Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-01-12, 15:47   #46
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Facebook pėr myslimanėt

Babai shet djalin pėr 20 milionė dollarė


Tė tjerė fėmijė ishin shitur pėr shifrėn 4500 dollarė apo mė pak, ashtu siē ishin dhe prindėrit kinezė qė shitėn fėmijėt e tyre, por kjo shifėr ka thyer rekodin.

Njė ish-biznesmen saudit ėshtė pėrpjekur tė shesė tė birin pėr 20 milionė dollarė, nė njė njoftim tė vendosur nė "Facebook", pėr tė evituar jetesėn nė varfėri pas mbylljes sė biznesit tė tij ilegal. Saud bin Nasser Al Shahry deklaroi se shitja e tė birit ėshtė i vetmi opsion pėr tė siguruar jetesėn pėr gruan dhe vajzėn e tij. Ai tha se do tė shkojė nė gjykatė tė plotėsojė shitjen e djalit, me kushtin e vetėm qė tė dinte se nė cilin qytet do tė jetonte blerėsi i tij.

Trafikimi i qenieve njerėzore ėshtė shkelje nė Arabinė Saudite, por nė kėtė vend, sipas raporteve tė DASH, nuk respektohet as minimumi i standardeve ndėrkombėtare. "Facebook" nuk ka gjasa ta lejojė shitjen nėpėrmjet faqes, bazuar nė rregulloren e tij.

Rreth gjysma e tė gjithė fėmijėve sauditė pėrballen me dhunėn apo abuzime tė formave tė ndryshme, sipas grupit arab tė tė drejtave tė njeriut.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-01-12, 18:54   #47
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Facebook pėr myslimanėt

Mbi 20 beba nuk u dihet kendi vetem nė trojet shqiptare jashtė Shqiperise,kurse ne Shqiperi ska numer te saket sa te tille humben gjate viteit... athua ku shkone ky karven bebesh?
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-12, 13:29   #48
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Facebook pėr myslimanėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Mbi 20 beba nuk u dihet kendi vetem nė trojet shqiptare jashtė Shqiperise,kurse ne Shqiperi ska numer te saket sa te tille humben gjate viteit... athua ku shkone ky karven bebesh?

Prindėrit e tyre i shesin pėrmes facebook-ut myslimanė!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-12, 17:09   #49
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Re: Facebook pėr myslimanėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Prindėrit e tyre i shesin pėrmes facebook-ut myslimanė!
Sa e di une ska facebock musliman!Ka prinder dhe dhunues femishe dhe gati ne greqi dhe itali jan shite qindra femi,por fjala ime ishte s e kem ne percka te brengosemi e te i leme arabet le te shesin si te duan edhe baben e nenen mbase ai qe shete femi nuk i njeh prindit...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-12, 18:12   #50
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Facebook pėr myslimanėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Sa e di une ska facebock musliman!Ka prinder dhe dhunues femishe dhe gati ne greqi dhe itali jan shite qindra femi,por fjala ime ishte s e kem ne percka te brengosemi e te i leme arabet le te shesin si te duan edhe baben e nenen mbase ai qe shete femi nuk i njeh prindit...

E di ku e pate qėllimin. Tė mbrosh arabėt!

S`ka dert.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 05:15   #51
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Facebook pėr myslimanėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
E di ku e pate qėllimin. Tė mbrosh arabėt!

S`ka dert.
Nese te lidh ty dicka me arab jude e latine mua nuk me perkasin keto gjene..e kam te paster gjenin dhe me te vjetrin...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-12, 01:30   #52
almalik
Guest
 
Postime: n/a
Gabim AW: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Facebook pėr myslimanėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Nese te lidh ty dicka me arab jude e latine mua nuk me perkasin keto gjene..e kam te paster gjenin dhe me te vjetrin...
Shkurt,qarte,exellent!! mire e the Kercovas

Sa per info shqipetaré ,se po e shoh se shume prej njerezve ne kete website nuk kane vizion te kthjellet apo perceptim te qarte se cka apo kush eshte musliman ???
Nuk do te thote qe arabi,indiani shqiptari apo kinezi qe e leshon mjekrren apo e si puna e sheikut qe e ka mbulesen ne kry nuk dmth qe eshte musliman,se te jesh musliman i vertete nuk eshte lehte ta quash veten,sepse ka pune me daden :-)) aty perpara se te e meritosh te quhesh ashtu,duhet te jesh njeri komplet ne cdo pikepamje (po mendoj pozitive),se paku te mundohesh maksimalisht ne ate drejtim,eh nese je prej te tilleve atehere normal qe ne jeten e atij personi nuk ka vend per rrena,mashtrime,abuzime,dhune,keqperdorime,alkool, droge,padrejtesi ndaj tjereve,etj,etj.
Shembull konkret kemi vendin tone me popullsi te them mbi 70% qe jane te vetequajtur musliman kurse nje pakice shume shume e vogel e jeton jeten e muslimanit ne plotkuptimin e fjales!!Edhe atje ku eshte shfaqur se pari feja dhe qe quhet shtet musliman padyshim qe nuk jane krejt musliman(te vertete,po e potencoj) pasi qe edhe nder ta ka shume prej tyre qe i bejne pikerisht ato gjera qe jane te ndaluara nga Islami.Pra ,leute von heute ,USE YOUR BRAIN,mos paragjykoni per asnje fe,per asnje njeri pa pasur dijeni per ate pune .-)))
Me te vertete njerezit jane shume naiv,siq e quajne edhe politikanet me te drejte ,populli eshte si gjaja,nga tia jepsh kahjen andej mesyjne.
Nje reklame propaganduese ia jep Amerika dhe te gjithe mendojne si te e shohin nje te veshur me ferexhe apo me mjekerr,IKNI AL KAIDA hahahahhahaha o zot o zot ,einfach lächerlich!!!
ju pershendes
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-03-13, 19:46   #53
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Facebook pėr myslimanėtAmonRa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.