Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-09-11, 13:46   #91
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Vargje Dashurie

Nuk di nė isha zgjuar,nuk di tė isha fjetur,
Nuk di si tė kam dashur..Me shpirt tė pėrvėluar!
Ka mbetur nė sirtarė sot ndjenja e zhgėnjyer,
Vegimi emrit tėnd...Mes ngėrēesh rri gjymtuar!
Lėkura e ngrohtė e ndjenjės,vetė shpirtin mori hua,
Dhe buza seē mu lodh,nga heshtja shumė e gjatė,
Nė qiellin mė tė pastėr kėndonte gjysėm hėna,
E kredhur mes mendimesh po pres tė bėhet Natė..
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-04-13, 11:18   #92
zanaa
Prap e fshehur pas Teje
 
Avatari i zanaa
 
Anėtarėsuar: 19-10-12
Vendndodhja: Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje mė gjenė duke t'kėrkuar Ty
Postime: 612
zanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: E marre ne net

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YanYan Shiko postimin
Dashuria ime kishte sy...
Pse ja verbuat ?
Dashuria ime kishte veshe...
Pse ja shurdhuat ?
Dashuria ime kishte ardhmeri...
Pse ja ndaluat ?
Dashuria ime ishte e shendosh....
Pse e lenduat ?
Dashuria ime ishte e paster....
Pse e njolloset ?
Dashuria ime ishte e lire....
Pse e burgoset ?
Dashuria ime nuk kishte lot...
Pse ja sollet ?
Dashuria ime nuk kishte urrejtje...
Pse ja mbollet ?
Dashuria ime donte te jetoj...
S'ja lejuat...do ju mallkoj !!!!
TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
QE VRATE NJE DASHURI TE VERTETE !!!!E bukur,por mungon emri i autores....
__________________
Zhgėnjimi t'a mbyll' zemren,por t'i hapė sytė...
zanaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-13, 11:23   #93
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: E marre ne net

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zanaa Shiko postimin
E bukur,por mungon emri i autores....
Shkruja ti emrin e Autores
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-13, 11:27   #94
zanaa
Prap e fshehur pas Teje
 
Avatari i zanaa
 
Anėtarėsuar: 19-10-12
Vendndodhja: Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje mė gjenė duke t'kėrkuar Ty
Postime: 612
zanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: E marre ne net

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
Shkruja ti emrin e Autores
Jame une shkruesja e ketyre vargjeve,por qe fatkeqsisht po e gjej ne shum forume tjera,dhe vertet po me habit fakti qe dikush mund te beje nje gje te tille....
__________________
Zhgėnjimi t'a mbyll' zemren,por t'i hapė sytė...
zanaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-13, 12:56   #95
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: E marre ne net

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zanaa Shiko postimin
Jame une shkruesja e ketyre vargjeve,por qe fatkeqsisht po e gjej ne shum forume tjera,dhe vertet po me habit fakti qe dikush mund te beje nje gje te tille....

E di qe je ti autorja e ketyre vargjeve per ate edhe u shpreha ashtu motrushke
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-10-13, 23:16   #96
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: E marre ne net

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zanaa Shiko postimin
Jame une shkruesja e ketyre vargjeve,por qe fatkeqsisht po e gjej ne shum forume tjera,dhe vertet po me habit fakti qe dikush mund te beje nje gje te tille....
Pershendetje Zanaa,

Kerkoj ndjese per vonesen e mesazhit por tani e pashe. Nuk me kujtohet egzakt se ku e kam lexuar kete poezi (ne nje tjeter faqe apo ne fb) por me pelqeu dhe prandaj e postuar ketu. Nuk citova kund se e kam shkruar une kete, biles nqs ke lexuar postime te miat ketu tek nenforumi I letersise, kudo kam cituar autorin...edhe tek kjo poezija jote nqs e ke lexu titullin siper kam shkruar "E marre ne net". Kete poezi ashtu e kam gjetur e ashtu e lashe pa I nderru pike apo presje.
Gjithsesi pergezime per poezine! Eshte shume e bukur dhe e ndjeshme. Fatkeqsisht secili prej nesh qe poston shkrime personale, ne kete rast poezi, egziston mundesia te keqperdoret autoresia. Me ka ndodhur edhe mua te lexoj nje poezi te nje shoqes time ne kete forum dhe jemi sqaruar me personin ne fjale ne privat pasi ai/ajo I kishte vene emrin e vet poshte.

Gjithe te mirat!
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-10-13, 23:30   #97
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vargje Dashurie

Me pas sy
e mos me t'pa ty
Fatkeqsi!

Me fry ere
me te ndje
pa te prek ty
Tragjedi!

Me qesh me ty
me qa per ty
tuj majt zemren me dore
tuj mat me fryme or't
Tmerr, o Zot!

©YanYan
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-14, 16:31   #98
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vargje Dashurie

Kur dielli fik driten
e ndez qiriun
hijen ma te madhe e ban ti

Kur hana fiket
e rrezja thrret tjetren
prap ma shume ndricon ti

Mes dritehijesh
naten. diten
cmend, verbon
me jeton, beserisht...

©YanYan


__________________
Quod me nutrit, me destruit!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga YanYan : 30-04-14 nė 16:31
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.