Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-04-04, 13:59   #1
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim Dallimi i vajzave Kosovare ndaj atyr te Shqiperis etj.

Perhsndtej per te gjithe

Deshta ta bej kete pyetje se me intereson ta dije se qka mendoni rreth kesaj...

"Dallimi i vajzave Kosovare ndaj atyr te Shqiperis,Lugines se Presheves,Maqdeoni dhe te Malit te Zi..Per shqiptare e kam fjalen ok.

Qfare dallimi mendoni qe kan:cilat jan me te sinqerta,intaligjente,te sjellshme etj...

jepni mendimin e juaj...

Me respekt Cool_Boy


Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-04-04, 20:48   #2
mirsad
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Vendndodhja: stamboll
Postime: 230
mirsad e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek mirsad
Gabim

Cool_Boy=== po e marre guximin te pergjigjem me aq sa dije une....


vajzat e shqiperise jane me shume intelegjente dhe te sinqerta...ky eshte mendimi dhe bindaj ime me aq sa dije dhe kam kuptuare..mirupafshim
__________________
sa krijesa te bukura me ftyre te ndriteshme dhe me ze te kthjellet sot.....ne diten e gjykimit do bertasin nga denim i puneve tyre.....sa mjerim per ta...Hz ISA/ jezuesi
mirsad Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-04, 11:31   #3
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mendoj se vajzat e Shqiperise kane intelegjence me te madhe,ndersa me sinqeritet jane te nje kalibri me ato te Kosoves!!!!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-04-04, 11:52   #4
hana
 
Anėtarėsuar: 28-12-03
Vendndodhja: ne kosov valla
Postime: 691
hana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Vajzat e Shqiperis ne pergjithesi jan te zonja , te shkathta ,te zgjuara ,pak dinake vallai kurse ne Kosov spo di me duket se vajzat jan me naive ,me te sinqerta se ato te Shqiperis
hana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-04, 21:31   #5
nikii
 
Anėtarėsuar: 12-04-04
Postime: 3
nikii e ka pezulluar reputacionin
Gabim dalllimi i vajzava te Kosoves nga a to te Shqiperise.

Pershendetje per te gjithe!
Unė mendoj se nuk ėshtė pale qfar ,,dallimi", por me gjithatė egziston njė "dallim" (mos tė ndajmė Kombin), dhe ai ėshtė se vajzat nga Shqipėria janė mė tė komunikueshme dhe me tė sinqerta, kurse tek ne (Kosovė), janė paksa mė egoiste. Megjithatė i kėrkoj tė falur tė gjithė vajzave nga Kosova!
Faleminderit per mire kuptim!
nikii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-04, 22:25   #6
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Unė mendoi se femnatė e Kosvės dukshėm dalloin nga ato tė Shiperis( nė kėtė rastė po mendoi pozotivisht).
Tė Shiperisė janė mė inteligjente ,mirėpo karakterin e kanė shumė mė tė dobėt se sa tė Kosvės.
Sa kam mundur me diktu ėshtė kėshtu. Ndoshta mundem ta kem edhe gabimė ,ama unė mendoi keshtu.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 00:34   #7
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Vajzat e shqiperise edhe ne itali po udhetojn shum!! kushedi pse.. :?

shendet
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 15:19   #8
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga hana
Vajzat e Shqiperis ne pergjithesi jan te zonja , te shkathta ,te zgjuara ,pak dinake vallai kurse ne Kosov spo di me duket se vajzat jan me naive ,me te sinqerta se ato te Shqiperis
Valla po me vjen keq veq spo i njofshit as ato te shqiperise as te Kosoves, edhe vajzat e Kosoves nuk jane naive hiq valla...

pershendetje
__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 15:22   #9
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaltrina
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga hana
Vajzat e Shqiperis ne pergjithesi jan te zonja , te shkathta ,te zgjuara ,pak dinake vallai kurse ne Kosov spo di me duket se vajzat jan me naive ,me te sinqerta se ato te Shqiperis
Valla po me vjen keq veq spo i njofshit as ato te shqiperise as te Kosoves, edhe vajzat e Kosoves nuk jane naive hiq valla...

pershendetje
ki femra ne Kosove qe te lajne pa text, e ki ne Shqiperi shume te lodhta, keshtu qe mendoni edhe njehere pak ma mire

pershendetje
__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-10-04, 15:57   #10
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

pershendetje,,,

une do ta jap mendimin tim,, pasi qe shkoj ne Kosove dhe Shqiperi per qdo vit rri nga 2 muaj..


** Ne Kosove vajzat e qytetzave te Kosoves jan shum pak te shoqeruara,, mendjen shum te madhe (per kete e kan arsyen e vet) sesa ato te Prishtines,
** vajzat e Prishtines kan nje dallim te madh me qytetzat e vogla , ,,, te Prishtines jan shum ma te shoqeruara,, me me kultur,,,, por kur vjen tek dallimi i Vajzave te Shqiperis,, ka nje dallim shum te madh,,,, shum larg eshte Kosova me Shqiperin per nga kultura ,, menquria etj etj...

**Ne Tirane shkoj per qdo vit,, dhe me qdo vajz qe bisedoj,, me secilen mund te lidhi shoqeri,, jan popull i kuptushem,, i shoqeruar,, pa kompleks,,, do te thot jan taman popull Evropian,,,
**kurse ne Kosovaret kemi ende per te mesuar,,,,, kultura eshte ne zero kunder Shqiperis,,
**Kur shkoj ne Kosove eshte shum zor te kesh nje bised me nje vajz ne menyre shoqerore,, shum jemi mbrapa....
Ju pershendes Vajza Kosovare por jam duke e tregu vetem realitetin,,,
Pa keqkuptime sepse vet jam Kosovar- dhe shpresoj ne te ardhmen te jet ma mire


PS. kur flas per kulturen e Shqiperis flas per pjesen qendrore si Tirana - Lezha- Elbasani-Saranda-Vlora te cilet jan pasqyr e kultures se Shqiperis....
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-04, 20:12   #11
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Krokodilli
pershendetje,,,

une do ta jap mendimin tim,, pasi qe shkoj ne Kosove dhe Shqiperi per qdo vit rri nga 2 muaj..


** Ne Kosove vajzat e qytetzave te Kosoves jan shum pak te shoqeruara,, mendjen shum te madhe (per kete e kan arsyen e vet) sesa ato te Prishtines,
** vajzat e Prishtines kan nje dallim te madh me qytetzat e vogla , ,,, te Prishtines jan shum ma te shoqeruara,, me me kultur,,,, por kur vjen tek dallimi i Vajzave te Shqiperis,, ka nje dallim shum te madh,,,, shum larg eshte Kosova me Shqiperin per nga kultura ,, menquria etj etj...

**Ne Tirane shkoj per qdo vit,, dhe me qdo vajz qe bisedoj,, me secilen mund te lidhi shoqeri,, jan popull i kuptushem,, i shoqeruar,, pa kompleks,,, do te thot jan taman popull Evropian,,,
**kurse ne Kosovaret kemi ende per te mesuar,,,,, kultura eshte ne zero kunder Shqiperis,,
**Kur shkoj ne Kosove eshte shum zor te kesh nje bised me nje vajz ne menyre shoqerore,, shum jemi mbrapa....
Ju pershendes Vajza Kosovare por jam duke e tregu vetem realitetin,,,
Pa keqkuptime sepse vet jam Kosovar- dhe shpresoj ne te ardhmen te jet ma mire


PS. kur flas per kulturen e Shqiperis flas per pjesen qendrore si Tirana - Lezha- Elbasani-Saranda-Vlora te cilet jan pasqyr e kultures se Shqiperis....
hahhahahh ore krokodillll kurr vajzat e shqiperis nuk munden te bahen si ne kosovaret , kot e kan ato
edhe , ato kan lidhe shoqeri me ty se ke pas pare :lol: :lol: :lol: :lol:
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-04, 20:18   #12
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

:?: :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :( :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :?
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-04, 20:20   #13
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
:?: :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :( :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :?
qa ki Turist qe je mrroll :?:
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-04, 20:21   #14
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Luana
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
:?: :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :( :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :?
qa ki Turist qe je mrroll :?:
PAJ,S'PO KUPTOJ,UNE JAM TURIST,HAHAHAHAHAHAHAHAHA.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-04, 20:25   #15
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Turist punoj me shqiperis , me beso se ter bota i morri vesh se qka po bajn ketu ne Canada :roll: ma moren ftyren , mua po me thojn edhe ti je shqipetare , une po i thom JAM KOSOVARE se po me vjen inati :roll:


Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.