Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-09-05, 11:45   #1
Brilliant
 
Anėtarėsuar: 24-09-05
Vendndodhja: Benelux
Postime: 24
Brilliant e ka pezulluar reputacionin
Gabim Dy gra nen qati...

Te nderuar forumist,jam anetar i ri,kete teme po e hapi per te mare opinion nga ju, e sidomos nga gjinia femerore,si do te kalonit ju me vjehrrat tuaja.Eshte fenomen mjaft i perfolur neper trevat tona,do te isha kurioz te degjoje zerin tuaj ne lidhje me nuset dhe vjehrrat.Le tu ik mendja tek poema e ALI ASLLANIT,HANKO HALLA DHE NUSJA.
Nje shoqe me pate thene se : sa do e mire nene e burrit ajo me pengon,juve a do ju pengonte nena e burrit tuaj gjegjesisht vjehrra juaj???

me respekt

Brilliant


__________________
Raca njerezore eshte krijuar permes nje lufte te perjeteshme, dhe paqja e perjeteshme do ta coje ate drejt vdekjes
Brilliant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-12-05, 06:40   #2
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Brillant_te paska fshi kurreshtje e madhe per te marre vesh se si kalojme neve grate me vjehrrat. :?

Nese ke nuse ose moter pyti qka mendojne ato se pari per keto raporte nuse _vjeherr, ose me mire drejtoju ndonji nene plake, ato te tregojne me se miri per kete brenge qe po te mundojka 8)

Nuset dhe vjehrrat moderne sote nuk lejojne ne asnje menyre te jetojne nen nje Cati,dy gjenerata te jetojne bashk, kuptohet qe lindin mosemarreveshje...pra te jetojme jeten ashtu siq duhet secili cift te jeton nene catine e tyre pa kurrfare probleme...vjehrra le te mbetet vjeherr ashtu edhe nusja ta gezon jeten si NUSE :lol: :lol:
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 11:37   #3
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe

Nuset dhe vjehrrat moderne sote nuk lejojne ne asnje menyre te jetojne nen nje Cati,dy gjenerata te jetojne bashk, kuptohet qe lindin mosemarreveshje...pra te jetojme jeten ashtu siq duhet secili cift te jeton nene catine e tyre pa kurrfare probleme...vjehrra le te mbetet vjeherr ashtu edhe nusja ta gezon jeten si NUSE :lol: :lol:
Sa mirė ke fol moj Hallė.
Pasi qė gadi mė ka ardhė koha tė bahem vjehėrr do ti kem parasysh fjalėt tuaja.
Djali tė jetoj me nusen nėn ēatinė e vet, e mua me plakun mos tė na prishet rahatllėku. :lol: :lol:

Mendoj se edhe tek ne shqiptarėt veē mė ka ardhur koha qė secila familje tė jetoj pėr vete.
Dy gra nėn njė ēati, ēatia ndoshta zdrit, po temelet e dinė ēka hjekin me e mbajtė njė ēati tė tillė. :lol: :lol:
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 11:40   #4
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa mir me gjet nje vjeherr si Halla e madhe dhe Murgesha :D
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 11:43   #5
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Diana007
Sa mir me gjet nje vjeherr si Halla e madhe dhe Murgesha :D
Ha, hahahahahaaaaaaaaaaa.

E kam moj djalin ende tė ri se po me tė marr unė ty pėr re, mbasi qė po m`i pėrkrah mendimet. :lol: :lol: :lol:
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 11:48   #6
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ahahahhaahhhahhaha

Uh qysh nuk kesh edhe pak me e re bre :roll: :oops: :D

Asht mendim i mir edhe po e perkrahi :oops: edhe pse nuk do te me pengonte vjerra hiq
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 12:35   #7
Barb|Ka
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: ku sii Rrok Dielli Djemt
Postime: 1,200
Barb|Ka e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Barb|Ka
Gabim

nese ish sill mire me mu..sem kish pengu sen pse jo..kisha pas interes prej saj mi kish kqyr fmit kur kisha dal..ma kish hek dreken derisa isha kon ne pun..mi kish bo punt e shpis..e un ja kisha bo sherbimin :cry:
__________________
Rugova Rugova Rugova
I pazevendesushem
Barb|Ka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-05, 13:32   #8
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me Vjeren do te jetoj nuk do te me pengonet asgje , por me rejen time jo :roll:
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-05, 01:05   #9
Brilliant
 
Anėtarėsuar: 24-09-05
Vendndodhja: Benelux
Postime: 24
Brilliant e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Para se gjithash ju flm qe sepaku keni dhene mendimet tuaja ne lidhje me temen.Sigurisht se dikush do mesoje nga pergjegjet tuaja te cilet per mua ishin korrekte.

Ju preforoj ti doni vjehrat sepse mund te fitoni ndoshta :lol:

PO ua tregoje nje rrefim qe ka ndodh ne qytetin ku une jetoje.per 8 mars jan mbledh grat me nej restoran dhe kah fundi ka pas nje shperblim ...shperblimi ka qen me shkue 10 dit ne MONAKO me burrin ::pyetja ka qen: KUSH E KA FOTOGRAFIN E VJEHRRES NE QANT AJO DO TE FITOJE DHE DO SHKOJ NE MONACO ...fatkeqesisht ansjera nga grat prezente se kishte pas fotografin e vjehres ..e shihni se qka mund te ju sjell vjehrra :)
Pra per vjehrren mendoni se dhe per dike nena juaj eshte vjeher per dike

respekt

Brillanti
__________________
Raca njerezore eshte krijuar permes nje lufte te perjeteshme, dhe paqja e perjeteshme do ta coje ate drejt vdekjes
Brilliant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-04-09, 20:07   #10
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dy gra nen qati...

mendova dy gra nen qati,mos a kunde me shku vet e dyta te burri,se vjerra so problem nuke rrnone gate ,:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 20:41   #11
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dy gra nen qati...

Mendoj qe, asnje vjehrre nuk eshte e keqe, sepse asnje nuk deshiron qe te vuaj nusja e djalit(duke bere perjashtime te vogla, se m'u kujtua tani nje vjehrre shtrige )
thjeshte, duhet te gjendet nje gjuhe e perbashsket mes gjenerates me te re dhe asaj me te vjeter...
Une e dua dhe e respktoj timen...nuk them se e dua sa nenen time, por e respektoj ndoshta me shume se ajo (ka ngjasa, se jemi larg e shihemi dy here ne vit e kemi mall per njera tjeteren :P )
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 20:45   #12
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dy gra nen qati...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Mendoj qe, asnje vjehrre nuk eshte e keqe, sepse asnje nuk deshiron qe te vuaj nusja e djalit(duke bere perjashtime te vogla, se m'u kujtua tani nje vjehrre shtrige )
thjeshte, duhet te gjendet nje gjuhe e perbashsket mes gjenerates me te re dhe asaj me te vjeter...
Une e dua dhe e respktoj timen...nuk them se e dua sa nenen time, por e respektoj ndoshta me shume se ajo (ka ngjasa, se jemi larg e shihemi dy here ne vit e kemi mall per njera tjeteren :P )
Interesante Anna, gjithmonė e njėjta fjali ndėgjohet si nga rejat si nga vjehrrat qė jan larg njėra tjetrės.

Renė time tė ardhshme besoj se kam me e dashtė po aq sa e dua vajzėn time, a nėn njė kulm me te tek un nuk ka shancė.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 20:53   #13
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dy gra nen qati...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Interesante Anna, gjithmonė e njėjta fjali ndėgjohet si nga rejat si nga vjehrrat qė jan larg njėra tjetrės.

Renė time tė ardhshme besoj se kam me e dashtė po aq sa e dua vajzėn time, a nėn njė kulm me te tek un nuk ka shancė.
Ku se pata nafakė me tė pas vjeherrė ... Kurrė s'kish pas shancė me qenė nė dy ēatia.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 20:55   #14
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dy gra nen qati...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ShEjToNkA
Ku se pata nafakė me tė pas vjeherrė ... Kurrė s'kish pas shancė me qenė nė dy ēatia.

Vallahi boll tė dua e tė rrespektoj por qysh kur kam qenė nuse vet jam betu qė reja ime nuk do tė bashkjetoj me mua.

Qysh se pata bre djalin pak mė tė vjetėr e me u ba reja jem, qatėherė e kishe dit se ēka o dynjallaku
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-09, 20:57   #15
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dy gra nen qati...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Vallahi boll tė dua e tė rrespektoj por qysh kur kam qenė nuse vet jam betu qė reja ime nuk do tė bashkjetoj me mua.

Qysh se pata bre djalin pak mė tė vjetėr e me u ba reja jem, qatėherė e kishe dit se ēka o dynjallaku
Mė mirė qė s'ėshtė, konflikti i parė vec filloi, unė po dua njė ēati e ti dy...( E shef gjithmonė reja nisė belan. )


__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.