjith ata te tjeret qe emrat i zevendesojn me emer tjeter (grek )per kafshat buke. Kurse interpretimi juaj ka domethenie tjeter. pse nuk e thuani hapur se keni frike nga ISLAMI
Perse te kem frike nga ISLAMI o njeri? Ps/sikurse Luftetaret qe i respektoi,qe diku e kam cekur ma larte,njelloi dhe fet i respektoi qofte Muslimane po edhe te Krishtere,bile bile,kjo e fundit dikur ishte feja e gjithe shqiptarve...dhe s'po kuptoi,perse kaqe kamngules te mos e pranoni realitetin ju si puna jote?! tjeter ashte cilen prej dya feve e pelqen..sepse askush nuk po ta impono zoteri,thjeshte,zgjidh merr...perveqse mos u bani
sikur nuk po dini qe Muslimanet pikerisht "Turqit"!...jen ata qe me dhun i kan Asimilua te paret tan ne fen e tyre Muslimane. E ty Zoti ta ruajt fen e shneten e familjen e ken do ti.Por te lutem,mos u mundo me ja imponua askujt me dasht e as mos me dasht fen Muslimane.Se nuk te shkruhet per sevap,une di se Muslimanet e famshem nuk bejn gjera te tilla tek palet..Perndryshe kurr mos ju frigo realitetit se kurr nuk humb.E ke parasysh, kalofsh bukur'a....
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-09-13, 14:43   #37
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
Perse te kem frike nga ISLAMI o njeri? Ps/sikurse Luftetaret qe i respektoi,qe diku e kam cekur ma larte,njelloi dhe fet i respektoi qofte Muslimane po edhe te Krishtere,bile bile,kjo e fundit dikur ishte feja e gjithe shqiptarve...dhe s'po kuptoi,perse kaqe kamngules te mos e pranoni realitetin ju si puna jote?! tjeter ashte cilen prej dya feve e pelqen..sepse askush nuk po ta impono zoteri,thjeshte,zgjidh merr...perveqse mos u bani
sikur nuk po dini qe Muslimanet pikerisht "Turqit"!...jen ata qe me dhun i kan Asimilua te paret tan ne fen e tyre Muslimane. E ty Zoti ta ruajt fen e shneten e familjen e ken do ti.Por te lutem,mos u mundo me ja imponua askujt me dasht e as mos me dasht fen Muslimane.Se nuk te shkruhet per sevap,une di se Muslimanet e famshem nuk bejn gjera te tilla tek palet..Perndryshe kurr mos ju frigo realitetit se kurr nuk humb.E ke parasysh, kalofsh bukur'a....
Natyra e bisedes suaj po levrit ne shume drejtime, po e humb pak ekuiliber qe gjendet tek ju. Ku e ke lexuar se feja e krishtere ishte fe e gjithe shqiptareve (zonje apo zonjush me thuaj kur lindi nocioni KOMB?)e nese shkojm sipas logjikes tende ne duhet te jemi pagan, ngase ILIRET kane qene te tille, si dhe kush te ka thene se turqit me dhune na e dhane Islamin (edhe keta te paskan genjye, apo tek ju paskan gjet objekt manipulimi!)? Thomas Arnold nuk ishte musliman po eshte marre me perhapjen e islamit ne ballkan ne pergjithesi, sidomos per perhapjen tek shqiptaret. Ai ne asnje rast nuk e ka thene nje gje te tille, ashtu sic nuk e thojne hulumtuesit objektiv. Kurse frika nga Islami eshte evidente, e dini pse: nga vete fakti se amoraliteti ka pushtuar zemrat e juaja, kurse islami thire ne moral.
Meqe po paraqitesh si patriote qe ke frike nga asimilimi, po ta them nje fjale e percjelle nga iliret, te paret tane: Natyra e eger. Sa i beson ti Natyra, Natyres se eger???
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-10-13, 22:35   #38
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

mcs,me beri pershtypje,ideologjia e fjales se fundit,lidhur me pyetjet e parashtruara nga ti,te Natyres.lol.
dhe mu per kete u shkeputa nga shkrimet tjera,

[/QUOTE]Natyra e eger. Sa i beson ti Natyra, Natyres se eger???[/QUOTE]

dhe ja pergjigja e pare...>Hhaahha,besoi ne dyat ngapak,Lapsi!ne ate te Eger,,,por edhe ne ate te Bute..:)))

Citim:
me thuaj kur lindi nocioni KOMB?)e nese shkojm sipas logjikes tende ne duhet te jemi pagan, ngase ILIRET kane qene te tille, si dhe kush te ka thene se turqit me dhune na e dhane Islamin (edhe keta te paskan genjye, apo tek ju paskan gjet objekt manipulimi!)?
Ps,tani me thuaj,dhe ti,sa je i sakt ne idet tua? qe sipas teje,
Turqia nuk e ka Asimilua popullin shqiptar me dhun,edhe njekohesisht,se ka debuar nga Trojet e veta?!
E sa per KOMBIN ai lindi qe kur ka lindur gjuha shqipe, bashk me te.keshtu mendoi une?lol

dhe diqka,a din se ti dhe une e qdo njeri ka mendime te ndryshme,si per nga Feja,Kultura,Tradita,etj,etj...mire do ishte se mos ta gjykoim njeri-tjetrin,ne ni menyre apo tjeter..pasiqe asnihere nuk ndodhe qe njerzit te ken mendime te njejta..apo veq une mendoi keshtu?.

...por si do qofte une te pershendes me gjitha idet qe ke.Sepse,i ke per vete,natyrisht.

respekt/Natyra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 01-10-13 nė 22:45
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-10-13, 22:02   #39
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

tema me emocione .
Populli Shqiptar nuk Arabizohet , por shumica nga populli Shqiptar po trazohen nga gjumi dhe kane nise te kuptonin se tjeter shpetim nuk ka , tjeter rrugedalje nuk egziston perveq shpetimi nga feri vjen me ligjeraten e Kur'anit ashtu si ja ka pelqy emrat nga Zoti madheshtor. sepse emri eshte shume e rendesishme pas vdekjes , edhe per ate dote japim pergjegje .
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-13, 09:55   #40
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 303
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
tema me emocione .
Populli Shqiptar nuk Arabizohet , por shumica nga populli Shqiptar po trazohen nga gjumi dhe kane nise te kuptonin se tjeter shpetim nuk ka , tjeter rrugedalje nuk egziston perveq shpetimi nga feri vjen me ligjeraten e Kur'anit ashtu si ja ka pelqy emrat nga Zoti madheshtor. sepse emri eshte shume e rendesishme pas vdekjes , edhe per ate dote japim pergjegje .
Jo, populli shqiptar nuk asht arabizue kurre. As e ka ndermend te arabizohet bile. Te jesh musliman nuk do te thot se je arab. Turqit, iranasit,pakistanezet,indonezianet,afganistanasit, ēeēenet, boshnjaket, nje pjese e shqiptareve, jane muslimane. Nuk jane arabe.

Pyetja e vertete asht(e jo do t'ishte) : A po serbizohen disa analfabete e kretina qe po e drejtone (qeverisin) Shqiperine e Kosoven ?
E pergjigjja e pritur dhe e sakte asht kjo : PO.
Pse po i mshoni samarit e ja magarit qe jo se asht shnderrue n'shka vete po tenton edhe me force me te ba edhe ty e mue, e krejt sa jemi, shkie...
Ka ardh koha me pastrue terrenin nga keto paēavura qe jane ba "zedhenese" e 10 milione shqiptareve qe rrnojne sot e 4 mije vjete ne trojet e tyne etnike.
__________________
Njeri pa firmė !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga power8 : 09-10-13 nė 09:57
power8 ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-13, 14:38   #41
Izraeliti
surf maniac
 
Avatari i Izraeliti
 
Anėtarėsuar: 09-08-09
Vendndodhja: Proxy Server
Postime: 215
Izraeliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lapsi Shiko postimin
Kurse frika nga Islami eshte evidente, e dini pse: nga vete fakti se amoraliteti ka pushtuar zemrat e juaja, kurse islami thire ne moral.
Pjesėt tjera tė shkrimit tėnd i fshina, pasi qė ato janė marrė nga faqet misionare islame, qė pėrpiqen t’na ofrojnė kashtė nė vend tė tėrfilit.

Ndėrsa sa i pėrket amoralitetit ėshtė religjioni, e sidemos islami qė ėshtė krijur dhe funksionon kryekėput nga amoraliteti. Zatėn edhe 2 nga 5 shtyllat e islamit mė shumė janė amorale dhe skandaloze, sesa morale e pėrparimtare.
__________________
m'sohen senet
Izraeliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-10-13, 19:51   #42
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
mcs,me beri pershtypje,ideologjia e fjales se fundit,lidhur me pyetjet e parashtruara nga ti,te Natyres.lol.
dhe mu per kete u shkeputa nga shkrimet tjera,
Natyra e eger. Sa i beson ti Natyra, Natyres se eger???[/QUOTE]

dhe ja pergjigja e pare...>Hhaahha,besoi ne dyat ngapak,Lapsi!ne ate te Eger,,,por edhe ne ate te Bute..:)))

Ps,tani me thuaj,dhe ti,sa je i sakt ne idet tua? qe sipas teje,
Turqia nuk e ka Asimilua popullin shqiptar me dhun,edhe njekohesisht,se ka debuar nga Trojet e veta?!
E sa per KOMBIN ai lindi qe kur ka lindur gjuha shqipe, bashk me te.keshtu mendoi une?lol

dhe diqka,a din se ti dhe une e qdo njeri ka mendime te ndryshme,si per nga Feja,Kultura,Tradita,etj,etj...mire do ishte se mos ta gjykoim njeri-tjetrin,ne ni menyre apo tjeter..pasiqe asnihere nuk ndodhe qe njerzit te ken mendime te njejta..apo veq une mendoi keshtu?.

...por si do qofte une te pershendes me gjitha idet qe ke.Sepse,i ke per vete,natyrisht.

respekt/Natyra[/QUOTE]
mos shkarravit me shume se po del qesharake... nocioni i kombit eshte i vonshem... fiset fare paraqesin... po ta jap nje liber te vjeter, do shohesh sa ka ndryshim nga gjuha e sotme standarte
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-19, 07:22   #43
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

mos merr dhurata nga arabet
ato do te dalin me pasoja
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-19, 07:20   #44
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

nga arabet mund te kemi vetem shkatrrime mos merrni as ndihma as dhurata nga arabet
nga ata vetem dhurata wehabiste isise dhe shkatrrime e drejtim prosus
do te ken shqiptaret vetem deshtime rrezik dhe shkatrrim te kombit shqiptar
kombi shqiptar duhet te bashkpunoj shum ngusht me gjerman austriak amerikan kanadez australi angli zvicerr me viking keto jan shtigjet e shpetimit te kombit shqiptar
turqia po ashtu ka shpirte dhe drejtim pro serb prorus
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-19, 07:21   #45
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

shqiptaret duhet te krijojn qendra speciale per mardhenje me perendimin veqmas me ameriken shpetim tjete r nuk kan shqiptaret


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.