Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-06-13, 13:13   #1
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim femite -femijet...


Sihariq per Dardanasit ..

me ne fund ( sipas forumit ) erdhe dita e shume pritur te dashur forumiste ,
( kuptohet gezimin tim e ndaj posaqerishte me Loveline , Zero Coll dhe ...,etj,etj )si dhe te gjithe juve tjereve qe kaluam gjithe keto vite mes shkronjash ..

duke qene direkte dhe ju kursyer juve nga thashethemat, e publikoj lajmin e gezuar ..

Jam shtatezene . op Jadore valla

( te drejten exkluzive te lajmit risi besoni apo jo, e pata rezervuar per Ju sespe e dij qe shume te brengosur keni qene ..)

shpresoj qe ne rrugen e petaleve do kem perkrahjen dhe keshillat e te gjitha nenave dardanase
( e sidomos vendases sime Janna, nenes me te lumtur ne bote )


edhe nje here ..

ju dua shume -a ...p.s.

ose e shenova keq fjalen , ( si zakonishte ne gramatike qe thojke Gega qe jam katastrofe ,ose idete e mia jane absurde qe psh, duke e shenuar femijet u mundova te gjej rrenjen e fjales dol nga ky bashkdyzim ..fe ( aludim ne Femer , pra e krijon femra dhe mijet ,qe eshte e barabarte me jemja ,veta e pare )


__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 22-06-13 nė 13:16
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-06-13, 15:05   #2
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin

Sihariq per Dardanasit ..

me ne fund ( sipas forumit ) erdhe dita e shume pritur te dashur forumiste ,
( kuptohet gezimin tim e ndaj posaqerishte me Loveline , Zero Coll dhe ...,etj,etj )si dhe te gjithe juve tjereve qe kaluam gjithe keto vite mes shkronjash ..

duke qene direkte dhe ju kursyer juve nga thashethemat, e publikoj lajmin e gezuar ..

Jam shtatezene . op Jadore valla

( te drejten exkluzive te lajmit risi besoni apo jo, e pata rezervuar per Ju sespe e dij qe shume te brengosur keni qene ..)

shpresoj qe ne rrugen e petaleve do kem perkrahjen dhe keshillat e te gjitha nenave dardanase
( e sidomos vendases sime Janna, nenes me te lumtur ne bote )


edhe nje here ..

ju dua shume -a ...p.s.

ose e shenova keq fjalen , ( si zakonishte ne gramatike qe thojke Gega qe jam katastrofe ,ose idete e mia jane absurde qe psh, duke e shenuar femijet u mundova te gjej rrenjen e fjales dol nga ky bashkdyzim ..fe ( aludim ne Femer , pra e krijon femra dhe mijet ,qe eshte e barabarte me jemja ,veta e pare )
eeeeeeeeeeeev jadore he pirodha t'kofte. Ani tekuke shtazan .

kshirem ti dijuze, kur na be nuk jena konen shibeli qi ti nuk mun mu bo shtatzon, ingja fari thot me YZER.

viq e dina qi ke pritu mi hi qati zahmeti e mu bo shtatzon . Pur nrishe ere i her put purqafi ere put thpm : pur hajr be pur hajr e i paske shti vetit gajle se tibe ma s'je konen qish je konen deri qishti,
ishadha t'ritet e ka nafak ,


psh; mus haro me arlldhlldhlldhen qituqene ere mu na karzu qat far njenjen mu bo non ere mu na karzu sa shum e don

hade jadore ,qa pu qaros qishti
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-13, 15:17   #3
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

u qiiqe harova mut veten , apum thir ere mu pur babine
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-13, 16:17   #4
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin

Sihariq per Dardanasit ..

me ne fund ( sipas forumit ) erdhe dita e shume pritur te dashur forumiste ,
( kuptohet gezimin tim e ndaj posaqerishte me Loveline , Zero Coll dhe ...,etj,etj )si dhe te gjithe juve tjereve qe kaluam gjithe keto vite mes shkronjash ..

duke qene direkte dhe ju kursyer juve nga thashethemat, e publikoj lajmin e gezuar ..

Jam shtatezene . op Jadore valla

( te drejten exkluzive te lajmit risi besoni apo jo, e pata rezervuar per Ju sespe e dij qe shume te brengosur keni qene ..)

shpresoj qe ne rrugen e petaleve do kem perkrahjen dhe keshillat e te gjitha nenave dardanase
( e sidomos vendases sime Janna, nenes me te lumtur ne bote )


edhe nje here ..

ju dua shume -a ...p.s.

ose e shenova keq fjalen , ( si zakonishte ne gramatike qe thojke Gega qe jam katastrofe ,ose idete e mia jane absurde qe psh, duke e shenuar femijet u mundova te gjej rrenjen e fjales dol nga ky bashkdyzim ..fe ( aludim ne Femer , pra e krijon femra dhe mijet ,qe eshte e barabarte me jemja ,veta e pare )
Jadore_ lajmi i yt me gezoj me se shumti fotoja e ultrazerit qe ma dergove ne mp,o zot, sa fmije i lezeqem duket,taman si baba e mama vet,ishalla ke sukses e kalon keta muajt e ardhshem ashtu siq ta don qefi ty...(normal edhe partnerit tend se gati harrova)

ps: Qe,qysh kan thone t'moqmit; veq sa u koritem,po zoti s'asht i vone,t'lumte na per to!

te qaf halla ty e bebushen!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-13, 17:35   #5
AmonRa
 
Anėtarėsuar: 14-12-12
Postime: 163
AmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėmAmonRa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Kqyre kqyre. Ani thojshin mixhes Musa spi punon arkadashi.
AmonRa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-13, 22:29   #6
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: femite -femijet...

urime mike .....e se shpejti ne jete .....me gezon lajmi......te pershedes mike
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-13, 12:26   #7
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Urime Jadore ,,, ishalla lind nje femi i shendesh e jeni prinderit me te lumtur ne bot.

SHum pershendetje nga ne
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-13, 22:44   #8
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Hahahahaaa

Ndash beso e ndash mo, boll u gzova.

Ta deshiroj qet ndjenjen e te qenurit NANĖ.

Tek qathere jemi ne gjendje me e dijte sa mujme me e dashte ni krijese tjeter.


Dil nejhere qishtu kallxona nejsen ;))
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-13, 23:09   #9
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin

Sihariq per Dardanasit ..

me ne fund ( sipas forumit ) erdhe dita e shume pritur te dashur forumiste ,
( kuptohet gezimin tim e ndaj posaqerishte me Loveline , Zero Coll dhe ...,etj,etj )si dhe te gjithe juve tjereve qe kaluam gjithe keto vite mes shkronjash ..

duke qene direkte dhe ju kursyer juve nga thashethemat, e publikoj lajmin e gezuar ..

Jam shtatezene . op Jadore valla

( te drejten exkluzive te lajmit risi besoni apo jo, e pata rezervuar per Ju sespe e dij qe shume te brengosur keni qene ..)

shpresoj qe ne rrugen e petaleve do kem perkrahjen dhe keshillat e te gjitha nenave dardanase
( e sidomos vendases sime Janna, nenes me te lumtur ne bote )


edhe nje here ..

ju dua shume -a ...p.s.

ose e shenova keq fjalen , ( si zakonishte ne gramatike qe thojke Gega qe jam katastrofe ,ose idete e mia jane absurde qe psh, duke e shenuar femijet u mundova te gjej rrenjen e fjales dol nga ky bashkdyzim ..fe ( aludim ne Femer , pra e krijon femra dhe mijet ,qe eshte e barabarte me jemja ,veta e pare )
Hyra enkas per te te uruar e nderuara Jadore, me gezoi ky lajm shum, uroj gjith te mirat per ty e familjen tende.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-13, 14:48   #10
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Eiiiiiiii ka 2 vjet qe s'kam shkru qitu, amo kete shkrim qe po e shoh k'tu me entuziazemoj dhe s'munda me kalu pa e pershendet kete lajm te gezueshem..! Shum urime Jadore e kalofsh se me mire shtatezanine,..O zott kur po te parafytyroj me bebe n'dore, sa mire .. :)

T'pershendet Shqiptarja, edhe ne Kosove ...
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-13, 14:51   #11
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe Shiko postimin
Jadore_ lajmi i yt me gezoj me se shumti fotoja e ultrazerit qe ma dergove ne mp,o zot, sa fmije i lezeqem duket,taman si baba e mama vet,ishalla ke sukses e kalon keta muajt e ardhshem ashtu siq ta don qefi ty...(normal edhe partnerit tend se gati harrova)

ps: Qe,qysh kan thone t'moqmit; veq sa u koritem,po zoti s'asht i vone,t'lumte na per to!

te qaf halla ty e bebushen!
qish be hadhe pu doke pi ultrazonit ere un pv sireti qashtutne a! A u doke qfar kundrash kish mathen
oni


purnrishe tibe ere u u gxova, pse jo , ni shiptar ma shum
pur hajr ere ti hadhe qikjo bebi
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-13, 16:07   #12
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin


( kuptohet gezimin tim e ndaj posaqerishte me Loveline , Zero Coll dhe ...,etj,etj )
Hiq pa fije cinizmi , me indiference nga thellesia zemres te uroj 7zonsi te lehte.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-13, 21:03   #13
Antika
 
Avatari i Antika
 
Anėtarėsuar: 05-03-09
Vendndodhja: ..n'kryeveni.
Postime: 1,909
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Urime Jadore!
Paste jete te gjate femiu! U rritte nje femije i shendetshme, i bukur, dhe i lumtur me ju prane!
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-06-13, 11:45   #14
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Urime motrushe....qofsh nena me e lumtur ne bote!


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-06-13, 14:10   #15
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: femite -femijet...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Antika Shiko postimin
Urime Jadore!
Paste jete te gjate femiu! U rritte nje femije i shendetshme, i bukur, dhe i lumtur me ju prane!

Kurr qisishne urimi nuk pasna nie


"Egziston vetem nje femije i bukur ne bote. Dhe secila nene e ka ate!"


__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.