Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-03-14, 02:36   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Do te ndryshojn hartat gjeograifike te botes ?

Rusia aneksoi pjes te Ukraines.

Pėr ēka ne fakt bėhet fjalė kėtu:

  1. Etshmėri pėr territore tė reja ?
  2. Hakmarrje ndaj Amerikes ?
  3. Prekje ne seder e temperamentit rus/rrezimi i Janukoviqit !?
Si u prononcuan Shqiptarėt ?
Qeverit Shqiptare u prononcuan kunder, derisa ne mediat elektronike pati komente nga me te ndryshmet.


Ēfar mendojn Dardanasit ?


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-03-14, 19:29   #2
King_Gentius
 
Avatari i King_Gentius
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Boston
Postime: 1,243
King_Gentius e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Do te ndryshojn hartat gjeograifike te botes ?

Kto veprime gjaknxehta tregojn deshperimin e nje perandorie qe po humbet fuqine e saj politike ne bote, sidomos ne vitet e ardhme kur Evropa nuk do kete nevoje sa ka sot per Rusine per gaz natyral e nafte. Sa per shtetet midis Bashkimit Evropian dhe Rusise, te gjitha kan shpresa nga BE per zhvillim. Rusia nuk ka gje tjeter cka tju ofroje vec terrorit alla-Krimea.
__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim Frasheri
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-03-14, 00:06   #3
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Do te ndryshojn hartat gjeograifike te botes ?

Bota beri gabim qe i hoqi armet nukleare Ukraines.
Lufta e "ftoht" mbeti e ftoht vetem per faktin qe askush nuk guxoi ta "ngroh" i pari.

Doren ne zemer, keshtu nuk veprohet me nje komb qe ka per tradit edhe trimerin edhe kulturen.
Bota gaboi rende ne permbysjen e Janukoviqit (menyren sesi) dhe ja rezultati.

Megjithate nese do te mbetet me kaq e gjitha, mund te konstatoj qe nuk kemi kaluar edhe aq keq.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-03-14, 15:44   #4
Shpati
 
Anėtarėsuar: 10-10-03
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 1,491
Shpati e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Titulli: Do te ndryshojn hartat gjeograifike te botes ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Bota beri gabim qe i hoqi armet nukleare Ukraines.
Lufta e "ftoht" mbeti e ftoht vetem per faktin qe askush nuk guxoi ta "ngroh" i pari.

Doren ne zemer, keshtu nuk veprohet me nje komb qe ka per tradit edhe trimerin edhe kulturen.
Bota gaboi rende ne permbysjen e Janukoviqit (menyren sesi) dhe ja rezultati.

Megjithate nese do te mbetet me kaq e gjitha, mund te konstatoj qe nuk kemi kaluar edhe aq keq.
Armet Nukleare kan qen me siguri nen kontroll te Ruseve dhe ekzistimi i tyre asgje s'do te ndikonte .
Janukovitshin e larguan vet Ukrainasit se i njeti deshironte te afronte Ukrainen -Rusis.
Ky konflikt te gjith i beri fitues !
Ukrainen e cila esht e lir nga Rusia.
EU- e cila shtyri ndikimin ne Lindje ne Ukrain dhe pengoi qe Ruset te zgjerojn ndikimin.
SHBA-te e rriten ndikimin ne Lindje te Evropes dhe te gjitha qe bejn e qe quhen ilegale tash skan nevoj te arsyetojn te njetit thojn veshtroni pse ne veprojm.
Por edhe Ruset grabiten Krimen.

Por edhe te gjith jan humbes !
Rusia do te futet ne izolim me pasoja per Rusin.
EU dhe SHBA intervenimet e ardheshme veshtir se do te mund ti arsyetojn dhe me pasoja per Boten !
Te njetit intervenuarn ne Kuvajt kundr Irakut por jo ne Krime kunder Rusis.


Shpati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.