Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-01-04, 21:47   #16
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Zeri

Zerin tend ta ndegjoje
ne frekuenca te shkurtera
ne shqisat akustike
nje ze i embel
zeri i Nenes therret
ngriten emocionet
te shperlar ne lote
ne malle
Zemra digjet nuk done vetmi
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-01-04, 20:52   #17
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

KUR NDJENAT RRITEN

Bardhesia dhe dashuria
kujdesen ne mua.
Ne mua nuk do te mungoje
asgje..
Ajo ushqen zemren time,
Ajo me jep energji te re
Ajo me tregon rruget
e arta te dashurise
Qdo dite dhe nete jam
nere rrezet e engjulleve
pereth perbushure...
Jetoi enderren tende
Diq dua te them,
cka ne te vertet nuk
mundem ta flase.
Dashuria ime ndaj teje
do te jete gjithmone
e pavdekshme..
TE DUA..... lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-04, 17:28   #18
zanzi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Vendndodhja: finland
Postime: 5
zanzi e ka pezulluar reputacionin
Gabim poezi

E ME TĖ TREGU QĖ MARĖZISHTĖ NĖ TY JAMĖ DASHURU
SHYQYR QĖ NUKĖ KAMĖ KRAHĖ SE PĖR TY EDHE KISHA FLUTURU
ASHIQARE SHERRI YT IA KAM NIS ME PI EDHE CIGARE
PO FLAS HIQ PA MARRE
SE DASHURIA QĖ PO TA DHĖ ĖSHTĖ SI PREJ SHOQATĖS HUMANITARE
BESOM QĖ NUKĖ BĖJ HAJGARE
KJO ĖSHTĖ DASHURI PRIMARE
__________________________________________________ ___________

SYTĖ E TU-ASPIRIN
GOJA JOTE-AMPICILIN
DUART E TUA-ANDOLL
ZĖRI YT I ĖMBĖL-SIRUP PĖR KOLL
DESHA ME TĖ TREGUAR
SE JE ILAQ PĖR MUA
zanzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-04, 21:24   #19
zanzi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Vendndodhja: finland
Postime: 5
zanzi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ju flm NAKI pėr pėrshėndetje gjithashtu ju pėrshėndes dhe kalofshit sa mė mirė
zanzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-02-04, 15:11   #20
zanzi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Vendndodhja: finland
Postime: 5
zanzi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

SHPIRTI IMĖ ME RRĖNJĖ
PĖR TY ĖSHTĖ KAPUR
CDOHERĖ NĖ ZEMRĖN TIME
DYERT I KE HAPUR
--------------------------------------------------------------------------------------
VALL A VJEN DITA
QĖ TĖ KTHEHEM PRAPĖ
NĖ VENDLINDJEN TIME
KU ZEMRA DO T'MĖ
PUSHOJ RAHAT
--------------------------------------------------------------------------------------
AH JETĖ,AH JETĖ
ASGJĖ S'KA TĖ VĖRTETĖ
KUSH CKA DĖSHIRON
DĖSHIRĖN S'JA PLOTĖSON
--------------------------------------------------------------------------------------
1000 HERĖ MĖFAL
GABIMIN TIM E PRANOJ
MĖ FAL QĖ NUKĖ PATA ZEMĖR
TY TĖ TĖ DASHUROJ
zanzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-04, 12:23   #21
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

MERGIMTARET

Nen tingujt e cjerre
Te musikes bastarde
Me fjale shqipe
Cakrrojme gotat
Flasim me duar
E levizje koke
Syte na lotojne
Nga shtullunga tymi
Dhe ne gurmazin ethare
Zbrazim raki llojesh angleze
Ne shqiptaret e humbure
Bodrumeve europjane.

Kembet i thermojme
Duke vallzuar kinse ship
E as dreqi se merr vesh
C jane keto tundje
Kembeshe e duaresh
Dhe lu Shen Merine
Te ua fale mekatet
Mergimtareve

Me duar te plasaritura
I hudhin para kengetares
Qe kokave te thinjura
E zemrave te zhuritura
Tua heq mallin e dhembjen.
E ajo dreidhet e perdridhet
Dhe me lakuriqesine e vet
Vjele djersen e tyre.

Do ktheheni or miq
Do ktheni nje dite
Pake sa te zbardhur
Ne mos edhe te plakur
Nga malli e vetmia.
I them une ,djali i ............
Dhe qeshjet ne buze
Na i ngrine merzia.Cun Lajci
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-02-04, 10:34   #22
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Mos thuaj jo
Te lutem vetem sonte
Dua zemren tende
Dua shpirtin tende
Dua buzet tuja
Dua trupin tende
te ngrohet te ndjeje
Mos thuaj jo
Dua ty dhe vetem ty
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-04, 19:35   #23
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Po te shkruaj sonte
kur po me mbyte vetmia
Po mundohem ta thyej
dhimbjen qe pa ma ngulfate
shpirtin,ashtu te lodhure
dhe dermuare...

Nuk lodhem une nga Dashuria!
Sepse te dashuroje ty e dashure
Ti je ajo qe me mbane ne jete
ti pranvera e jetes time.

Sa shume me ka djegure
shpirtin dashuria.Nata eshte
shume e gjate e dhembja
e madhe.

Oh sa jam i eture te te shohe,
se aq forte depertove ne damaret
e shpirtit tim.
Zemra ime per here te pare u hap
dhe te pranoje,aty hyre....

Me kujtohet secila sekond bashke
cdo perkthelje e cila flene para
syve,ne epizode te tere,kujtimet
qe po me djegin shpirtin.

E vetmja gje qe munde te degjoi tani
jane rrahjet e zemres sime dhe
pershendetjet e ngrohta te nje djaloshi
qe prete te takoje ty.Kete te kam premtuar


lazdrani :P
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-04, 15:30   #24
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Lejome mua ne
afersine tende
Lejome mua ne
driten tende
Lejome mua te
shohe besnikrine
tende.
Lejome mua te
udhetoje ne vendin
e qetesise ku ti
jetone...
Ne ty te dashurohem
do te thote per ju
te kujdesem.
Dielli shehe gjithe
Boten,dhuron drite
dhe ngrohje...
Ti me dhurove
doren tende qe
gjithmone do te
sjelle fat. :P
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-04, 17:32   #25
sexybrikenda
 
Anėtarėsuar: 25-02-04
Vendndodhja: Australi
Postime: 790
sexybrikenda e ka pezulluar reputacionin
Gabim

L-azdran o lazdran
A-mendon naj here per mu
Z-emra jem po shume te du
D-ua dua vetem ty
R-rofshe sa malet e malsise
A-eshte jete ty me taku
N-je puthje ty me ta dhuru.Nuk di me shkru poezi veq per ty lazdran jam mundu.kiss only you
sexybrikenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-04, 10:51   #26
sexybrikenda
 
Anėtarėsuar: 25-02-04
Vendndodhja: Australi
Postime: 790
sexybrikenda e ka pezulluar reputacionin
Gabim

PER TY


FJALA NUK ESHTE ME FJALE
NESE UNE VLEREN SIA DI,
NDJENJA ESHTE E PADREJTE
NESE TI E SHPERFILL
SHPRESA ESHTE VETEM DESHPRIM
NESE DURIMI KA HUMBURE
DHE DHEMBSHURIA JOTE ME
E SHTRENJTE SE E TJETERKUJT:

UNE TA JAP ATE QE TJERET E QUAJNE DASHURI
POR TI NUK DO TA PRANOSH
ADHURIMIN QE ZEMRA UA BEN PERENDIVE
DHE ATO IA PRANOJE
DESHIRA E FLUTURAVE TE NATES PER YJET
DESHIRA E NATES PER TE NESEMEN
PERKUSHTIMI I DICKAJES TE LARGET
NGA SFERAT E KEQARDHJES SONE.
PER TY LAZDRAN :cry:
sexybrikenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-04, 11:07   #27
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

:roll: :roll: :roll:

Une nuk mundem me ty

Une nuk mundem te jetoj me ty,
ajo duhet te ishte jete,
Dhe jeta eshte gjithandej
Nga pamja jote e plote
Me merreshin syte
Me bente shurdhe Parajsa
Tek te pranonte ty.

Atje ku je ti,une do te isha,
edhe pse emri im njerzor
Kumbon tejtej
Ne famen qiellore.
Ti je e shpetuar
Une ai qe do te "marre"denim
Pa pranine tende,
Gjithcka eshte ferr pa mbarim


Keshtu vec e vec,
ti atje,une ketu,
Me dyer gjysemhapur
Oqeanet jane ashtu,
Dhe lutjet.
Dhe jete ne mjerim,
Ne pafund
Deshperim!! lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-04, 20:13   #28
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ju Pershendes lazdran,qe pas nje pushimi dhe kthimit prap ne kopshtin poetik keni sjell nje freski nje inspirim nga vendlindja te postuar ne vargje
nje krahasim te parajses ku ju jetoni ne mergim dhe nje mesazh te qarte per rilindjen ne jeten private.
tung te pershendes- Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-04, 15:36   #29
sexybrikenda
 
Anėtarėsuar: 25-02-04
Vendndodhja: Australi
Postime: 790
sexybrikenda e ka pezulluar reputacionin
Gabim

I MERZITUR JAM
I MERZITUR JAM NE MENDIME
i MERZITUR PA FJALE
SIKUR MUNDET ASKUSH
MUA DIQ TE ME DHUROI....
sexybrikenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-04, 22:11   #30
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Psst!

Enderro endrrat tuja
ne Qetesi.
Nese ti askujt me nuk
beson.
Mbylli derrn dhe dritaret
Per ate qe ti mos te shohesh
RRi qete ne qetesin tende
Sikur ty askush te mos shohe
Edhe atehere kur te ndodhe
Nuk eshte deshira e jote
Ne hijen e territ
Lexo Librin pa fjale
Cka ne kemi,cka kemi pase,
Cka ne...
Nje mengjes te gjitha ikun large...


lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.